şükela:  tümü | bugün
 • bir kaç gündür wall'umu sikip atan bir facebook uygulaması. ''x ile beraber uyumak ister miydin? evet/hayır'' gibi bir dolu saçma sapan soru... millet de bunları deli gibi çözüyor.

  ha eğer bu uygulama sadece benim arkadaş çevrem tarafından kullanılıyorsa, durum benim açımdan çok çok daha vahim.

  ne olur ''bizim de başımızda bu bela var'' desin bir kaç kişi.
 • bütün arkadaşların ankara'dan gittikten sonra bir başına kalmanın verdiği acıyla otururken annenin araması, ilk once "canım benım yalnız mı kaldın sen ordaaaaa" cümlesiyle üzüntü belirtisi göstermesi, ardından ani bir manevrayla "dur aklıma bir şey geldi" diyerek "yalnızım dostlarııım yalnızım yaaalnızzzz" şarkısını dalga geçer gibi (gibisi mi kaldı?!) sana söylemesi.
  -acımasız gerçekler vol.1-

  olayın yaşandığı zaman için; (bkz: kurban bayramı) - sene 2009.
 • "en yakın arkadaşın sandığın adam, seni sikmek istiyor" tarzı reklamlar ile gündeme gelen sprite sloganı.

  ilgili reklamlardan biri için

  http://www.youtube.com/watch?v=lvhz-mgxuei
 • 100 gram hazır tarhana çorbası'nda 13,4 gram tuz olması.
  1 porsiyon dönerin neredeyse 1 haftalık tuz ihtiyacını karşılayacak derecede şap olması.
 • yanağın bi kısmında sakal çıkmaması ve sakalların kesildikten sonra diğer yerlerin yeşilimsi oranın beyaz kalması yapcak bişey yok allahın takdiri
 • - her gün üç film seyredip hiçbirinin yönetmenini dahi bilmiyorsan, iyi bir sinema seyircisiyim deme! hele sinemadan anlarım asla!

  - beklediğin şeyin gerçekleşmesine daha haftalar varken az kaldı demen hiçbir şeyi değiştirmez. o yüzden bir haftadan daha kısa sürede gerçekleşmeyecek hiçbir şey için heyecanlanma! unutma bir hafta 168 saattir!

  - bir yazarla konuşmadan ya da bir filmin kamera arkasında bulunmadan sakın kitap yazmaya veya film çekmeye yeltenme. otur evinde iyi bir okuyucu-seyirci ol!

  - evlendiği zaman tüm dünya nimetlerinden mahrum kalacağını, evlenmezse ömür boyu yalnız kalacağını düşünen adam; ikisine aynı anda sahip olamayacağına göre en iyisi evlen. evlenmek sana göre. güvenli.

  - insanların kendisini anlamadığını düşünen ergen; anlaşılmayacak bir şey yok hayatının en boktan dönemindesin ve canın dayak yemek istiyormuş gibi davranıyorsun. en iyisi mi bir an önce ergenlikten kurtulmaya bak. süt iç!

  - evinize gelen misafirin çocuğunu içinden gelmiyorsa sevme! çok yapmacık olursun. zaten herkes bilir ki 6 yaşında hiçbir erkek çocuğu sevimli değildir.

  - ne zaman karikatürlere göz gezdirse aynısını çizebileceğini düşünen insan; çizemezsin!

  - her şeyin en iyisini satın almak isteyen ama fakir olan genç; ihtiyacım yok zaten diye ertelemeye devam et! ürün gamın değişse de ömür boyu boyu alamayacağın şeylerin hayalleri peşinde koşacaksın.

  - kalemlere ilgim var deyip ortada gezerken cebindeki parayı rengarenk plastik kalemlere harcaman seni koleksiyoncu yapmaz.

  - bekaret tartışmalarından titizlikle kaçınan çocuk! bekareti önemsediğini biliyoruz. numara yapma. yaşın ilerledikçe hedef kitlenin neredeyse sıfırlandığını göreceksin. ayık ol!

  - modelini beğendiğin ama ayağına uygun numarasını bulamadığın ayakkabıyı satıcının " giydikçe açılır" sözüne kanıp alma! o ayakkabı ayağına olmayacak ve modası geçene kadar bekletip birine vereceksin.

  - dibinde az kalmış diye damacanada kalan suyu tepene dikme. çünkü ağzının alabileceğinin on katı kadar su başından aşağı dökülecektir.
 • cirkin de olsan, malin teki de olsan, kiz oldugun surece her zaman bir sansin vardir.
 • birinin seni sevmesi, sonsuza kadar seni sevmeye devam edeceği anlamına gelmez. bunun için sana tavsiyem; o seni sevsin diye attığın taklalar var ya, hani seni sevdikten sonra atmayı bıraktığın, işte çok gereksiz atraksiyonlar bunlar, hiç bulaşma. samimiyetsizliğin vazgeçilmek için yeterli ve kocaman bir sebep. sadece kendin olsan her şey ne kadar güzel olucak oysa...

  edit : bu çok acımasız olmuş.
 • murphy kanunlarıyla aynı paralellikte hatta benzerliktedir
 • bazı insanlara rastlayacaksın, ve göreceksin ki bu insanlar, senin hayal ettiklerini, yapmak istediklerini, hatta halihazırda yaptığın her şeyi senden daha iyi yapmaktalar ya da yapıyor olacaklar. duruşlarından, söylediklerinden, gözlerinden anlayacaksın bunu, etrafında farkedeceksin onların etkisini. umarım kendini onlarla kıyaslamazsın, çünkü kıyaslamaya başladığın anda bir dönüşün olmayacak bundan. onlarla senin aranda uçurumlar olacak, ve bu uçurumlar zamanla genişleyecek. içten içe umacaksın ki, onların da kafalarını senin meşgul olduğun dertler kadar meşgul eden şeyler olsun. ama olmayacak. bazı insanların nasıl her zaman senin arkanda olduğunu bildiğin gibi, o insanlar da her zaman önünde olacak. o yüzden, eğer beceremiyorsan, koşmayı bırakmak belki de en iyisi.