şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yurt dışında komedi kulüplerinde sıkça yapılan, kendini sahnede denemek isteyen cabbar cevval gençlerin beşer dakika sahneye çıkıp şakalarını anlattığı etkinlik. sadece şakalar olmamakla beraber insanlar şarkı söylemek ya da şiir okumak için de çıkabiliyor sahnede. ülkemizde maalesef bu komedi kulüpleri olmadığınıdan ve böyle etkinlikler düzenlenmediğinden, belki de bir çok komedyen sahneye adımını atamadan kariyerlerini tamamlıyor. çok şükür ki ankarada ve istanbulda yeni yeni buna benzer etkinlikler yapılmaya başlanmış. (bkz: https://www.facebook.com/…/269339293243265/?fref=ts)
 • açık mikrofon etkinliği türkiye'de daha önce tek tük denense de, komedyenlere özel olarak ilk açık mikrofon 2014 mart ayında murat gençoğlu adındaki bir genç komedyen tarafından old city comedy club'da gerçekleştirilmiş. bir süredir formülize edilmiş bir format üzerinde devam ediyor: her hafta 8 komedyen 10'ar dakikalık setler halinde sahne almakta. kemikleşmiş bir kadro var gibi gözükse de, kendileriyle daha önce hiç çıkmamış en az 2 komedyene yer veriyorlar. bu etkinlik haziran 2014 boyunca her perşembe bkm mutfak sahnede yer alacak. ben old city comedy club'da birkaç kere izledim ve bence şans vermeye değer, eğlenceli etkinlik. sahneye kısa kısa farklı kişiler çıktığı için baymıyor. bkm'deki düzeni bilmiyorum ama old city'de 10-15 tl gibi bir giriş ücreti+bira vardı, gençler de beklemediğim kadar komikti yani.amatör ruh desteklenmeye değer diye düşünüyorum.

  meraklısına facebook sayfaları ve twitter hesapları da burada.
 • aslında ankara komedi kulübü tarafından iki sene önce görkem sofuoğlu ve murat şenel tarafından düzenlenen etkinlik iki senedir ankaranın muhtelif mekanlarında sahneleniyordu. bu zamana kadar yaklaşık 50 gösteri düzenlendi ve halen ankarada bahçelieevler brother's cafe de her pazar 19:30 da etkinlik devam ediyor. görkem sofuoğlu nun istanbula gidip arkadaşlarıyla oradaki açık mikrofon etkinliğini başlatmasıyla yeni bir furya başladı diyebiliriz. şimdilerde bir üçüncü oluşum var gibi görünmekte. amatör komedyenler için son derece keyifli olan bu etkinliklerin artması doğrusu mizah severleri sevindiriyor. bu arada ankaradaki komedi kulübü görkem sofuoğlu'nun yokluğuna rağmen devam ediyor. hem facebook hem de twitter sayfaları da varmış. ne diyelim show must go on komikler!
 • eskişehir'deki l'acoustique adlı barda her ayın 21'inde yapılan etkinlik.

  gidin, ister şarkı söyleyin ister bişeyler anlatın.
 • dun gece bkm mutfak'ta izledigim stand up komedi grubu. ucuncu kez gidiyorum, her seferinde de yeni yetenekler kesfediyorum. hıncal uluç gibi hissediyorum kendimi yeminle. neyse, hepsi ilk gunden mukemmel olmasa da zamanla kendilerini gelistiriyorlar. bariz belli oluyor aradaki fark. her cins adam var, bazi ince espirileri anlamak, hazmetmek zor, ön yargilardan siyrilip gitmek gerekiyor.
 • ilk defa bugün izlediğim ve kendileri adına utandığım arkadaşların yer aldığı etkinlik. biletix'den bilet satacak kadar profesyoneller, ama satarken saat 8 yazdıkları etkinliğe 9.20 de, o da uyarılınca başlayacak kadar large'lar. facebook'a 9 yazdık ya , alla alla diyolar bir de. zorunda mıyım mına koyim facebook sayfanızı takip etmek. 9 da barmene sordum, vazgeçtilerse gidelim diye, " abi, dışarıda içiyor hepsi, niye başlamadılar bilmiyoruz " dedi garibim.

  teknik olarak iyi bir fikir. mesut süre veya deniz alnıtemiz gibi orta seviye stand up çıların 80 dakikada güldürdükleri 10 dakika, gülümsettikleri de 20 dakika oluyor. kalan 50 dakika bayık. bunlar 8 kişi abi, hepsinin bir tane iyi şakası olsa 20-25 dakika güleriz, 8 farklı hayat, buraya bilet satacak kadar da özgüvenli olduklarına göre hepsinin 1-2 şakası vardır diyorsun. işte deme! 5 tanesi " yapma demiyorum, hobi olarak yine yap " düzeyinde bile değil. direk " kardeş in allah aşkına şurdan " düzeyinde. babannemin cenazesinde imamı yalamak istedim diye şaka mı olur lan! hiç eşiniz dostunuz yok mu, lan naapıyon sen demiyor mu? diğer 2 arkadaş da orta seviye üniversite komiği, aralıksız dolmuşçu minibüsçü esprileri yapıyorlar. sadece doğu isimli arkadaş - soyadını unuttum kusura bakmasın - bu işlerden ekme yeme ihtimali olacak mizaha sahip. şaka ve anlatış tarzı " anadolu işi cem yılmaz " formatında, anlatıcı olarak belki olmaz ama senaryo yazarı , metin yazarı olarak tutunacaktır bir yerde.

  ekip bana mı böyle denk geldi bilemiyorum. ama gerçekten de kusura bakmasınlar, 30 küsür yıllık hayatımda para verdiğime en pişman olduğum komedi etkinliği oldu.

  edit: farklı yerlerde farklı ekipler çıkıyor. avaz sağolsun uyardı, bahsettiğim mevzu 8 ekim de kılçık'da gerçekleşmiştir.
 • kılçık sahne'de belirli aralıklarla düzenlenen etkinlik. tamamen profesyonel olmadığını her koşulda dile getiren ve şans verildiklerinde daha iyi olacaklarına inandığım ekip. önyargılı olmamakta fayda var.
 • bkm mutfak sahne'de seyrettim dün. bayağı eğlendim. 2 saat sürdü sanırım. zamanın nasıl geçtiğini fark etmedim bile.

  yusuf diye bi çocuk vardı. en çok onu beğendim. sahne alan herkes komikti de o çocukta farklı bi enerji vardı.

  hepsinin emeğine sağlık.

  ayrıca bana bunlarla gelin: (bkz: ıslak özgürlük)
 • intihar daha eğlenceli.
 • (bkz: okan metin)