şükela:  tümü | bugün
 • en güncel örneği şu anda bir ülkede cumhurbaşkanlığı yapmaktadır.
 • (bkz: koriş)
 • hakikat ile beslenen, gerçekçi olabilecek cesarete sahip insandır.
  soluk alıp vermek bile yanma reaksiyonuna yol açar ve soluk almayan insan ölür. yani en vazgeçilmez yapıtaşı bile acı içerir hayatın.

  gelgelelim halihazırda mevcut olan acıyı kabul etmek, sevmek ve onla beslenmek başka şeydir, yok yere yeni acılar üretmek başka şeydir. birincisi insanı özgürleştiren, olgunlaştıran bir davranış türü iken ikincisi düpedüz karanlık kalpliliktir.
 • acı eşiğinin düşük olması halinde açlık çekmeyecek insandır
 • yazarlar.
 • acıyla varolan,acıyla kendini kabul ettiren,acıyla ruhunun ilacını bulan insandır.
  dolayısıyla asla acıdan vazgecemez,yaşaması icin acıya muhtactır.
  acısı neyden kaynaklanıyorsa,aşk acısı,evlat hasreti,engelli olma veya hastalığı olma ..artık neyse,acısı nerden kaynaklanıyorsa oylesine sıkı sıkı sarılır ki bırakmaz..kader geregi tutunduğu acısı kaybolursa derhal yeni bir acı yaratır.
  acısız yaşayamama ,acıya ihtiyacı olması 2 nedenden kaynaklanır;
  birincisi,toplumda ,sosyal ve iş ortamında ,aile çevresinde herkesten gelen" senin icin dua ediyoruz ,tüm dualarımız seninle inşallah başaracaksın/kavuşacaksın/atlatacaksın...cümlelerini duymaya ihtiyacı vardır, ruhu gönenir,eksikliği,kompleksleri yücelir,insanları yanında hissetmekten,onların desteklerini almaktan haz duyar ...
  ikinci acının getirisi ona kazandırdığı ise beceriksizlikleri,yeteneksizliği,kusuru,kabahati hoşgörülür "ama ben acılıyım" der ,insanlar üstüne gidemez .
  ev alamamış ,para biriktirmemişse, sebebi çektiği acıdır,
  işini değiştirememiş,yükselememiş yeni atılımlar yapamamışsa sebebi çektiği acıdır.
  ulke değiştirememis,aynı şehirde hatta aynı evde çakılmış kalmışsa sebebi çektigi acıdır.
  ve tüm bunların bu beceriksizliğinin tek sorumlusu ona bu acıyı yükleyendir.
  bu sebeple acısını o kadar sever ki,sıradan insanın azıcık aklı olanın yapıp da kurtulabilecegi bir davranışı yapmaz ve hatta bırakın doğru olanı yapmayı,tam tersini yapar ,çıkmaz yollara girer ki aman es kaza acısı elinden gitmesin.örnegin sevgilisinden karısından ayrıdır ,her gece içer acılı eş /sevgili rolunu oynar,çocugundan ayrıdır ,çocuğun hasretiyle yandığını soyler,halbuki bir aşk dolu mesajla araya bir yakını koymakla ,bir çiçek yollamakla çözecegi sorunu çözmez ,yakınır ,ağlar debelenir durur.etrafından gelecek pof poflanmayla mutlu olur,ohhh çeker.
  acı üretmek ise hayattaki en büyük ve tek başarısıdır...
  kısaca sakın hayatınıza almayın ..olanı derhal çıkarın.
 • digiturk reklamında tasvir edilen kişilik.
  reklam burda
 • bknz surada#71665589
 • mitozla ürediğini düşündüğüm insan modeli. hayvansever gruplar arasında bol bulunur. gene biri beni facebook’ta hayvansever (!) grubuna eklemiş. gerekçeleri şu herhalde, hani gri hayvanları çok seviyor ya, işkence görmüş böğrü deşilmiş hayvanlar görmek onu mutlu eder. o zaman gidip kasap olayım ben, bu arkadaşların mantığına göre. neyse... eminim böyle gruplar yardım toplama konusunda faydalı oluyordur ama ben artık böyle insanların bazı durumlarda sadece ilgi çekmeye çalıştığını düşünüyorum. bir post paylaşılmış, bağırsakları deşilmiş bir köpek, tecavüze de uğramış. korkunç dehşet, baktıkça ruhum eziliyor. ama bakıyorum yardım kampanyası mı, yok. “suçlular bulunsun” diyor. be aklını yediğimin gerzeği, ben napıcam bu konuda? yardım iste para vereyim, kanıt göster avukat bulayım, elinde kanlar içinde bir garibanın fotoğrafı var, başka bir şey yok... sokağa çıkıp sıradan her adamın donunu indirteyim, “aç ulan çüküne bakacam, geçtiğimiz 10 gün içinde köpekle cima etmiş misin???” bu mudur benden beklentin nedir yani??? beyniniz mi durdu bilmiyorum ama çözüme yönelik bir şey sunmuyorsanız bu resimleri paylaşmanın tek amacı gore manzaralardan zevk alıyor olmanız falandır bence. ayrıca sürekli böyle fotoların dönmesi insanları duyarsızlaştırıp eylemi normalleştiriyor. bencilliğiniz, ilgi budalalığınız gene onlara zarar veriyor.