şükela:  tümü | bugün
  • bugün fulyada bulunan şubesini ziyaret ettiğim harika olmayan ancak gayet güzel olan spor salonu.

harika değil çünkü squat rack yok. birde nedense aylık üye almıyorlar. istanbulda 1 ay kadar kalıp gideceğim bu sırada spordan uzak kalmak istemiyorum evime yakın güzel bir yer arıyorum, bugün tam buldum dedim en az 6 aylık üye aldıklarını öğrenince bildiğin üzüldüm.

yinede mekan gayet güzel, bir ara aklıma düğünümü bile burada yaparım fikri geldi ama aylık üye bile almıyorlar gecelik kapatacaklarını sanmıyorum.

aklınızda varsa gidin görün, beni çok güzel ve ilgili bir bayan gezdirdi. her türlü sorunuzu cevaplıyorlar gayet güler yüzlüler. ancak gitmeden önce en az 6 aylık üyelik seçeneği olduğunu söyleyeyim yoksa benim gibi içinizde patlar.

salonda squat rack hariç her şey var. trx bile gördüm. sanırım 100m lik bir koşu pisti de var. 40 yard sprint çalışmak için gayet uygun bir yer, çoğu salonda bu lüksü görmedim.

ne yazık ki aşkımı kalbime gömüp başka bir salon aramak durumundayım. beşiktaş çevresinde kaliteli bir salonu bilen, giden vs yeşillendirsin.
  • tesisi gezdim, bal dök yala kıvamında bir temizliğe sahip. acıbadem hastaneleri'nin bünyesinde olduğu için doğal olarak hijyene ayrı bir önem vermişler. tesiste kullanılan tüm havlular hastane çamaşırhanesinde yıkanıyormuş. body building terimlerinden anlamadığım için o var bu yok diyemeyeceğim ama tenis kortu ve squash maalesef yok. çift pota basketbol sahası ve voleybol sahası var (aynı yerde) ve bunlar kapalı alanda. cardio aletleri doğal olarak televizyonlu. üye sayısı şu an için az, biz gittiğimizde bayağı boştu ancak zamanla yoğunluk bekliyorlar; netice itibarı ile lokasyon iyi ve markaları çok güçlü. 1 yıllık aile üyeliği 2940 tl/9 ay olarak ödeniyor.
  • fit stop programının çekildiği mekan; ankara'dan çok güzel gözüküyor.
  • anladığım kadarıyla beşiktaş'ta futbolcu değilseniz giremeyeceğiniz mekan. muayene için gitmiştim, dumur oldum. koşu bantlarının olduğu yere bakıyorsunuz; tolga zengin, yanında 3 kişiyle muhabbet ediyor. ağırlık aletlerinin oraya gidiyorsunuz; tolgay arslan, bench press yapıyor. kafeye uğruyorsunuz; u-19'dan 5-6 tane tip egzersiz yapacaklarına, karı kız peşinde koşuyor. nevzat demirde fitness salonu yok mu? niye tarikat gibi buraya toplandınız?
  • önce bi gezip bilgi alayim diye gittiğim ,ilk goruste aşık olduğum spor merkezi.bilenler bilir ,ortam enerjisi bir spor merkezi için en önemli kriterdir.bu kriteri yüzde 100 karşılayan tek yer diyebilirim.havuz hariç diğer tüm ekipmanlar ihtiyacı karşılayacak kadar var.lokasyonu uygun olanlar hiç düşünmeden gidebilir.soyunma odaları ve duşlar pırıl pırıl.sevimli ve güzel çalışanlara sahip.guzel bi sezon olacak.gelecekler yesillendirsin voleybol takımı kuralım.
  • 2016 yılı eylül ayından beri eşimle beraber gitmeye başladığımız bağımlılık yapan beşiktaş fulya yerleşkeli spor tesisidir.

eşimle spor salonu araştırmamıza buradan başladık. gözlerimizle görmeden karar vermeyelim dedik ama başka yere gidemeden kendimizi kayıt olurken bulduk.

bize extra aile indirimi filan derken 14 aylık bir abonelikle kendilerine bağladılar.

hoşumuza giden özellikleri buradan yazayım fikir yada sorusu olan olursa mesaj uzaklığındayım.

süpersonik özellikler.
    * kötü kokmuyor abi. bunu nasıl başardıklarını söyleyeyim. soyunma odasında iki adet dikili gibi elinde mob, paspas bekleyen iki abimiz var. adımlarınızla bir yere gittiğinizde arkanızdan koşarak siliyorlar. kadınlar içinde durum aynı.
    * bu yukarıdaki saydığım kişiler sayesinde tuvaletler filan içinde yatılacak temizlikte.
    * benim evimdeki duş alanının iki katı duş alanı var. sular arıtılmış ve saçlarınızı ipek gibi yapan cinsten. aşırı tatlı. şampuan, saç kremi ve vücut jeli her kabinde sabit.
    * saunası inanılmaz derece güzel bir atmosferde. çıktığınızda özel alanda dinlenip. duşta yapabiliyorsunuz.
    * her gün dolapların içlerini de siliyorlar. içinde askılar da mevcut.
    * hocalardaki ilgi harika. siz yardım isterseniz koşarak gelip, sıkılmadan tek tek ve tekrardan size her konuyu birer kez daha anlatıp gösteriyorlar. ama derseniz bana dokunma , varlıklarını dahi hissetmiyorsun. ama izliyorlar. yanlış hareket yapıyor yada kendinize zarar verecek durumları başlarında iken gözlüyorlar. gelip konuşup hareketlerin doğrusunu düzgün bir şekilde gösteriyorlar.
    * programınızı takip etmenizi sağlayan koşulların hepsi mevcut. ayrıca hocalarda bu konuda sizi teşvik ediyor.
    * diyetisyenleri var ve ona gözükerek spor faaliyetlerine başlatıyorlar. bu doğru diyetle iki ay içerisinde antreman-beslenme ikilisi ile 90 kilodan, 7 kilo vererek 83 kg indim. aynalarda kendime bakarken bu ben miyim? diye sorar oldum.
    * bütün alet edevat son model. tertemizler. onları da sürekli temizliyorlar. ayrıca içeride kafanıza bir şey takılırsa diye sprey temizleyiciler var. hani extra hijyen takıntınız varsa doğru yerdesiniz.
    * en kalabalık zamanda dahi kimseden rahatsız olmadan takılabiliyorsunuz. alan inanılmaz büyük.
    *grup dersleri süper. cycle filan seviyorsanız ortamına bayılacaksınız. zaten oradan çıkınca da bayılıyorsunuz...
    * su sebilinden akan suya ben eve para verip alıyorum. bidon getirip doldurasım var...
    * aile bireyinizi yada eşinizi dostunuzu getirmeniz için size extra davetiyeler veriyorlar. değerlendirmek isteyenler için süper bir olay.

aklıma gelmeyen bir çok imkan daha var ama benim gibi hımbıl bir adamı bile spor manyağına çevirdiğine göre çok başarılı olacaktır.