şükela:  tümü | bugün
 • ing. erkek oyuncu, rol yapan artiz manasina gelen bu kelime, disisi actress in de yerini alarak, ektir okunusundan , ektoor okunusuna gecmis, kadiniyla erkegiyle herkesi kapsar olmustur.

  yani misal demi muur su kapidan iceri girdi, "sker misin?" diye sordu, "o of kors ay vud yu ar di mos biytiful ektriss in di vorld" demeyin. kendisine ektooor denmesini isteyecektir. siktikten sonra rahatlayinca ister ektris diyin ister sktir git zilli diyin umurunuzda olmaz.
 • (bkz: aktör)
 • bizzat (bkz: mevlut dinc) tarafindan gelistirilen, real-time rendering ve dynamic environment olaylarini yemis bitirmis engine ... (bkz: turk mali)
 • internetten yüklenen demosu, her ne istiyorsa, her bilgisayarda çalışmaz.

  ama bugün 2000 yılında geliştirilmiş bu "fizik evreni" modelleyen motoru ilgi ve saygıyla izlemek nasîb olunca kendimi bahtiyar, judoyu da bir ilim belledim.

  yapılabilenler:
  - elinde sallanan bir aynayla dolaşabiliyorsun.
  - gördüğün her şeyle etkileşim kurabiliyorsun, masa-sandalye-top vb. hepsi aşağı yukarı mantıklı hareket ediyor (tutup fırlattığın bir sandalye diğerlerine çarpınca hepsi hareketleniyor, ama kırıp dökmek yok)
  - yerçekimini açıp kapayabiliyorsun

  ortam eğitimleri için, askeri amaçlar için gelecek vaatleri olabilecek bir kod gibi göründü.

  (bkz: projekent 2005)
 • picasso'nun 1905 yılında yaptığı resim. geçtiğimiz günlerde sergilendiği müzede bir ziyaretçinin üzerine düşmesi sonucu hasar görmüş. işin içinde mr. bean parmağı var gibi.

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25048848/
 • st. vincentin 2009 yilinda 4ad'den cikardigi 2. albumudur. cok cok iyidir. albumden hemen sonra 2010'da kcrw, morning becomes eclecticicin albumu neredeyse bastan sona caldiklari kayitla birlikte dinlemenizi de tavsiye ederim.

  1. "the strangers"
  2. "save me from what ı want"
  3. "the neighbors"
  4. "actor out of work"
  5. "black rainbow"
  6. "laughing with a mouth of blood"
  7. "marrow"
  8. "the bed"
  9. "the party"
  10. "just the same but brand new"
  11. "the sequel"
 • roma hukuku'nda, davacı anlamına gelen latince sözcük.

hesabın var mı? giriş yap