• kolektif istanbul'un pastırma yazı albümünden sözleri ceylan ertem'e ait iii. parça oluyor. bir bulgaristan şarkısı olan kamanite padat'ı piyanist samet'ten dinleyi bırakmanın vakti gelmişti. türkçe versiyonu da düğünlerimizden şinanari olarak bilinir. yaşadığım güzergah -bayrampaşa, sultangazi- bol göçmen içerir, tam bir trakya mozaiği. malum, rumeli müzikleriyle büyürsünüz. şinanari nana ninay deyip kuru etle bira indirirken eksik kalacak değildik.

şu teaser'da demosunu dinlemek mümkün.
  • iş yerinde basan hafakanlara bire bir..

aşırı eğlenceli klibi de şurda

kaderime küstüm, acımadı yine...
  • dünyayı güzellik kurtaracak ve bir insanı sevmekle başlayacak her şey dizilerini hatırlatan şarkı ve klip...

ellerine sağlık emeği geçenlerin.
  • o ne güzel şarkı o ne güzel klip diyerek 10-15 defa dinlediğim şarkı. mükemmel olmuş klipte oynayan mavi uzun kollu gömlekli abimiz harikasın.
  • hayatımda izleyip, dinlediğim en tatlı, en mutlu eden şarkılar listesinin gün itibariyle 1 numaradan giren şarkı.

insanları o şekilde mutlu bir biçimde oynayarak görmek, ve içinizin kıpır kıpır olması, tarif edilemeyecek bir mutluluk sanırım.

bir diğer etkiyi thenicestplaceontheinter.net'te yaşamıştım.

kaderime küstüüüüüüm hoppa

sözlerini de yazalım tam olsun:

kaderime küstüm acımadı yine
    kaderime sövdüm kara kara gece
    bu garip yürek hasret bülbülüne

kaderime sövdüm kap kara gece
    nerelere gittin aşığım gölgene

bir esmer cevriye sularda yüzerdi
    göklerde gezerdi herkesi üzerdi
    saçında çiçekler gözünde yeşiller
    elinde çilekler bir bana gülerdi

kaderime sövdüm kara kara gece
    bu garip yürek hasret bülbülüne

kaderime sövdüm kap kara gece
    nerelere gittin aşığım gölgene
  • güne iyi başlamak için dinlemelisiniz, yüzünüzde tebessüm de olsun istiyorsanız klibi de izlemelisiniz.
  • müziği tek başına dinlendiğinde "güzelmiş" deyip geçilebilecek ama klibini izleyerek dinlendiğinde insanı alıp götüren bir parça. götürdüğü yer de öyle uzaklar değil, yine türkiye. gündelik hayattan, müziği duyunca yerinden kalkıp uluorta oynamaya başlamış insanlar hep. sen, ben, o, biz, siz, onlar; hepimiz varız sanki. bir aradayız, ayrışmamışsız; ayrıştıksa bile bizi birleştiren şeyleri hatırlamışız, öylece kalkıp oynamışız gibi. ilaç gibi. iyi geldi yani; ilk izlediğimde de, şimdi de.
hesabın var mı? giriş yap