şükela:  tümü | bugün
  • - death starda bulunan camasir odasi.
    bu insanlar hic mi terlemez, kirlenmez.. esasen ortama bakildiginda piril piril heryerde hic mi terlemiyorsunuz kardesim.. isitma duzenegi nedir bu sistemin breh breh ..
  • - darth vader giysi ve kasklari..
    efendim bu amcamiz o kadar kiyafetin icinde terliyordur mutlaka diyelim bunlar yikaniyor camasir odasinda.. ya peki o kask ici kuf tutmustur.. tutmadigina gore birden fazla kaski var darth amcamizin.. peki bu kasklar nerede, gorevli var mi parlatmak icin.. episode 4 disinda hep piril piril o kask.. hayir render edemiyorum elinde bez parlaticiyla darth vader in kaskini takmadan once parlattigini.. ama bir sistem olabilir icine girdigi acilir kapanir kutusunun zaten kask orda tepeden iniyor.. partlatilip mi indiriliyor bir fikrimiz yok tabi ..
  • - i am your father
    - sütçüden haberin yok herhalde
  • - death star personelinin yemek olayi..
    efendim bu stormtrooperlar ne yer ne icerler? nerededir bunlarin yemekhanesi death starda.. yemekhaneye yemekleri kim yapiyor? bulasiklar nasil yikaniyor.. tamamen bir bilinmez.. yemek saati ne zamandir? yemekhanenin buyuklugu nedir? stormtrooperlardan ayri mi oturuyor darth vader? darth vader pipetle corba mi iciyor yoksa?
  • - death star tuvaletleri
    efendim bu kadar insan ne yemek yiyor belli.. peki nereye siciyor? o kadar teknolojik ortamda sicma ve iseme eylemleri nasil gerceklesiyor.. bir render ettim darth vader i iserken.. bilemiyorum ellerini duvara yaslayip forcela mi yon veriyor alete.. yani isedigi yonu tutmadan hallediyor mu? hazir iserken birilerinin bogazini sikip, i find your way of pee disturbing diyor mu?
  • c3po nun kacak mazotla calistiriliyor olmasi ve r2d2 nun kumarda hile yapmayi cok sevmesi gibi hic gun isigina cikamamis, cikartilmamis gerceklerdir.
  • -padme 'nin normal dogum yapması.

ya kadin ölecek zaten, bir de normal dogum yapıp enerji harcatiyorlar. yap bir sezeryan. yani ısık hızına cıkılıyor ama hala cocuk dogururken anne ölüyor. bu ne cag dısılıktır...
  • halkın önceden bilmediği ama artık sözlük sayesinde öğrendiği gerçekler.
    (bkz: sözlük yazarlarının favori konuları)
    (bkz: sözlük yazarlarının dünyaya kazandırdıkları)
  • c3po'nun, korkması, üzülmesi, kısacası duyguları olan bir robot olması.
  • 10 yaşında jedi eğitimine alınan anakin'in eğitime başlama yaşının büyük olduğu için karanlık yola sapması, 17 yaşında jedi eğitimine başlayan luke'a böyle bir şey olmaması.