şükela:  tümü | bugün
 • ön edit: haber yapılalı saatler olmuş, avukatlarından ses yok yalan demiyorlar sanal avukatları böğürüyor. bu kişilerin dhkp-c'li olduğuna mı inanılmıyor yoksa dhkp-c'nin terör örgütü olmadığına mı? karnınızdan konuşmayın.

  ön edit2: (bu kısmı sildim nerden niye atıldığı şaibeli. yüksek lisans sınırını aştığı için deniyor, konya selçuk - ogü arasında gidiyor. kesin bilgi olunca editlerim) dhkp-c üyesi olmak suçuyla 4 ay tutuklu yargılanıp beraat etmiş.

  öldürülen dhkp-c teröristinin cenazesinden ölenin ailesi tarafından kovulmuş. (google'a nuriye gülmen dhkp-c yazın yeterli.)

  https://m.haberler.com/…-de-topraga-8225375-haberi/

  ...

  dhkp-c. hani şu savcıyı odasında basıp şehit eden örgüt. en başından beri herkesin bildiği gerçek. açıkça söylenmiyordu ama madem emniyet açıklamış biz de fikrimizi ifade edelim.

  devlet enayi mi ki durup dururken bir akademisyeni ihraç etsin? elinde bilgi belge olmadan böyle bir şey yapar mı? yanlışlık olsaydı zaten şimdiye kadar çoktan göreve dönerlerdi.

  demek ki neymiş her tuzum var diyene hıyarını alıp koşmayacakmışsın.

  --- spoiler ---

  khk ile meslekten ihraç edilen ve ankara yüksel caddesi’nde açlık grevi başlatan akademisyen nuriye gülmen ile öğretmenler semih özakça ve acun karadağ’ın, kanlı terör örgütü dhkp-c ile ilişkileri olduğu ortaya çıktı. emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre nuriye gülmen 2012 yılında, acun karadağ ise 2013 yılında, örgüt adına faaliyette bulunmak” suçundan cezaevine gönderilmişler. semih özakça da, kanlı örgütün yasa dışı eylemlere katıldığı için gözaltına alındığı kayıtlara geçmiş.
  --- spoiler ---

  http://m.aksam.com.tr/…-masum-degil-c2/haber-623271

  edit: imla + kaynak
 • bu insanlar terör örgütü üyesi ise neden dışarıdalar?
  bu insanlar terör örgütü üyesi değilse işlerinden neden atıldılar?

  bu insanlar terör örgütü üyesiyse darbe girişimine kadar neden görevlerine devam ettiler?
  bu insanlar terör örgütü üyesi değilse işlerinden neden atıldılar?

  gibi soruları akla getiren çamur medyası iddiası.
 • zırva. ne olursa olsun her şeyden önce insan onlar. bu ülkenin vatandaşı ikisi de !

  dolayısı ile yaşadıkları haksızlığın giderilmesi ve kendileri hakkındaki hükmün adalet ile verilmesi gerekir. ama nerede tabii ?
 • bu ulkede bizi yasatan tek guc, gun gelip de her muhalif dusunceyi bunlar sucu, bunlar bucu diye algiyla susturmaya calisan yandaslarin yargilandigini gorme inancimiz.
 • bu ulke de kendi orgeneraline terörist, kendi askerine vatan haini, kendi öğretmenine dinsiz demek son moda. bir tek teröriste terörist demek yersiz. bu gun dost yarin ne olacağı meçhul. o yüzden denilenlere pek inanmadan kendi aklıyla bir yargıya varilmali. aklın almadığı konuda ise pek fikir yurutmemeli.
 • birdenbire di mi? açlık grevi yapmaya başlayınca di mi? hakkını savunmaya başlayınca di mi?

  genelde böyle olur zaten. devlete kafa mı tuttun? söyleyecek sözün mü var? birdenbire bir şey çıkarsın.

  kral ördeğe kafa tutan çirkin ördek terörist çıktı!!!!!!!!!!!!! (manşet yaz lan ibrahim)

  kraliçe arıyı tanımadığını açıklayan işçi arı, düşman peteğin ajanı çıktı!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  şok şok şok!
 • hükümetin argümanı belli.

  eğer bir şahısla sorun yaşıyorsa ;

  a) dindar geçmişi varsa : fetocu
  b) solcu geçmişi varsa : dhkpc'li
  c) kürtse : pkklı
  d) hiçbiri olmuyorsa "alevi" ya da "afedersin ermeni"

  bazen bunları kombine ettiği de oluyor. feto ile hiç alakası olmayan atatürkçü bir sürü insanın da "fetocu" diye görevini elinden aldığı oldu. insanlar yok yere kutuplaştırılıp ötekilendi ve mağdur edildiler. edilmeye de devam ediyorlar.

  örneğin ahmet şık bir zamanlar "imamın ordusu" diye kitap yazdı ve "fethullah gülen'in emniyetteki örgütlenmesini anlatan kitabı " yüzünden "ergenekon" zırvası ile tutuklandı. o zamanlar feto ve akp kolkolaydı ve ne haddineydi feto emniyette örgütleniyor demek?

  sonra ne oldu 15 temmuz yaşandı. bu kez ahmet şık "feto propagandası yapmaktan" tutuklandı. üstelik aynı iddanamede hem fetocu hem pkklı olarak suçlandı.

  ne kadar terör örgütü ve destekçisi varsa, ne kadar darbe yanlısı varsa hepsinin köküne kibrit suyu. ancak insanları yargısız infazla kötülemek adına alınlarına leke çalıyorsanız allah bin belanızı versin !

  adım gibi eminim ki "atatürkçü" diye suçlayamadığınız için insanları yaftalıyorsunuz. elinizden gelse "atatürkçü terörist" diye bir şey uydurup atatürkü yüreğinden söküp atamamış kim varsa onları da yok etmek tek arzunuz. ama "henüz" bu şartlar oluşmadığı için başka şeyler arıyorsunuz ..

  işinize böyle geliyor değil mi? insanlara bir şekilde kara çalmak ve çamur atmak yeterli. tek gücünüz "insanları ayrıştırmak"tan geçiyor. akepeci olmayan kim varsa bir kalıba sokmak çok kolay. böylece vicdanınızı rahatlatabilirsiniz. sırf birilerinin tuttuğu listelerle ve fişlenmelerle muhalif tavrını gördüğünüz kim varsa alın haklarını elinden, atın hapse ve susturun herkesi. dindar geçiniyorsunuz ama "kul hakkı" yemek umurunuzda değil.

  3 gün sonra ramazan başlayacak. siz "kebap yemeyerek" ibadet ettiğinizi sanacaksınız. kul hakkı da yemeseniz keşke ? o da orucu bozuyormuş !