şükela:  tümü | bugün
  • bizde aöf mezunu olup profesör olan var amk... siz neden bahsediyonuz?

edit: neyini ispiyonluyorsunuz oğlum bunun? size bir gerçekten bahsediyoruz burada.
  • açıköğretim kadar taş düşsün kafanıza da rahat edin dedirten başlık!
    (bkz: bi bitmediniz amına koyim)
  • tanım: gayet normal bir tiptir.

sen götünü yaya yaya boktan bir üniversitende, her gününü geceni batak oynayarak geçirerek ve 4 seneyi sınavdan bir gün önce fotokopilerle çalışarak geçireceksin ama belki çalışmak zorunda olduğu için veya başka sebeplerle açıköğretime gitmek zorunda olan insanın okuduğu üniversiteyi sırf örgün öğretim değil diye aşağılayacaksın.

bu bizim milletçe her şeyi aşağılama duygumuz ne olacak anasını satayım. böyle diyeceğine, helal olsun hiçbir şey yapamamış, gitmiş zorunda olmadığı halde açıktan üniversite okumuş diyeceğimize dediğimiz şeylere bak. aynı eziklik, aynı aşağılık duygusu da açık öğretim okuyup "aöf yazmıyor"cularda da var gerçi ama sana ne amına koyayım? üniversite mezunuyum demesinden sana ne? zorla mı üzerinde "üniversite" yazan diploma veriyorlar o adama. devlet veriyor, o da üniversite mezunuyum diyor işte, sana ne lan?

hıncını alamayan edit: amına koduğumun elitist ruh hastaları.
  • 49 la sınıfta bırakıp sene tekrar ettiren allahsız optik okuyucunun insafı ile okumuş ve mezun olabilmiş gayet azimli tiptir. ha ezberi kuvvetlidir o ayrı.
  • aşağılık komplekslilerin aşağıladığı konulardan biridir belki de en birincisi, ha bir diğeri iki yıllık mevzuuydu dimi ezikler...
  • karakolda beklerken okuyor musunuz diye bize soru soran, aldığı cevaplardan sonra *** ben de okudum diyen, biz de aa nerden mezunsun diye sorunca açık öğretim diyen polistir.

tepkimiz: hoahoahoaohao açık öğretim dedi ciddi ciddi hoahohaohaoha
    komiser: lan ali (adı ali'ydi polisin) gençlere taşak malzemesi oldun boşu boşuna kaşınıp git çay getir bize bari, çay içiyor muyuz gençler?
  • zaten üniversite mezunudur. akademisyen olabilir, yönetici hatta kaymakam olan bile var.

bu ezikliğin en büyük nedeni kendi geliştiren yüksek lisans yapan, ingilizce öğrenen, alanıyla ilgili kurslara giden açıköğretim mezunlarının işyerlerinde yükselmesidir.
  • burak aksak'tan başkası değildir. şaka lan şaka muzipliğine yapıyor.
  • öyle veya böyle, ülkedeki senin diplomana da geçerliliği veren kurum tarafından geçerliliği kabul edilmiş bir lisans eğitimini (lisans yaptığını farzederek. eğer önlisans ise aynı şeyler onun için de geçerli) tamamlamıştır. dolayısıyla ,evet, üniversite mezunudur. sen bunu duyduğun an niye hemen bir üstünlük mücadelesine giriyorsun ki? insanlar bir şekilde hayallerinin peşinde koşuyor, kendini geliştirmeye çalışıyor. bırakın böyle şeylerle insanların başını ağrıtmayı.
  • universite mezunu oldugu icin kendisini adam sananlardan daha gercekci yaklasimda bulunan kisi.