• film olanı için insana iyi hissettiren filmler kategorisinde ilk 10’a rahat girer.
    şarkı olanı için ise fiona apple versiyonu acayip bir şey.
  • bilinenin aksine ortada kurt cobain coverı olarak dolasan versiyon aslinda seether coveridir.

kurt cobain beatles tan and i love her coveri yapmıştır ve enfes olmuştur.

across the universe un en basarili coverı bence fiona apple in soyledigi halidir.

gene de orijinalinin hali cok baska.
  • the beatles şarkılarından oluşan ve grubun şarkılarından birinin ismi verilmiş müzikal film. müzikal derken sadece mutlu mesut sahneler canlanmasın gözünüzde, yeri geldiğinde dönemin o gergin ortamı yeri geldiğinde karakterlerin ilişkilerindeki çalkantı başarılı bir şekilde verilmiş. ee film ile şarkıların uyumuna, kurguya edecek laf yok. film ile ilgili en çok hoşuma şeylerden biri sahneler arası geçişler hayalimsi (başka nasıl ifade edilir bilemedim) şekilde gerçekleşiyor, hiçbir şekilde arada kopukluk hissetmiyor, hayalimsi geçişler ile birlikte bir andan akıp ötekine gidiyorsunuz.
  • en sevdiğim beatles şarkılarındandır.

john lennon ve paul mccartney'indir.

george harrison şarkılarını her zaman daha fazla beğenmişimdir ama across the universe sevgim here comes the sun, while my guitar gently weeps, penny lane, strawberry fields forever, my sweet lord ve diğerleriyle yarışır.
  • across the universe (2007)

6.5 / 10

evan rachel wood ve jim sturgess'in başrolünde oynadığı, the beatles müzikleriyle harmanlanmış ve savaş karşıtlığı görevini de başarıyla yerine getirmiş bir müzikal filmi. öncelikle zaten müzikallerle arası çok iyi olan bir adam değilim. müzikalin dozajı çok kaçmış, çok fazla üst üste müzik sahnesi var, bu yüzden de biraz sıkabiliyor film. savaş karşıtlığı ve evan rachel wood oyunculuğu hatrına 6.5 veriyorum. müzikal sevenlere, özellikle the beatles hayranlarına daha fazla hitap etmesi yüksek ihtimal. ama bana çok geçmedi ve derin bir etki bırakmadı. yine de kötü film diyemem, izlemeye değer.
  • kitap okurken müzik dinleme gibi bir alışkanlığım olduğu vakitlerde bu şarkıyı ‘aynı yıldızın altında’ kitabını okurken dinlemiştim defalarca.

ne zaman dinlesem o kitabın en duygusal yerlerini hatırlar ve hüzünlenirim.
  • romantik filmleri pek sevmem, müzikal filmleri ise hiç izlemem ama işin içine the beatles girince işler değişiyor işte.

senelerin getirdiği beatles hayranlığından mı bilmem, ama ben filmi çok beğendim. çok güzel şarkılar kullanılmıştı, güzel de kullanılmıştı. gerçekten mod yükselten bir film. ana karakteri ise ben daha çok george harrison’a benzettim.

yine de film boyunca gözlerim eleanor rigby’i aramadı değil.*

jai guru deva om
  • seether coverı en iyisidir...
  • kesinlikle evrensel ve evrenler arası--------****..>>.....::::"""<<<>>>>.%%%######!!!!!!!!
  • 1968 yılında yapılmış john lennon şarkısı. cynthia lennon ile evlidir o dönem ve şarkıda "nothing's gona change my world" der. 2013 yılında hiç de ün kazanmayan bir adam, ün kazanmayan bir şarkı da olsa, tam tersini söyler, aslında ne de güzel söyler; "everything changes" der. karma ne tuhaf, john lennon'ın cynthia lennon'dan olan oğlu julian lennon'dır şarkıyı yapan.
    john lennon'ın, hindistan gezilerinden kalma bileklikleri de, yine oğlu julian'nın koleksiyonundadır. bilekliklerde jai guru dev yazmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap