• bu o kadar ince bir çizgidir ki, acı ve zevki kardeş yapar.
  • ustunde arzu oynar. arzuya bagli iki ip de asagi dogru sarkar; birinin ucunda aci, digerinin ucunda da zevk vardir. arzu sifirsa; aci da, zevk de sifirdir. ipin uzunlugu yoktur ama kendisi vardir bu durumda. ucu ayrilmazlar birbirinden arzu notr oldugunda; aslinda varlardir ama hepsi sifir olunca varliklari fark edilmez. arzu arttigi zaman, ipler asagi dogru sarkmaya baslar ama o ince cizgiden dusmez arzu herhangi bir tarafa; dengede kalir. mantigi da budur. zaten asagi dustukten sonra arzu da anlamini yitirir, boslugun bir parcasi olur. arzu olmasi gerektigi yerde durup, artip ipleri sarkittikca, aci ile zevk de simetrik olarak dip dibe ilerlerler asagi dogru. arzu yukselirken bunlar neden asagi dogru onu ben de bilmiyorum ama asagi dogru oldugunu biliyorum. bu nedenledir ki arzu oldugu surece ya aci vardir, ya zevk vardir. bir kelime - bir cagrisim gibi, duyulan arzuya gore bir tarafa gecilir. acinin tarafindan bakarsan zevki goremezsin, zevkin tarafindan bakarsan aciyi goremezsin. oysa ikisi yan yanadir. ortadan bakarsan da arzuyu gorursun; bu sefer ne aci kalir, ne de zevk. bundandir cok zevkli bir seyin birden bire ayni siddette aci vermesi ya da tam tersi veya ikisinin de ortadan kalkmasi. neyse.
  • kan gormek ve akabinde rahatlamak amaciyla bilege jiletle ince cizgiler atarken ayar tutturulamadiginda ugruna buyuk bedeller odenen cizgi.
  • sadizim ve mazoşizm arasındaki ince fark gibidir.
  • bu çizgi o kadar incedir ki mazoşistlere hak vermemek yanlış ayıp ve günah olabilir...
  • üstündeyken düşmemek için safe word gerektirir.

(bkz: evet der gibi hayır demek)
  • doğmak ile ölmek - ölmek ile doğmak arasındaki o ince bağ. ya da (bkz: doğurmak).
hesabın var mı? giriş yap