• izlerken ağlatır, hüzünlendirir, lanet okutur. doğayı talan eden insanın yarattığı tahribatın sonucudur. defalarca izleyin, izlettirin. yaklaşmakta olan facianın videosudur.

video: https://www.facebook.com/…videos/10155218815303951/

haber: https://www.gazeteduvar.com.tr/…ada-infial-yaratti/
  • hayvanın ayılığı kalmamış sırtlana dönmüş yazık.
  • bunu çekmek mi daha önemli yoksa o hayvan için birşeyler yapmak anlamıyorum izlemek için verilen paranın haddi hesabı yok.
  • "insanların, ayıların nesli tükenecek diyen bilim insanlarının neyi kast ettiğini görmesini istedim."
    ...
    çekim yaparken bütün ekibinin gözyaşlarına boğulduğunu söyleyen nicklen, kutup ayısına niçin yardım etmediği konusunda aldığı tepkilere ise "kanada’da vahşi kutup ayılarını beslemek yasak" yanıtını verdi.

iki ucu boklu değnek dedikleri bu olsa gerek.
  • karbon salınımıyla dünyanın anasını siktiniz, normaldir.

kullandığınız deodorantlar, püfür püfür tüten gelişmişlik göstergesi sanayi bacalarınız ve götünüz yumuşak koltukta ilerlediğiniz arabalarınızın egzosları...

dünya bombok bir yere gidiyor ve bu tamamen açgözlü, cahil, konfor meraklısı homo sapiens-sapiens'in bok yemesi.

hiç üzülmeyin.
    mamut nasıl göçüp gittiyse, aynı bokun soyusunuz...
  • utanc verici bir durumda oldugumuzun baska bir kaniti. yiyoruz, iciyoruz, geziyoruz yani anca bilincsizce tuketiyorve dunyanin sonunu hizla getiriyoruz.

bu hayvanin dustugu duruma insanlar da dusecek. o pet siselerin, ambalajlarin, gezintiye cikilan araclarin/ucaklarin yaktigi yakitin bedelini, insanlar da oduyorlar ve artarak odemeye devam edecekler.

bu durumdan kurtulmanin yolu yakin yerlere bisiklet gitmek ile cozulmez, gercek kalici cozum icin kuculme bazli ekomomik modellere gecmek zorunlu: kuculmek.
  • açlıktan ölmek üzere olan kutup ayısı değil; ölen kutup ayısı olarak düzeltilmesi gereken başlık.
    insanoğlu denen gaddar, acımasız ve aç gözlü varlığın; kutup ayılarının yaşam alanlarının belki de yüzlerce km yakınında insan olmamasına rağmen yaşamlarını nasıl etkilediğini gösteren üzücü görüntüler.
    görüntüler (bkz: national geographic) fotoğrafçısı (bkz: paul nicklen) tarafından kaydedilmiş.

bunu da tüm ülkelerinin baş yöneticileri ekranlarına wallpaper yapsın:
    wallpaper

nicklen'in filmi yayınlamasından sonraki günlerde, duruma neden müdahale etmediği soruldu.
    "tabii ki, bu aklımdan geçti," dedi nicklen. "ama sakinleştirici bir tabanca veya 400 kilo etle dolaşmam mümkün değil."
    bazıları ayıya yardım etmek için daha fazla şey yapmadığımız için bizi eleştirdiler, ancak yardım istemek için herhangi bir köyden çok uzaktık ve özellikle silahımız olmadığında açlıktan beslenen bir yırtıcıya yaklaşmak delilik olurdu.
    vahşi yaşam fotoğrafçısı, ayının yavaş ve üzücü ölümünü filme almış olduğunu ve boşuna ölmesini istemediğini söyledi.
    "sonuçta, elimden gelen tek şeyi yaptım: kameramı, bu trajediyi dünyayla paylaşabileceğimden emin olmak için kullandım."

*** neticede o kutup ayısına o anda müdehale etmek onu kurtaramazdı. önemli olan bu duruma sebep olan sorunları çözmek. onları doğal yaşam alanlarında rahat bırakmak ve tabii küresel ısınmanın da çözümlenmesi ki.. oooooohhhooo ooooo...
    daha bunun gibi (göremediğimiz) ne ölümler gerçekleşiyordur tahmin etmek zor değil.
  • gözlerini umutsuzca kapayışı üzmüştür.

ayrıca doğal seleksiyonla elenmesi gereken sikik yazarların altına yorum yaptığı başlık. siktiğimin trolü seni.
  • hepimiz ölelim ama şu hayvancağız yaşasın diye yorum yapacağım entry'dir....
hesabın var mı? giriş yap