şükela:  tümü | bugün
  • [http://www.acilci.net/ http://www.acilci.net/] adresinde ikamet eden "serbest,açık,bilimsel acil tıp " sloganıyla yayın yapan bir site. çeşitli yerlerden acil tıp asistan ya da uzmanları kendi tecrübelerini ve yayınlarını yazmaktalar.

    akademik personel için olduğu kadar , hastalar için de anlaşılır bir kaynak.
  • türkiye'nin doktorlara fayda anlamında en efektif sitesidir şu an itibariyle. neredeyse yeni yayınlanan tüm kılavuzların özetine ve türkçe çevirisine, bir çok podcaste, yüzlerce spot bilgiye anında ulaşabileceğiniz her geçen gün büyüyen ve yazar kadrosu genişleyen bir sitedir. kurucusu ve fikir babası haldun akoğlu' dur. türkiye'de yolu herhangi bir şekilde acile düşen tüm doktorlara faydası olan efsane bir yerdir.
  • türkiye'nin bir numaralı foamed(free,open,access,medical,education) sitesi.bu sitede emeği geçenlere saygılarımı sunuyorum.başta kuruculardan birisi ve fikir babası haldun akoğlu'na sonra sırasıyla ekg üzerine o çılgın arşivi çevirip bize kazandıran melis efeoğlu'na , not defteri ile sanki yanımızda bizimle nöbet tutan kıdemli abimiz gibi hissettiren ersin fırıncıoğulları'na, yine ekg gurusu mattu'nun o harika videolarını çevirip altyazıları gömen" tahminim aylarını almıştır" can özen'e , eğlenceli anlatımları ile çok keyifli ve öğretici videolar hazırlayan ve sonunda tanışabildiğim arif alper çevik hoca-abi'ye :) yine o süper atel uygulamaları videolarıyla yusuf ali altuncı'ya ve fecri bengi'ye daha sayamadığım diğer tüm editör ve yazarlarına, eğitimimde bu denli yararlı ve etkili bu siteyi daha doğrusu oluşumu kurdukları ve yaşattıkları için sonsuz teşekkür ederim. ülkemizde tıp fakültelerinden mezun olan doktorların büyük bir kısmı ilk olarak acil servislerde göreve başlamaktalar. bu zorlu iş tecrübesi öncesi fakülteden fakülteye farklı kalitede alınan genel tıp eğitimi ve acil servis pratiği yüzünden çoğu doktor arkadaş daha ilk nöbetinde sudan çıkmış balığa dönmekteler. en azından göreve başlamadan önce şu siteye bir kez baştan aşağı göz atarlarsa gerçekten ama gerçekten kendileri için çok yararlı olacağını düşünüyorum. sadece yeni-eski pratisyenler için değil elbette, uzman, aile hekimi, tıp öğrencisi, att, hemşire her kim olursa olsun bu siteyi baştan sona okuyup, güncel klavuzları ve yazı dizilerini takip ederse acil uygulamalarında on adım önde olacaklardır meslektaşlarından ve farklarını hissedeceklerdir. bilgi güçtür! elbette, ancak işini severek yaparsan o güce layık olursun diyerek duygusal bir kapanış ile sonlandırıyorum yazımı saygılarımla.
  • emek veren herkese teşekkürü borç bildiğim acil tıp eğitim sitesi. sitenin dizaynı da gayet okuyucu dostu. uzmanlık için acil hekimliği düşünenler için kamçılayıcı bir iş çıkarmışlar ortaya.
  • cok faydali bir site.ekg'de ne zaman sikissam kendilerine basvuruyorum.sadece ekg degil site her anlamda cok doyurucu.ayrica yazilar guncel kaynaklar gozetilerek yaziliyor.emegi gecen herkese tesekkurler.