şükela:  tümü | bugün
  • az iş yapanların çok yaygara çıkarması sanatıdır.
  • son zamanlarda sürekli karşıma gelen olaydır
    televizyonda internette işte okulda orda burda bu tip amipler türedikçe türemekte
    iki saniye önce televizyonda bir kız kendinden bahsederken "çalışmıyorum alzeimer hastası ananeme bakıyorum" dedi
    ya ulan sen bu musun gerizekalı bu kadar mı senin özelliğin bunu asla dile getirmemelisin ya sen nasıl bir yüzsüzsün
    iş yerinde de bunlardan mevcut. babasına kredi çekmiş onu ödüyormuş. neden dillendiryorsunuz kendinizle ilgili bu kadar özel şeyleri. neden ya neden anlamıyorum içinizden gelir onlar isteyerek yaparsınız başkası bilse ne bilmese ne bilmesinler de zaten. yaptıklarınız sizin olsun bırakın başkalarının bilmesini kendiniz ile göğsünüzü gere gere gurur duyun biraz ya
  • kendinize bağlamak istediğiniz erkeklerde uygulayabileceğiniz yöntemlerden biriymiş. psikolojiyi öğrendikçe bazı kategorideki kişilerden neden itildiğimi daha iyi anlıyorum. bu entryi şahsi fikirden uzak yazmak istediğim için yorum katmadan dersteki gerçek bir örneği yazacağım.

* x hanım merhaba. ben evliyim aslında karımla çok mutluyum. fakat iş yerinde bir kız vardı. eşinden boşandı, çok üzgündü. bana yaklaştı. hayır diyemedim. birkaç aydır görüşüyoruz. kendimi eşime karşı çok suçlu hissediyorum.

- ne hissediyorsun kadına?

* hiçbir şey.

eğitimcinin durum ile ilgili yorumu : adam hayır diyemediği için kadınla beraber oluyor. ayrılamıyor, nasıl kırmadan ayrılacağım diyor. adamın düzgün giden bir ilişkisi var kıza üzüldüğü için beraber olup ilişki sürdürüyor. çok şaşırtıcıydı.