şükela:  tümü | bugün
 • tam hali "akşam meyhanelere gidiyoruz, açıyoruz rakıları, mezeler geliyor, başlıyoruz genel başkandan, öbür taraftan il başkanı... ülkeyi kurtarıyoruz" olan kemal kılıçdaroğlu itirafı.

  haberin tam metni şöyledir:

  --- spoiler ---

  chp’nin adı skandallardan eksik olmuyor. halkın değerlerini bir türlü anlayaman chp’nin gerçek yüzünü bu kez de genel başkan kemal kılıçdaroğlu dile getirdi. kılıçdaroğlu örgütünü uyarmak isterken itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu. kılıçdaroğlu, örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcısı tekin bingöl’ün düzenlediği 5. il başkanları toplantısında teşkilatların chp’ye oy çıkmayan mahallelerde daha fazla çalışma yürütmesini istedi. kılıçdaroğlu, “en büyük zaafımız bunu yapmıyoruz. akşam meyhanelere gidiyoruz, açıyoruz rakıları, mezeler geliyor, başlıyoruz genel başkandan, öbür taraftan il başkanı... ülkeyi kurtarıyoruz, kafalar çok iyi, eve gidiyoruz, kafayı vurup yatıp sabah bir şey yok. elbette içki içilir ama türkiye’nin geleceğini de düşünmemiz lazım” ifadelerini kullandı.
  --- spoiler ---
 • (bkz: kapansın camiler açılsın meyhaneler)
  post-seküler gazetecilik örneği.
 • ulan neyin itirafı. kafanızda şeriatı iyice uyarladınız memlekete. şok olacaksınız ama bu memlekette namaz da kılınıyor içki de içiliyor. üstelik yıkılmazsanız şu itirafta gelsin: cumaya gidenlerin azımsanmayacak kısmı cumartesi açıyor rakısını mis gibi içiyor.

  içki memlekete ismet paşayla da gelmedi-üzümü biraz kurcalayınca senin kafanın alamayacağı tarihlerde ilk aydınlanma yaşandı.
 • - sende salı'dan salı'ya grup toplantısı yaparsın artık...

  komşum mertcan
 • rakının geldiği fiyattan dolayı zaten bir süredir gerçekleşemeyen hadise.

  ha biz imamlarımızın maaşı ödensin diye çoluğumuzun çocuğumuzun boğazından kesip fedakarlık yapıyoruz o ayrı ama herkes bizim kadar duyarlı değil.
 • buram buram yobaz küstahlığı kokan iğrenç bir haber. kemal kılıçdaroğlu özeleştiri yapıyor. siz de bu özeleştiriyi haberleştirirken, sizin gibi yaşamayan herkese gelişine saldırıyorsunuz. üstü kapalı hakaretamiz ifadeler, suçlayıcı bir tabir, kamplaştırıcı beyanlar.

  gerçekten bıktırdınız artık. bu çağda bu tarz bir rezaletin tolere edilemeyecek düzeye gelmesi, demokrasinin ne kadar suistimale açık bir kavram olduğunun kanıtıdır. türkiye gibi az gelişmiş ülkelerde avrupa'daki gibi bir demokrasi uygularsanız ve koruyucu hiçbir tedbir almazsanız sonuç da böyle olur.
 • (bkz: ironiden anlamayan nesle asina değiliz) adam acik acik raki masasinda kahve köşelerinde memleket kurtalanlara gonderme yapmis o kadar basit değil arkadasim demis biri de cikip chp acinacak bir parti demis bi düsün bir once adam eger madem bu kadar iyi biliyosun cozumu kalk sen yap demis aksam raki masasinda memleketi kurtarip sabaha ayni duzene devam edenlere laf atmis millette aa bakin itiraf etti diye ortaligi ayağa kaldirmaya calisiyor bu kadar basit algilamayin her seyi bir alt metinde ne demek istemis onu düsûnün!
 • kaynağına kimsenin dikkat çekmediği haber.