şükela:  tümü | bugün
 • balıkesir'in enteresan yemek portalı. iyi bildiğin.

  yemeksepeti balıkesir'i domine edemedi bu bir gerçek.

  üye olurken, adrese ek olarak, gmaps'den yer işaretliyorsun. (ne kadar kullanıyor yemekçiler bilinmez)

  sipariş verildiğinde, yemekçi, görene kadar "beklemede", gördükten sonra "hazırlanıyor", çıktığında "yolda" -unuttum-, teslim edildiğinde de "teslim edildi" yazıyor.

  her bir yer de var, eve sipariş alan.
 • yemeksepeti rezilliklerinden sonra kullanmaya başladığım yerdir. sitelerinin biraz daha gelişmesi gerekiyor. çevrimiçi sohbet cacığı göremedim.
 • yaklaşık 1 yıl boyunca neredeyse hergün kullandığım portal. hazıra para harcamak yerine yemek yapmayı öğrenip pazara falan çıksaydım şimdi zengindim ve puro içiyordum amk.
 • dün akşam eve beş dakika mesafede bir dükkandan döner sipariş ettim, bekliyorum. elli dakika geçti, gelen giden yok. açlıktan kıvranarak ne oldu siparişe diye uygulamaya bir baktım: şok! motor arızası nedeniyle siparişim iptal edilmiş!

  tamam hadi, diyelim ki doğru söylüyorlar, dünya hali, olabilir. peki niye bana haber vermiyorsunuz kardeşim? ne dönerci, ne uygulama. boşu boşuna bir saat beklettiniz.
 • istanbul ve ankara'da faaliyet göstermeyen çakma yemeksepeti. hatta 4-5 tane şehir dışında herhangi bir yerde faaliyet göstermiyor.
 • ne zamandır eskişehir'de faaliyet gösteriyorlar bilmiyorum ancak, 1-2 ay kadar bir zamandır, yemeksepeti siparişlerimde restoranın getirdiği ıslak mendillerin paketlerinde reklamlarını görüp haberim oldu. o zamandan beri arada bakıyorum. görünen kayıtlı dört il var sanırım. eskişehir için kayıtlı restoran sayısı her gün artıyor. ilk baktığımda 8-10 restoran varken, şu anda sayı olarak yemeksepeti ile yarışacak seviyeye gelmiş. site çok kullanışlı gelmedi. belki de alışkanlıktandır. ancak her alanda tekelleşmeye karşı olduğum için, bir kaç haftadır siparişlerimi buradan veriyorum artık. henüz bir yamuğu olmadı, canlı desteğe işim düşmedi, bakalım zaman neler gösterir.
 • yemeksepeti alternatifi her uygulamayı can-ı gönülden destekliyorum. zira artık yemeksepeti üyelerini nitelikli olarak dolandırıyor. ya da ben öyle olduğunu düşünüyorum. olumsuz bir durum yaşadığımızda bunu site üzerinden belirtemiyoruz bile. yorumlarımız yayınlanmıyor. bizleri dolandıran restoranlar aynı pervasızlıkta çalışmaya devam edebiliyor. ne bir özür var, ne bir telafi. her aramamda ücret iadesi istemediğimi, meselenin para olmadığını, sadece restoranın bu şekilde insanları dolandırmaya devam etmemesini istediğimi söyledim. ama kime diyorum. yemeksepeti aldığı komisyona bakıyor.

  olumsuz yorumumu şikayetvar ve ekşi sözlük üzerinden gündeme getirince 3. günün şafağında anca yayınlatabildim kırpılmış olarak.

  umarım en kısa sürede izmir'e gelirsin "acıkınca"

  sizleri can-ı gönülden bekliyoruz. dolandırılma korkusu olmadan sipariş verebileceğim bir uygulamaya çok ihtiyacım var çünkı.
 • eskişehir için söylüyorum yemeksepeti’ne göre aynı menüler en az 1.5 2 tl arası daha ucuz olan site.geçenlerde paketçiye sebebini sormuştum acıkınca komisyon almıyor bir de sokak hayvanlarına yardım ediyor.ondan kampanyalar da yapıyoruz dedi.gerçekten de 1-2 tl’yi geçtim acıkınca’ya özel kampanyalar oluyor bazen inanılmaz ucuza doyabiliyorsunuz.keşke telefon uygulaması da biraz daha güzel olsa.
 • gecenin 4'ünde şaşırtan firma. az önce sipariş verdim online ödeme ile yaptım ödemeyi , sipariş verdiğim restoranttan defalarca yemek söyledim hiç sıkıntı olmadı ama can sıkıntısından acıkıncanın canlı destek hattı yani anlık mesaj gönderip sorunları illettiğimiz kısımdan 'online ödeme' güvenlimidir , sipariş verdiğimiz firma siparişi getirmez de getirdim derse nasıl ispatlıcam getirmediğini diye sırf can sıkıntısından bi soru yönelttim. mesaj beklerken telefonum çalmaya başladı 0532 li bi numaranın aradığını gördüm. meğer acıkıncadan arıyorlarmış; bana hangi restorantın böyle birşey yaptığını sordular olayı anlatmamı istediler sırf meraktan sorduğumu söyleyince de bilgilendirme yapıp kapattılar valla hellal olsun.

  edit : gece gece şaşırtmaya devam etmiştir. :)
  http://i.hizliresim.com/pb8yyr.png

  edit2: bugun verdigim 20 tl lik siparisten ucret almamistir kendileri.
 • enteresan bir şekilde geciken/hiç gelmeyen bir paket için yapılan bir yorumdan sonra, ilgili restoran ile görüşüp akabinde de üye telefonundan aranıp yaşanan sıkıntı ile ilgili konuşmak istiyorlar.

  aracı bir site bu, restorana direkt olarak siparişi ulaştırmak ve yorumları oraya yayınlamak dışında müdahale etmemeli.

  yaşanan durumda zaten ben restoran ile direkt olarak sorunu çözdüm, konuşuldu halloldu. geriye sadece yapacakları, benim hoşnutsuzluğumu, o restoran ile ilgili deneyimimi paylaşmak ve diğer restoranlar ile arasındaki farkı göz önüne çıkarmak ki restoranlar da hizmet kalitesini arttırsın.

  sanırım balıkesir'in kendine haslığı ile alakalı bir durum. ufak bir şehir, tüm esnaf birbirini bilir, site yöneticileri ve sahipleri de tanıyor olmalı tüm esnafı.