şükela:  tümü | bugün
 • gizli birsey olmadan, acikca
 • son yıllarda türkiye'de sivil toplum alanında atılmış en işlevsel ve güzel adımlardan birini oluşturacağına inandığım platformdur. adım adım ve yuvarla kurucularının ortaklığında yola çıkmışlar, ibrahim betil gibi alanında duayen birini de dahil ederek ilerliyorlarmış.

  kısaca; türkiye'de yer alan tüm dernek ve vakıfların şeffaflık, güvenilirlik ve sosyal etkilerini ortaya koyarak bağışçıların seçim yapmalarını kolaylaştırmayı, böylelikle bireysel ve kurumsal bağışları da arttırmayı hedefliyorlar.

  hangi stk kaynaklarını nereye, nasıl kullanıyor görmemizi ve gönül rahatlığıyla bağış yapabilmemize olanak tanıyacakları için pek mutlu oldum. sitelerinden gördüğüm kadarıyla platformda şimdilik 30 stk yere almakta, umarım sayı gün geçtikçe artar.
 • stklar açısından şeffaflık, bağışçı hakları, hesap verebilirlik ve güven konusunda memleketin ihtiyaç duyduğu boşluğu ciddi ölçüde dolduran güzel bir yapı.

  bu arada yukarıda yuvarla ile ortaklık denmiş. hazır güzel bir iş yapılıyor, baştan yanlış bilgi yayılmasın diye bu kısmı düzeltmek için açık açık kimdir? linkini vereyim.

  bu arada açık açık üzerinden kayıtlı olan tüm dernek ve vakıfların mali tablolarını, yönetim kurullarını, denetim raporlarını görebilir ve dilerseniz o kurumlara bağış da yapabilirsiniz.

  bağış yapın, bağışınızla ne olduğunu da bilin.