şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin en büyük özel sermaye fonlarından birisi. yatırımların amiral gemisi mey içkidir. süper fm, metro fm, joy fm ve joy turk’ün içinde bulunduğu spectrum radyo grubu ile önceki ismi news outdoor olan reklamcılık şirketi karma açıkhava’da da ortaklıkları bulunmaktadır.

  son olarak cinebonus sinemaları ve mac spor kulüplerinin sahibi mars entertainment group'a %60 oranında ortak olmuşlardır.
 • yatırım yaptıkları şirketleri yalnızca finansal olarak destekleyerek değil, know-how'ları sayesinde süreçlerini de iyileştirerek büyüten, bu nedenle sektördeki benzerlerinden net bir çizgiyle ayrılan private equity fund'dır. ayrıca bütün bir ekibin tamamını tek tek çok nitelikli adamlardan seçmeyi başarmış bir yönetimi olduğundan, yalnızca yaptıkları doğru yatırımlarla değil ellerindeki güçlü insan kaynağı sayesinde şirket değerini çok yukarı çekmişlerdir. (bkz: intangible asset)
 • kamil koç'u alması gündemde imiş. güncel yatırımları arasında;
  çelebi hava servisi, mars eğlence gurubu (cinemaximum, mac), standart profil, joker bebe, spectrum radyo gurubu (süper fm, metro fm, joy fm, joy turk, radyo mydonose ve mydonose türk pop), karnaval.com, tam faktoring, ltb varlık yönetim, g2m dağıtım, karma açık hava mobilyası bulunmakta.
 • kamil koç'u satın almışlardır ve ciddi bir büyütme politikası izlemektedirler. kısacası paranın tüm imkanlarını kullanarak kamil koç son bir senede aşırı büyümüştür. metro turizm şekli bu büyüme kamil koç'u müşteri memnuniyetinden alıkoymaktadır. diğer anadolu şehirlerinde insanlar marka diye kamil koçu tercih edip diğer şirketleri tercih etmeyecekler, diğer şirketler kamil koç ile baş edemeyecek (sefer sıklığı, otobüs kalitesi) ve bu da yerel şirketlerin batmasına sebep olacaktır. kapitalizmin tüm yüzünü görmenizi sağlayan bu şirket türkiye'de yatırım yapmamalıdır.
 • mey içki'nin eski ve afm sinemaları'nın da dolayısıyla cinemaximum'un ortaklarından olan yahudi asıllı private equity

  (bkz: piraye antika)
 • yaptıkları iş alanında iyi olan şirketleri satın almak ya da büyük hissedar olarak ortak olmak olan amerika menşeili şirkettir. finansal destek sağlayarak ve dünya çapındaki tecrübelerini de yansıtarak iştirak ettikleri şirketleri büyütürler, piyasa değerini arttırırlar. bir yandan bunu yaparken kendi kurumsal kültürlerini, iştirak ettikleri şirketlere de yerleştirirler. bütün bu süreçleri tamamladıktan sonra da iştirak ettikleri şirketteki hisselerini satarlar.

  bir yabancı sermaye olarak türkiye'ye katkısı nedir peki bu zat-ı muhteremlerin? en azından uluslar arası standartta şirketler oluşturma çabasındalar. yurt dışındaki bağlantıları sebebiyle bazı şirketleri uluslar arası arenaya taşıması da bir kazanımdır diye düşünüyorum.
 • korozo'yu satın almışlardır.
 • 250mln€ ciro yapan, 1000 küsür kişi istihdam eden ambalaj devi korozo'yu bilinmeyen bir miktara satın almıştır.
  düşen kura rağmen tr operasyonlarını durdurmayacağa benziyorlar. zaten şuan exit yapsalar inanılmaz zarar ederler. "en iyisi devam etmek" diye düşündüler herhalde.