şükela:  tümü | bugün
  • özelleştirilen elektrik firmalarının yasaya tamamen aykırı (!), suç işleyerek aldıkları (!), yani çaldıkları (!) bedel.

oturduğum evde yalnızca bir haftadır kiracı olmama rağmen bana, ağustos ayında ödenmemiş bir fatura yüzünden 20 tl açma kapama bedeli yansıtmışlar, ve totalde 55 tl borç çıkarmışlar. kafalarına göre de sayaç okudukları için, faturanın son ödeme tarihi 17.11.2014, yani haftaya. eğer onu da ödemezsem - vakit bulamadığım için - bir açma kapama bedeli daha çıkarılacağını söylüyorlar. ve kdv ile beraber, yalnızca iki haftadır oturacak olduğum, ve sadece buzdolabının çalıştığı bir evde bana 100 tl fatura kitleyecekler. dahası, ev sahibi ile insanları karşı karşıya getirecekler, hatta getiriyorlar.

alenen hırsızlıktır. ayakkabı kutularının özelleştirdiği firmaların hırsızlığı. kaçak elektiriğe ses çıkaramayan şirketlerin, haram lokma yemesi.

allah belanızı versin!
  • iki defadır başıma gelen hırsızlıktır. hiç bir ay ödeme yapmadan geçmiyorum. ancak maaşımın yatma zamanı ile fatura dönemi örtüşmüyor. kredi kartına otomatik ödeme verdim. limit bitmiş ve unutmuşuz. hemen gelip kestiler ve 20 tl yansıttılar. normalde asla ulaşamayacağın adamlar ve sistemler borcun olduğunda anında kapında belirip işlem yapabiliyorlar.
  • 3 defadır başıma gelen hırsızlıktır.

superonline sağolsun 1-2 hafta ödemeyi geciktirince hemen 25 tl ekliyiveriyor faturaya ben böyle soygunculuk görmedim.
  • bu hırsızlık uydunet ve teledünya hizmetlerinde başıma gelmiş olup, bu kurumun gözümden düşüp paramparça olmasına sebep olmuştur. yapılan yığınla itiraza karşın kazanılan yığınla dava bulunmakta tüketici hakları heyetinden. sadece emsal kararı bulamıyorum.
  • 2018 tarihiyle 29 tl ye çıkarılmış hırsızlıktır..
  • gerçek anlamda hırsızlıktır.
  • afedersiniz ama anasının amı. bilgisayar başından tek click ile aç/kapa yapmaya 15tl bile aşırı fazlayken,29tl orospu çocukluğudur. diyeceksin ki o zaman zamanında öde. haklısın da herkesin başına gelebilen bir hadise ki artık işi yavşaklığa döküp saat gece 12'den sonra kesme işlemini gerçekleştiriyor operatorler. ertesi gün ödediğinde 15tl götüne girmiş oluyordu.

ben hatırlıyorum eskiden 2 ay ödemediğin halde hizmetin kesilmezdi. şimdi ilk seferde 1 saat gecikince çat basıyorlar mouse clicki. sonra da yoruldukları ve kaynak harcadıkları için senden 30tl alıyorlar.
  • tam bir hırsızlıktır. kimsenin sesini çıkarmadığı bir memlekette böyle bedelleri ve daha nicelerini kuzu kuzu öderiz. sonra da kürtler elektrik çalıyor diye yaygara yaparlar. kardeş senin o elektriğinde 12 kalem saçma sapan vergiler var ve devlet büyük şirketlerle anlaşmış o saçma sapan vergileri sike sike ödetiyor sana. böyle bir düzende o elektriği çalana helal olsun.