şükela:  tümü | bugün
  • adını efsaneler arasına yazdıracağını düşündüğüm bir çok güzel hareketler bunlar skeci
  • çok üzücüdür ki bu skeç serisini izlemek bana acı veriyor. gülümseyerek izlerken bir an dalıp gittiğimi farkediyorum. çocukluğumda yaşadığım, yenmek için senelerce odaklandığım ancak hafifletebildiğim pis bir kayıp duygusu, yok olmak istediğim o ağır utanç duygusu çocukluğumdan çıkıp, karşıma geçiyor.
    en sıkıntılı anlarda suratımda patlayan yumruklar, kafama inen kemerler geri geliyor. ulan diyorum ben de babayım bir insan evladına böyle sert vuracak bir nefreti nasıl besler? açıkçası zaten ağırıma giden bu soruyu sormak ve cevabı. yani fiziksel şeyler falan çok umursamam ama yine de insan üzülüyor.
    tabii bir şekilde büyüyorsun hayat zor ve savaşmakta başlıyorsun. rekabete giriyorsun, öne geçmeye çalışıyorsun. kazanmaya çalışıyorsun. karşındaki adamlar/kadınlar iyi kötü sırça köşklerinden çıkıp gelmiş sen hala geçmiş hayaletlerinle normal görünmeye çalışıyorsun. fena sayılmam bu normal görünme olayında gerçi lakin içimde nasıl bir psikopat varsa beni sınırlarda gezdiriyor.
    öyle şeyler işte. güzel skeçtir. hayatta her şey geçer. bazen içinizden geçer.
  • cem yılmaz, ''alkolik nezaketi'' konulu parodisinde dayısını anlatır. mandalinasına kadar bu karakter o'na benziyor.
  • biraz once denk geldim. 7. skecmis. ızlemedigim icin programi daha once gormemistim. ama babayi oynayan karakter, birebir metin akpinar'in yasaklar oyunundaki alkol kontrolu skecindeki halini taklit etmis. konusmasi, vurgusu, mimik ve jestleri. yok artik dedim.

intihal degildir heralde, gondermedir diye dusunuyorum.

merak edenler icin kanal d'deki skec.

bu da metin akpinar...
  • 7. bölüm'ünü seyrederken ağladığım.
    babalar gününe özel harika mesajlar ile süslenmiş bir tiyatro oyunu olmuş.
    ellerinize sağlık yazarların ve başarınız daim olsun güzel insanlar.
    bkm mutfak daim olasınız ve gençlerimizi yetiştiremeye devam edesiniz.
  • ya abi açın bi levent kırca izleyin, öyle sarhoş mu olur
  • bir efsane olan, programı izlemek dışında özellikle açıp izlediğim skeç olmuştur. var ol hocam yılmaz erdoğan var olun çıraklar...!

açınn kapıyıı! keyfimiz yerine gelsin *
  • güzel bir skeç ve her izlediğimde bana birşey hatirlattigini farkettim ve sonunda buldum. devekuşu kabare de alkol kontrolu skecinde metin akpinar in canlandirdigi karakteri çok andırıyor.
  • türkçe konuşurken araya yabancı kelime sıkıştırmayı sevmem ama durumu en iyi özetleyebilecek kelime: 'overrated'. bu kadar devam skeci çekilecek, bu kadar hayran olunacak bir skeç değil bana göre. bu kadar abartılmasının sebebi yılmaz erdoğan'ın seyircilere dönüp "çok güzel skeç değil mi? evet, evet çok harika skeç alkışlayın!" diyerek algı oluşturmasından başka bir şey değildir. kaldı ki hem fikir, hem de karakter olarak arak olduğunu yazar arkadaşlar yukarıda kanıtlarıyla belirtmiş. ancak burası türkiye, dizisi bile çekilir bu skecin bu ülkede.
  • içtenliği ve sıcaklığıyla, şahsıma bir demet tiyatro'yu anımsatan çghb 2 parodisi.