şükela:  tümü | bugün soru sor
 • en büyük hatadır. şişkoysan salata doldurursun, fitsen et doldurursun*
 • ciplak,isteyen bir kadinla yatmamak gibidir.bir seyleri kucuktur muhtelemelen (bkz: mide)
 • karnının aç olmadığını sadece bişeyler atıştırmaya geldiğini gösterir veya yemekleri beğenmemiştir olmadı gözü toktur vs. örnek çok ...
 • bunun iki nedeni vardır:
  1- kişi tokgözlüdür
  2- kişi diyet yapıyordur (açık büfenin tamamı diyet, rejim yiyecekleri ile dolu olsa bile sonuçta kalori hesabı aşılabileceğinden dikkatli yaklaşır)
 • bunu yapan bizden olamaz. (bkz: türk insanı)
 • midesinin ölçüsünün bilincinde olan, amacı tıka basa yamek yemek değil keyif almak olan insanın davranışıdır. genelde bunlar türk olmaz. zira türk insanı parasını verdiğine göre bütün büfeyi yeme hakkına sahip olduğunu düşünür. ha buyursun yesin kimse bir şey demez ama yiyemeyeceğine rağmen bu hakkını sonuna kadar savunur bizim milletimiz.
  yemeğe başlamadan ilkin masadaki bütün bireyler yaklaşık 15 dakika boyunca büfeden masaya yemek taşır. bu yemeğe başlangıç aşamasıdır ve amaç büfeyi masaya taşımaktır. kendileri yemek yerken büfenin kaçacağını düşündüklerinden midir nedir tek bir tabak başlangıç alıp sonra anayemek sonra tatlı almayı akıllarından bile geçirmezler. ille dolacaktır o masa. tabi bu esnada aç olan bireyler getirdikleri her tabağı doyumluk doldurarak getirir. hatta bizimkiler bundan sever diye masa insanları için de ekstradan doldurulur her tabak.
  bundan sonra yemeğe geçiş aşaması vardır. masadaki ısınmış soğuk başlangıçlarla ve soğumuş sıcak anayemekler tatlılarla bir edilip bir güzel yenir. ana yemek tabağına alınan 4-5 parça bonfile, 3 tavuk budu, birkaç dilim balık filetosu ve haşlanmış sebzeler bir arada harika giden yiyeceklerdir zaten.midenin rahatsız olduğu hissedilip boşu boşuna bu kadar para verdik diye hayıflanılır aynı zamanda. bu aşamadan sonra zaten kendi öküzlüğünün bilincine varıp bireyler garsona çabuk masadaki yenmemiş kilolarca yiyeceği kaldırmasını söylerler. tatlı tabağına konmuş 6 dilim baklava, krem karamel, bir dilim pasta ve biraz sütlaçtan da tadımlık alınır ve bırakılır. ay o kadar şey aldın yiyemedin diye şakalaşmalar başlar ve savunma için genelde ya ben sen yersin diye de almıştım denir. yemek yiyen bireylere bir ağırlık ve rahatsızlık çöker. göbeği okşayarak iyi yedik beah denir ve bir kaç afrikalı aileyi doyuracak kadar yiyecekle dolu masa terkedilir. sonunda hepsinin karnı doymuştur ama malesef gözlerini doyuramamışlardır.
 • olmaması gereken yerde bulunan kişinin yaptığı eylem. korkunç şekilde sırıtır. tabağından, tabaklarından taşacak şekilde yiyecekleri tepeleme dolduran ve çoğunluğu oluşturan etrafındaki kişileri şaşırma, inanamama, alay etme gibi değişik duygular içerisinde izler. bir daha asla açık büfe tarzı yerlerde zorunlu olmadıkça yemeyecektir.
 • üniversite zamanı yapılmayan aksiyondur. üniversite sonrası hele de askerlik bitirilmiş ve kariyer peşinde bir işe girilmiş ise ortamdan birinin görmesi halinde doğuracağı sakınca itibariyle insanın doldurası gelmez.
 • aç gözlü, görmemiş gibi davranmak istemeyen kişilere mahsus harekettir.. doymazsa bir tabak daha alabileceğini bilenler, tabağını tıkabasa doldurup israf etmek yerine bu mantıklı yolu seçerler..
 • bunu yapan insan pek belli etmese de içten içe mutlu olur. özgür hisseder çünkü o an kendini.
  -istesem tabağı ağzına kadar doldurabilirim ama doldurmuyorum işte lan, ahahaha!