şükela:  tümü | bugün
 • son edit: arkadaşlar biliyorsunuz dün deniz'imiz bulundu. bu arada ben denizin abisi değilim. deniz devlet kurumunda kalıyor. ben o kurumun sosyal servis çalışanıyım. deniz gibi 63 meleğimiz daha var. deniz'in abisi belirsiz birinickli yazar. deniz ile ilgili temenni ve taleplerinizi kendisine ulaştırabilirsiniz. ben bildiklerimi kendisine yine aktarırım ancak ona ulaşmanız çok daha sağlıklı olur.

  dün öğle saatlerinde, korkunç bir çaresizlikle deniz'den bir haber bekliyorduk. tüm ihbarları değerlendirip her yere araç gönderip baktırıyorduk. kurumun müdürü ve biz meslek elemanları, yaklaşık 40 saat boyu gözümü kırpmamış ve nerede buluruz diye gecenin tüm vakitlerinde suamayan telefonlarıyla sokak sokak gezmiş insanlar olarak bitik vaziyette bir umut haber bekliyoruz. ailesine empati kurmaya kimsenin yüreği zaten yetmiyor. derken bir telefon geldi. bir adam -allah ondan razı olsun. hayatta her istediği onun olsun.- 'sizin aradığınız çocuk benim yanımda.' dedi. biz bu cümleyi duyar duymaz adamla ayrıntıları konuştuk. ümraniye haldun alagaş durağında buluşmak üzere gözlerimizde yaşlarla yola çıktık. buluşma yerine vardık. yaklaşık 10 çalışan tüm otobüslerin içine bakarak deniz'i aradık. ve deniz arkadan yanında ihbardaki adamla yürüye yürüye geldi. bizi gördü. güldü. sonra hemen poğaça yemeye başladı. üstü başı tertemizdi. her bir sağlık problemi -kontrolleri yaptırdık.- yoktu. deniz'e nerdeydin oğlum dedik ve o bize sonsuza kadar sır kalacak bir 27 saatin işaretlerini verdi: " yok yok yok"
  velhasıl sonraki işlemler yapıldı, kabahatli personeller hakkında işlemler başlatıldı ve deniz ailesine geri döndü.
  o kadar ok mesaj var ki; hepsine dönmemiz imkansız gibi duruyor arkadaşlar. affınıza sığınarak buradan toplu bir açıklama yaptım.
  şunu belirtmeden geçemeyeceğim. başlığı açtığımda çaresizliğin dibinde, ne yapacağımızı bilemeden çırpınıyorduk. belki, diye düşündüm ve bu kadar sükse yaratacağını aklıma getiremedim. herkes bir koldan aramaya başlamıştı. hatta gece rasathane yolunda birisi bana deniz'in resmini gösterdi ve 'bu çocuğu gördünüz mü?' dedi. ağlayarak 'ben de onu arıyorum.' dedim. ailesi kadar anlayamayız belki bu acıyı ve korkuyu. belki kan bağımız yok ama masum insanlara olan sevgimiz zirvede. biz dün bunu gördük. hepinize çok teşekkür ederim, hepimize ve deniz'in çok sevgili ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletirim. destek mesajlarınızın ve entryleriniz hepsini okudum. ama hepsine dönemedim. kusuruma bakmayın. tekrar sağolun, var olun. siz ne güzel insanlarsınız...

  en mutlu edit: arkadaşlar denizi bulduk. gelişmeleri yazacağım. yanımızda ve çok iyi

  denizin abisinin entrysi:

  ----------------

  günaydın.

  gerçi bizim için pek aydın bir gün değil. ben deniz'in abisiyim. dünden beri annem de babam da ben de perişan durumdayız. bu gece karakoldayken burada başlık açmak aklımdan geçmişti. sağolsun başka biri açmış ve herbiriniz iyi dileklerde bulunmuşsunuz. hepinize ailece minnettarız.

  aşağıda denizin başka fotoğraflarını da paylaşacağım. annemle olan bir fotoğrafını da. belki onu görür ve o fotoğrafı gösterirseniz sizi dinler.

  annemin ismi emel. o kısaca eme der. eğer onu görür ve eme'ye gidelim mi dersiniz olumlu tepki verir. pendik'te oturuyoruz. deniz pendik'te doğdu büyüdü. pendik derseniz kesinlikle anlayacaktır. konuşamıyor, okuyamıyor. kendi başına evi bulmasına imkan yok. görürseniz dokunup sarılmaya kalkmayın tepki gösterir. polis sözünden de çekinir. bulursanız polis çağırayım mı gibi şeyler de söylemeyin. ona hiçbir şey demeden ve müdahale etmeden nolur hemen polisi arayın. deniz'in şu anda poliste kaydı var. resimlerini verdik.

  deniz kaybolduğunda burada paylaşılandan farklı kıyafetler vardı. başında beyaz şapka var ve şapkanın önünde ya pendik ya da istanbul büyükşehir belediyesi yazıyor olabilir. üstünde lacivert fermuarlı hırkası elinde de kırmızı küçük sırt çantası var.

