• kaçınılmaz olan.
    asıl sorun acınızın hafiflediğini farkettiğiniz anlarda başlıyor. acıyı vereni hatırlatması bir yana, artık bunu umursamıyormuş gibi olmanın suçluluk duygusuyla eziliyorsunuz bu sefer de. gülmelerinizden utanıyorsunuz. hayat devam ediyor ama sizin içinizde bir yer aslında donup kalmış, orda hiç birşey değişmiyor.
    utanıyorum, bunun bir zaman aşımı süresi var mıdır diye düşünüyorum.
  • yeterli zaman geçtikten sonra gerçekleşir.

''acılar hatıralaşınca güzelleşir.'' cemil meriç
  • duyulara bağlı olarak hissiyatın zayıflaması ile yaşanan durum. gözden uzak olan gönülden de ırak olur denir mesela bunun bir örneği diye sayılabilir. bunun dışında çocukları ele alalım, dikkatlerini dağıtacak yeni şeylerle karşılaşınca acıları hafifler, hatta unutulma raddesine bile gelir. biraz zaman ve biraz yeni mevzularla insanın acılarının büyük bir kısmı hafifler.misal
  • her daim acımasız olduğu söylenen zamanın bir lütfudur.
  • ruhun ve bedenin tanıdık acıyla nasıl başa çıkacağını bilmesinden kaynaklanan hafifleme hali.
  • tuzlu göz yaşlarıyla yıkanan elemin kabuk bağlaması.
  • ağrılı bir hastalıktan yeni kalktıktan sonra, nekehat dönemini müteakip yaşanan, günbegün iyiye giden acı ama acı değilimsi.
  • alışmak, adapte olma sürecinin devreye girmesinden sonra sonuç alınmaya başlanmasıdır.
  • acınızı bağırıp çağırarak, hakkında konuşarak, sosyal medyada paylaşarak, ya da tatillere- maça giderek gideremezsiniz , muhatabı ile halletmek..olmadı muhatabı geride bırakmak evladır.
  • en iyisi süt içmektir. yoğurt veya ayran da etkili olur. su falan hiçbir işe yaramadığı gibi acıyı çoşturur, kolaya falan değinmek dahi istemiyorum...
hesabın var mı? giriş yap