şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dünyanın en zor işi.

  doktorları seven ilaç firmalarının bilerek yaptığını düşündüğüm şey. şöyle ki; bilinçli hastaya tahammül edemeyen pek çok doktor mevcut. şimdi bu doktorları hoş tutmak gerekir ki ilaçlar satılsın. ne yapacak bu ilaç firmaları? prospektüsü origami kağıdı gibi katlayıp zaten hasta olan ilaç kullanıcısının olası yan etkilere, içeriğe ve daha pek çok kafa karıştırıcı bilgiye ulaşmasına engel olacak. böylece hasta dandik sorularla tekrar doktorun kapısını çalmayacak. sabah akşam tok mu yazıldı, içip geçecek. iki günde bir mi alın dedi doktor, alıp sorgulamayacak. böylece doktorlar memnun edilecek. memnun olan doktor daha çok ilaç yazacak. daha çok ilaç yazınca daha çok ilaç satılacak. böylece ilaç firmaları daha zengin olacak.

  ayrıca hasta olan kişi prospektüsü katlayamayınca bir daha ilaç kullandığında buna yeltenmeyecek. lanet olsun size de atom fiziğine de diyerek özenle katlanmış prospektüsü alıp atacak. win win yani.

  tamam abi çok saçmaladığımın farkındayım da ulan gagasını kestiğimin ilaç firmaları bunu niye yapıyo lan?! insan gibi dörde bilemedin altıya katlayıp koyun şu lanet olasıca kağıtları!!
 • vay anasını satayım bunu düşünecek kadar stressiz olmak isterdim dediğim katlama.
 • aynı bilgilere internetten de ulaşabileceğini bilemeyenlere elbette zor gelir.

  katlamak zor değildir, genelde önce ikiye sonra üçe ya da dörde katlanır. ha katlayıp katlayıp başka şeyler yapacaksanız bilemem ama onun için fitiller var.

  eskiden daha küçük puntolarla yazılıyordu, onu nasıl yorumlayacaktınız merak ediyorum.

  off.
 • rubik küpü nden hiç bir farkı yok.
 • (bkz: origami)