şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sözlüğün kalitesini belirleyen yaklaşımlardan biri bu. herhalde çok nadirdir bu sitemin olmadıgı baslık. ilk etapta ''aynen boyle adamım her konuya başlık açıyorlar yow'' algısı oluşuyorsa da girizgahtan, hayır düşündüğünüz şekilde degil mevzu. anlatmak istedigim, bundan 'size ne' ise şayet, o başlıktaki yazdıgınız yazının bir manası var mı? anlatmak istedigim, illa sizi ilgilendiren konular mı yazılsın istiyorsunuz?

  neyse bu vesileyle sözlükteki ikiyüzlülük hakkında da bir şeyler yazmak isterim. bakın çarpıcı tespitlerde bulunacagım birazdan. benim gibi burayı pek ciddiye almayan, herkesin kendini rahatça, sınırsızca ifade etmesi gerektigini dusunen yazarlarımız muhakkak vardır. mesela ben küfür ederim, argo yazarım zaman zaman yazılarımda bu kişisel bir durum, zaten yanlislar bir şekilde siliniyor hukuki acıdan sorun yasanmamasi sebebiyle vesaire. şimdi asıl problem şu bana kalırsa, kardeşim rol yapıyorsunuz. tamam yapın rolunuzu ama diğer insanlardan daha kaliteli, daha başarılı ya da daha insancıl oldugunuz beyanında bulunmayın. her şeyden nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? her şeyin dogrusunu bildiginize eminsiniz fakat tavsiyem yine de kendinize biraz zaman verin. sürekli bir şeyleri eleştirmek zorunda degilsiniz.

  örnegin buraya gelip de 'bu yazı x kişiyi rencide edebilir ne kadar düşüncesizsiniz!' yazıp, baska bir baslik altında bir kadın için ''fotografın kilosu bile yükselmiş bu ne ya'' yazarsanız ya şuursuzsunuz ya da kalitesizsinizdir. mesela bakıyorsun adam yazmıs ''biraz edep yahu, aynı şeyi sizin ananıza bacınıza yapsalar hosunuza gider mi'' şeklinde sitem etmiş, bir bakıyorsun adam iki gunce ''evli kadını nasıl hoplattım'' başlıgında detay veriyor. ya da ''iri goguslu sarısın kadın'' basligina bkz: vermiş, ''of ne sikilir'' ya kardeşim tamam siz boylesiniz, sizin degerleriniz bu olabilir biz sizi anlıyoruz ama sizdeki bu gereksiz ozguveni de bir frenleyin artık. millete müdahale etmeye calismayın. istediginizi yazın ben şahsen mutlu oluyorum hakiki, yurekten yazan insanları gorunce.

  açıkçası pek boyle sozlukle alakalı tespit yazıları yazmam, bundan sonra da yazacagımı sanmıyorum ama bu kanser benzeri sözlük görgüsüzlüğü virüsünden kurtulmak icin yazdım. bırakın insanların ne düşündügünü açıklayabilecegi bir platform olarak kalsın burası. eşşeğin sikini de yazsınlar türlerin kökenini de. burası insanların birbirine kendilerini begendirdigi, ego sisirdigi, ''-harika bir insan bu yaa'' dedirtmek için gelinen bir yer olursa, herkes lüzumsuz prim kasarak dogallıktan uzaklasirsa inanın bana o giriş tuşuna eliniz gitmez bir müddet sonra. tabi herkes arzularında hürdür bu bireysel görüşlerimdir.

  yani özet olarak; bundan ''size ne'' ise, lütfen başlığı değiştiriniz. mutlaka kendinize göre bir başlık bulacaksınız.
 • "bana ne bundan?" yazmak ile "bize ne bundan?" yazmak farklı şeyler. söz konusu yazar; sahiden mevzu bahis edilen başlık ve entrynin hiç birimizin umrunda olmadığını düşünür ve bazen fena halde haklıdır. iç sesimiz olurlar adeta.

  edit; yazım yanlışı