• rahmi saltuk da soylemisti sarkisini.
  • türkü diye/gibi söylerler bunu ama aslında arkada kalır hep müzik, şiir okur yine ses önde. en çok da rahmi saltuk yorumunda böyledir bu. bir de damda yatarken dinlemeli, söylemeli ki, nerde o yıldızlı gece, nerde cırcırböceği, kurbağa sesi, nerde oniki yaşım, hasanali abim, emiş ablam, "siz daha uyumadınız mı" diye bağıran halam...
  • grup merhaba tarafından da bestelenmiş, bildiğim kadarıyla çıkardıkları tek albümde de yer almıştır bu şiir.
  • rahmi saltuk'un desteğiyle hasret gültekin'de bir albümünde seslendirmiştir.
  • "hor baktık mı karıncaya
    kırdık mı kanadını serçenin
    vurduk mu karacanın yavrusunu
    ya nasıl kıyarız insana.."

benim her seferinde içimi acıtan sözler..yıllar ve yıllar boyunca, babam elinde sazı bu şiiri okudu.
    bazı bazı, acaba biz mi yanılıyoruz, gerçekten savaşlar olmalı, insanlar ölmeli, kadınlar ezilmeli, zengin daha da zengin kılınmalı, ırkçılık yüceltilmeli mi diye düşünüyorum, hani onlar anlayamıyorlar, biz de mi bir yerde birşeyleri kaçırıyoruz acaba? şunca senede gördüğüm, öğrendiğim, okuduğum binlerce şey beynime üşüşüyor. yanlış olan, insana yakışmayan ne istedik bulamıyorum.

birilerine ve birşeylere inat, geldik bugüne..ekmeği bol, acıyı bal eyleyerek. çoğumuz da telef olduk ama başka türlüsünü de biz bilmedik zaten.
  • (bkz: #13838332)
  • illa ki selda bağcan'dan dinlemek gerekir. daha iyi söyleyen yoktur.
    (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=bomthkpkeqq)
  • mazhar alanson kusura bakmasın ama bu şarkı öyle söylenmez arkadaş. sanki arkadaş arasında " bi söyleyiver abicim" demişler de öylesine söylemiş gibi. hiçbir duygu yok. kendisinden dinlerken, bu şarkının hissettirdiği şeylerin binde birini hissedemedim. akdeniz akşamları söyler gibi söylenmemeliydi bu şarkı.
  • tüyler ürperten eser.
hesabın var mı? giriş yap