  olay ise kısaca şöyle: üsküdar askerlik şubesi durağının yakınındaki havuzdan sabah 11.04te ayrılıyorlar. durağa ait bir mobese kaydı bulduk ama görüntü kötüydü. yalnız 11.07de 4 tane (mavi, sarı, pembe ve yine mavi) otobüs durağa yanaşıyor. bakıcıların anlattığına göre deniz durakta otururken görevliler diğer çocukları otobüse bindirip arkadan deniz'e seslenip binmesini istiyorlar ama bu sırada deniz öndeki otobüse binmiş ve görevliler bunu birkaç durak farketmemişler. inip durağa geri gelip ordaki birine sormuşlar ve o kişi de 14le başlayan bir otobüse bindi galiba gibi bir cevap vermiş. durağın ismi askerlik şubesi durağı. nuhkuyusu caddesi üzerinde.

  deniz leponex, depakin gibi çok önemli ilaçlar kullanıyor. dört farklı ilaç kullanıyor toplamda ve özellikle yazdığım ikisi çok önemli. bu ilaçları farklı dozlarda sabah, öğlen ve akşam içiyor. fakat dün öğlen ve akşam olanları almadı.

  sosyal medya haricinde biz tv kanallarına ve müge anlı'ya da başvurduk. sabahleyin müge anlı'nın programında da deniz'den bahsedilecek.

  yukarda huyundan suyundan ilgi gösterebileceği şeylerden kısaca bahsettiğim kardeşimi, benim onu çağırış şeklimle ''göbişko''yu özellikle üsküdar çevresindeyseniz ve gördüyseniz nolur onu gözünüzle takip edip hemen polise haber verin. benim kardeşimle daha uzun yıllar boyunca yapacağım çok şey var. nolur etrafınıza orada oturanlara haber verin. deniz'i bulalım.

  bu annemle birlikte olan fotoğrafı: annemle

  bu da evimizde çekilmiş bir fotoğrafı: deniz evdeyken

  destek veren, iyi dileklerini esirgemeyen herkese çok minnettarız. yardım edin nolur deniz'i bulalım.

  idiamindadaoumee sağolsun mesaj atıp resimlerin açılmadığını söyledi. başka yerden yükledim. yine açılmıyorsa mesajla uyarın lütfen.
  ---------------
  söz konusu entry (bkz: #71329500)

  resim

  arkadaşlar çok vahim bir durum var ortada.
  deniz otizmli ve epilepsi hastası. sabah 11'de üsküdar çevresinde kayıp oldu. otobüse binip uzaklaşmış olma ihtimali var. taksim, ümraniye, üsküdar ve kadıköy olması muhtemel yerler. sabahtan beri aç ve ilaçlarını içmedi. ölecek gibiyiz. çok korkuyoruz. lütfen dışarıda olan ve özellikle bu bölgede olan, tanıdığı bildiği olan (0216) 378 5344 nolu telefonu arayıp bilgi versin. hastanede çalışan arkadaşlar özellikle acildekiler hastaların simalarına biraz daha dikkatli baksınlar. lütfen bulan olursa arasın ve haber versin

  14r nolu otobüs güzergahında oturanlar lütfen yardım etsin. o otobüse bindikten sonra kayboldu. üzerinde siyah hırka beyaz şapka ve kırmızı çanta var. 190 cm boyunda. ürkek bir çocuk muhtemelen bulan kişiden kaçacaktır. ya da allah korusun epilepsi krizi geçirmiş ve bir yerde bayılmıi olabilir. ümraniye çevresindekiler özellikle dikkat etsinlet. lütfen. lütfen biri buldum diye arasın. lütfen

  arkadaşlar durmadan arıyoruz. çemberi elimizden geldiği kadar daraltıyoruz ama yok. sanki yer yarıldı da içine girdi. denizin tek takıntısı trenler. onun dışında da elini tutturmaz önden önden hızlı hızlı yürür. öfke nöbeti değil ama epilepsi krizi geçirir. istmediği bir şey yaptığınız an kulaklarını kapatır ve "yok yok yok" der. yorulduğunda gözlerini tavana diker. melek gibidir kuzum benim. ah.. herkese desteği için teşekkür ederiz. umarım birimizden güzel bir haber gelir..
 • üsküdar tarafında bulunanların paylaşması gereken bir durum. iyi haberler bekliyoruz.
 • en kısa zamanda sağ salim bulunmasını diliyoruz.
  irtibat numarası: (0216) 378 53 44
 • benim bildiğim sözlük bu çocuğu bulur. umarım iyidir kardeşimiz. uplayalım beyler.
 • en kısa zamanda bulunmasını diliyorum. lütfen gündemde tutalım.
 • sözlüğün büyük nufusu istanbuldan. ben inaniyorum bulunacak.
 • sosyal medya üzerinden de paylaşılarak süreç hızlandırılabilir.

  en kısa sürede bulunacağına inanıyorum kardeşimizin.
 • umarım tez zamanda bulunur güzel kardeşimiz...
 • olumlu düşünelim. bir şey olmamıştır bulunur en kısa zamanda.

  (bkz: up)
 • ankara’dan yapabileceğim en fazla bu:

  up up up.

  umarım kardeşimiz bir an önce ailesine kavuşturulur.