• bir zamanlar ekşisözlük'te yeralan ancak şimdi arayıp bulamadığım "parasını sonuna kadar hak eden şeyler" başlığında mutlaka yer alması gerektiğini düşündüğüm yedekleme ve imaj alma yazılımı.
    hızlı, performanslı, güvenilir ve yaptığı işlere göre anormal uygun fiyatlı bir yazılımdır.
    ayrıca, satın almayı düşünenlere "acronis coupon code" şeklindeki google aramaları sonucu bulacakları kodlarla ürünü yarı fiyatına yakın alma olanağından da bahsetmiş olayım. son olarak satın alırken euro çıkarsa karşınıza muhakkak usd veya tl ye çevirin, adamlar 1 euro = 1 usd gibi işlem yapıyorlar.
  • fiziksel ve sanal serverların yanı sıra, workstation yedekleme planlarını yöneten backup ve recovery yazılımı.

şu anda, 11.5 sürümü bulunmaktadır. 11.5 sürümü windows 8 ve windows server 2012 ürün ailesinde çalışmaktadır.

bir zamanlar acronis türkiye'de çalıştım ve trainer belgesi dahi aldım.

bu yazılımla ilgili sorunları olan, çözümleyemeyen kimseler olursa yeşillendirmesi yeterli olacaktır.
  • antivirus dunyasina da adim atmislar.
  • image programi oldukca basit bir linux uzerinde calistigi icin rakiplerine gore cok daha hizli acilir, winpe'nin uzuuuuun boot suresini beklemezsiniz.
  • sunucu felaket yönetimi yazılımları üreten bir yazılım şirketi (bkz: ukte)
  • aynı zamanda dillere destan bir system recovery yazılımının da sahibi olan şirket, kesinlikle çok başarılı. adı da acronis recovery pro idi yanılmıyorsam.
  • yedeği olmayan hdd'min amına koydu sanırım.

arızaya göndereceğim bilgisayarın hdd'sini clonelayayım da olur da herifler formatı basarsa clone'dan geri yüklerim diye düşündüm. daha önce 2 defa yaptığım clone işlemini başlattım. işlem acronis'in kopyalama yaptığı ekranda takılı kaldı mı?

şu anda iki hdd de gpt biçiminde görünüyor ve windows tarafından tanınmıyor. alet windows'u boot etmiyor kaldı ki windows ile ilgili bir emare de göstermiyor. sadece acronis'in ekranı geliyor, usb'de takılı aygıt bulunamadı diyor, cancel da desem, no da desem fark etmiyor aynı ekrana dönüp duruyor.

sinirden elim ayağım titriyor. salak kafam, ne demeye clone alıyorsam. yedek al geç işte. clone neyine!
  • acronis yazılımı server ve pc imajı konusunda gerçekten başarılı bir ürün.lisanslı server image 10 versiyonunu kullanmaktayım.imajı virtual pc ve vmware versiyonunada çevirmekte.yalnız tek bir sorunu şu; örneğin aldığınız imajdan dosya veya dosyalar kopyalamak istiyorsunuz(windows işletim sisteminde yapılan kopyalama) kopyalama çok yavaş oluyor ve birden fazla dosyada kopyalama hatası verebiliyor.bunun çaresi olabilir ama henüz ben bulamadım.eğer boot cd'si ile açıp kopyalama yaparsanız kopyalama hızlı oluyor.ek olarak eğer sunucunuzda scsi disk varsa imaj alma süresi uzun,sas disk varsa imaj alma süresi daha kısa olmakta.
  • (bkz: #54964373)
  • sanal sunucu üzerinde çalıştırdığınız zaman donanım farketmeksizin 20 dakikada sunucuyu canlıya almanızı sağlayan efsane yazılımı bulunan firma. ödüllü yedekleme ve veri koruma yazılımları da mevcuttur.
hesabın var mı? giriş yap