• medical park bahçelievler'de hastamızın tedavisine devam edilmesi için 0 rh(+) kana ihtiyac vardır. bağış yapabilecekler 05363509816 numaradan ulaşabilir.

bugun ve bizim için değil her zaman en yakın bağış merkezleri/hastaneye bağışta bulunabilirsiniz.

edit: ihtiyacımız (bkz: sallamakahve) tarafından karşılanmaktadır, içime bir damla umut mutluluk kattı. bu sizi bağışçı olmaktan vazgeçirmesin.
  • acil şifalar olsun. up
  • https://www.tahribat.com/…osit-bagisi-ankara-230421

tedavi gördüğü bayındır hastanesi'nde (söğütözü) yatmakta olan iş arkadaşımız için her gün ab rh (+) trombosite ihtiyaç vardır.

trombosit'in depolama ömrü kısa olduğundan (5 gün) ve sürekli gerektiğinden dolayı zor durumda kaldık. şöyle ki x kişisi bağışta bulunabileceğini ifade etmesine rağmen, ilaç almış olması, son bir ay içinde tam kan ya da son 72 gün içinde trombosit vermiş olması, bağış yapmasına engel olacak bir rahatsızlık geçirmesi nedeniyle sıkıntı yaşıyoruz.

bağış yapmayı düşünen arkadaşlar için zaman kaybı olmaması için notlar:

1. hasta olmaması,
    2. son bir ay içinde tam kan, son 4 gün içinde trombosit bağışında bulunmamış olması,
    3. son bir hafta içinde ilaç (ağrı kesici, antibiyotik de dahil) kullanmamış olması,
    4. 18 yaşını doldurmuş olması,
    5. geçerli bir nüfus cüzdanına sahip olması ve yanında bulundurması.

benim bildiğim şartlar bunlar. bunların haricinde bağış yapmanıza engel olacak bir durumunuz olduğu zaman hastanede sizi yönlendireceklerdir. şüpheleniyorsanız telefonla önceden bilgi alabilirsiniz.

lütfen bağışta bulunmadan önce elif hanım ile iletişime geçiniz. çünkü o gün ve ertesi günü geçirmesine yardımcı olacak trombosit bulunmuş olabiliyor.

iletişim kişisi:

elif hanım (ablası): 05056012472

furkan: 05467395595

hastanenin konumu: https://goo.gl/maps/qzr7t9fedb32

adresi: kızılırmak mahallesi, 1443. cd. no:17, 06510 çankaya/ankara
  • alkol ve dövme şartını sağlamıyorum, en azından başlığın üstte kalması için entry girebilirim. up.
  • defalarca kan kan vermeme sebeb olan ihtiyactir. kan ab negatif, az bulunuyor, bagisci sayisida az olunca kendimi biraz mecbur hissettim bir süre. 4-5 yil sürdü bu acil cagrilara gidip kan verme süreci. sonra bir gün kazada bacagi kopmus, bir süre yardim gelmedigi icin cok kan kaybetmis bir gence kan vermeye gittim. kurtulup kurtulmayacagi belli degildi. ramazan ayi, capa kan merkezinde kan vermek icin sirami bekliyorken gencin babasi geldi, tesekkür etti falan. sonra dedi ki, "aslinda bizde kan verirdik ama ama orucluyuz, bozamayiz, hocaya sorduk caiz degildir dedi" .

insanliga olan inancimi o gün yitirmeye basladim sanirim. pezevenk hem ogluna kan vermiyor, hem bana dinsiz diyor.
  • up
  • "lösemi teşhisli 7 yaşında oğlumuza sadece ab rh+ kana ihtiyaç vardır."

silivri - arya kreş - 05322232887
  • 5 yasindaki losemi hastasi bir kardesimiz ilik nakli olacak. acil ab rh negatif kana ihtiyac var. zor bulunan bir kan oldugu icin malesef bulunamamis. kardesimizin ismi kubra tadli. marmara universitesi hastahanesinde yatiyormus. aramizda kan verebilecek durumda olanlar olabilir, olmayabilir. benim nacizane tek istegim mumkun oldugunca bu durumu paylasalim

takipcisi az olsun, fazla olsun twitter, instagram vs hesaplardan da bir sekilde paylasirsak cok memnun olurum.

konu ile ilgili telefon numarasi: 05368780988

link
  • istanbul gaziosmanpaşa yeni yüzyıl üniversitesi hastanesinde yatmakta olan lösemi hastası ahmet eren küçük için acil 2 ünite ab+ trombosit kan ihtiyacı vardır. irtibat annesi ayşe küçük.

telefon 05435160838
hesabın var mı? giriş yap