şükela:  tümü | bugün
 • merhametten yoksun.. ta$ kalpli.. edward ii. longshanks..
 • (bkz: cruel)
 • (bkz: ta$ kalpli)
 • çocuk yorumu;

  "anneleri anlamayanlar acımasız gezerler. dilendirilerse çocuklar çöpten ekmek alıp yerlerse mikrop kaparlar çocuklar ölürlerse çok kötü olur."
  fatma (11)
 • (bkz: show no mercy)
 • (bkz: gargamel)
 • "acı, manasızdır" diyen.
  oysa ki acı, manasız değil, amansızdır.
  (herkesin başına gelebilir.)
 • bu sıfatı üzerinde bir erdemmişçesine taşıyan insanlar tanıyorum. acımasız olduğunu bilerek acımasızlığına devam eden insanlar. sonuncu, en büyük, acımasızlar şampiyonu adam için ilk tepkim vay amına koyim oldu. bulunduğu steril durumda bir başkasının acılarının üzerinden espri yapabilen, taşak geçebilen, fırsatını bulduğunda ince ince iğneleyen bu adama baktım bir, sonra kendime baktım. ahh, o mini mini, insanlığın mutluluğu için, dünya barışı için atan kalbim en büyük kazığı bana atmış onu farkettim. ilahi adalete inanmıyorum ama olması için geri kalan yıllarımı, aylarımı, günlerimi, son saniyesine kadar alıp verdiğim nefesi vermek için hazırım. sırf acımasız olduğu için kalbi kırılmayan bu adamların bir şekilde hala nefes alıp verirken "ne bok yedim ben" diyebilmesi için bundan vazgeçerim. ki sevdiğim binsan bile değil ömrümü verebileceğim şeye sebep olan. sadece ben mal gibi insanları kırmamak için kendim kırılırken, başkaları üzülmesin diye kendi yönümü değiştirip hayatımı bok ederken, bu bencil bok heriflerin mutlu, neşeli, dünya onlar için dönüyormuşçasına rahat olmasını kabullenemiyorum. kazın ayağının hiç de öyle olmadığını bilmek, yaşayacağım uzuuuun yıllar olduğunu bilmekten daha huzur verici.
 • acımak kötü şey; bunda neredeyse herkes hemfikirdir yalnız ondan daha kötü bir şey varsa o da acımasız olmak. aynı kökten türeyen bu iki kelime de kötüye çıkıyor.
  ben öyle arada düşünürüm, hep düşünürüm aslında da arada insani şeyleri düşünürüm. acımasız olduğumdan falan değil de, düşünecek milyonlarca şey varken insani şeyleri düşünmeye pek zaman bulamadığımdan.
  birine rastladım geçenlerde. nasıl anlatmalı bilmem, hani herkes acır bazı insanlara, hani vardır her şeyi ama yoktur aslında. insanlar yüzünden yoktur hem de, herkes acırmış gibi yapar, bazısı acır ama öyledir yani. kimse gidip de taşın altına koymaz elini. bütün gün düşündüm, sen neden koymuyorsun diye. koyasım gelmiyor benim de, olmuyor yani. bunları yapabilsem meleklerden melek bir insan olurdum ama daha o kadar olgun değilim demek ki.
  acımasızız. hepimiz hem de, çok çok acımasızız. herkes hep herkes onları anlasın istiyor da, biz anlasak da bir şey yapamıyoruz. kendimizi hikayeye dahil edemeyecek denli acımasızız çünkü.

  " acımasızız hepimiz,
  ölsek ne iyi ederiz..."