şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni bir hdd aldığınızda eski hdddeki sisteminizi yeni hddnize aktarmak için yapılmış bir program. (bkz: acronis) acronis'in sitesinden 15 günlük deneme versiyonu indirilebilir.

  anakartımın gerizekalı üreticisi, sata destekleyen anakartın yanında "sata güç kablosu" vermemiş olduğundan henüz deneyemedim programın nasıl çalıştığını. dener denemez güncelleyeceğim bu giriyi.

  seyir defteri, 3 ağustos 2007: bugün günlerdir bu entryi editlemediğimi hatırladım. oysa ki işbu programı deneyince entryi güncelleyeceğim diye okurlarıma vaatlerde bulunmuş, türlü maymunluklarla onların kalbini çalmıştım. bu serin yaz gününde aklıma dank etti ve yapmam gerekeni yapıyorum:
  acronis migrate easy kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirmiş, sağ salim üssümüze geri dönmüştür. kendisini kutluyor ve gözlerinden öpüyoruz.
 • 15 günlük deneme versiyonunu denedim ve on üzerinden on verdim kendilerine. belkide bir hafta sürecek zorlu bir işlemi 20 dk içerisinde tamamladı, büyük bir yükten kurtardı beni.

  http://www.acronis.com/…uting/products/migrateeasy/
 • windows için macrium reflect ve mac için carbon copy cloner gayet iyi programlardır.

  ssd'den ssd'ye yada hdd'den hdd'ye yada ssd'den hdd'ye her türlü kopyalama yapabilirsiniz.

  kopyalama yapmadan önce harddisklerinizin iso imajlarını almayı unutmayın. güvenli bir yerde saklayın. klonlama sırasında çıkacak en küçük hata bütün verilerin silinmesine neden olabilir.

  özellikle windows işletim sistemine sahip disklerde klonlama yaparken bazen hatalar olmaktadır. eğer boot etmek için tekrardan kullanacaksanız windows repair disk'iniz hazırda bulunsun.