şükela:  tümü | bugün
4089 entry daha
  • sevgili eşi için söyledikleri hakkında çıkan bir haberi az önce okuduğum kişi. haber, acun bey'in instagram hesabıyla ilgili. orada şeyma hanım'ı savunan bir şeyler yazmış, bir de video paylaşmış. o ses türkiye stüdyolarında şeyma için tempo tutulması, alkışlanması filan.

o "şey-ma şey-ma!" temposuna herkesin aynı anda ve aynı ritmle başlaması çok ilginçti. başlayanlar arasında 1 salise bile gecikme olmadı. doğal tezahüratlar cılız başlar ve sonra katılanlarla güçlenir, hatta önce alkışlar bile birbirini tutmaz ama o ses türkiye stüdyolarındaki tezahüratta böyle bir şey yoktu. yine de tamam tamam, inandık. sevgili eşi çok seviliyor.

"sosyal medyanın hastalıklı ruhları ne kadar saldırırsa saldırsın, sevgili eşim şeyma'ya zarar veremezsiniz." demiş. keşke şeyma hanım'ın sosyal medyada yaptıkları karşısında zeynep hanım'dan olan çocuklarının gördüğü zarara da böyle bir tavır koysaydı.

işte o ses türkiye stüdyolarında çekilen ve şeyma'nın çok sevildiğini hepimize kanıtlayan o video:

http://www.milliyet.com.tr/…-zarar-magazin-2532440/

bu da bizim inandığımızın kanıtı olsun:

https://www.youtube.com/watch?v=stbs2ljsswq
  • muhabirlikten adım adım yükselen ve yıllardır tv dünyasında olan adam. instagram'da paylaştığı şu cümle bir televizyoncudan çıkmış olabilir mi? "televizyonda izlenen biri nasıl başarılıysa instagram’da içerik üretip çok takip edilen biri de o kadar başarılıdır. şeyma’nın bir videosunun ulaştığı 3-4 milyonluk izlenme sayısına bugün televizyonda ulaşabilen program sayısı azdır."

internetteki 10 saniyelik bir video ile büyük emekler harcanan 2 saatlik tv programları aynı kefeye koyulabilir mi? "içerik üretmek" lafını da kullanmış. kendisi ülkeden ülkeye koşturan ve yollarda uyumuş bir televizyoncu olarak şu cümleyi kurmuşsa, o kadar yorulmasın. madem ki konumuz başarı, kendisi instagram'dan devam edebilir.

eteklerini savurarak, kendi çevresinde 10 saniye dönen bir şeyma subaşı ve onlarca kişinin belki de sabahladığı bir haber programı... bu kıyaslamayı bir televizyoncu yapıyorsa, en başta kendine haksızlık ediyordur. bir de tv başındaki insanların, internette toplanmış insanlardan çok az olduğu gerçeği var.

şeyma hanım'ın gerçek ve içi dolu bir başarı elde ettiğini varsayalım bir an için; acaba kendisi memur mehmet bey'le evli olsaydı, bu gerçekleşir miydi? içerik derken?
  • gece instagramında yapılan yorumları okuyup eğlendiğim, ne iş yaptığından emin olamadığım insanımsı. ayrıca adam evlendi ya. lütfen adamın soyadını ona göre yazalım (bkz: acun subaşı).

ayrıca (bkz: çok hastalıklı ruhlar annecim)
  • insanlara yeni eşini zorla sevdirmeye çalışırken komik duruma düşen kimse.çırpınırken batışını gördükçe allah kimseyi koluna takıp gezdirdiğiyle sınamasın diye dualar ediyor, durumuma şükürler ediyorum.gerçi sen neysen yanındaki de o oluyor yani çok da şey yapmamak lazım
  • sahip olduğu kanalı tv'den sildiğim ve bu işlerden anlamayan anneme "çekmiyor" diye yalan söylediğim. hahaha.

kendisi profesyonel bir kimseden ziyade çalışıp doğru ilişkilere yatırım yapmış azimli bir esnaf gibidir. hakiki iş adamı dediğimiz kişi hacı sabancı filan gibi adamlardır ki bu gibi gerçek patronların ailelerine dahil olan kadınlar zorla saygı duyun diye milletin gözüne sokulan kadınlar olmazlar. (bunu daha ağır bir biçimde ifade edebilirdim).

koç'ların eşlerini biliyor muyuz mesela? ya kızlarını? sosyal medya üzerinden servetlerini nasıl harcadıklarını paylaşıyorlar mı? bununla haber oluyorlar mı? olurlar mı?

hacı sabancı'nın acun ılıcalı'nın düğününe gidip poz vermesi ama yıllarca birlikte olduğu kadını aynen ılıcalı gibi kendi ailesine dahil edememesi durumu özetliyor.
    yani acun ılıcalı ve karısı sınıfsal olarak birbirlerine yakın ailelerin çocuklarıdır. davul dengi dengine olmuştur yani.

işbu entry'de mirasyedi iş adamları övülmemiş, böyle patronlar klas ve seçkin insanlardır dolayısıyla hayatlarını birleştirdikleri kadınlar da saygındır algısı benimsenmemiştir. mesele tamamen sınıfsaldır ve varlıklı aileden akan para kimseyi otomatikman saygınlaştırmaz. ancak burjuva ahlakına sığınarak saygınmış gibi görünmeleri konusunda baya destek sağlar.
    bu nedenle "zengin koca" arayan kadınlar mirasyedi iş adamlarını değil de ancak "sonradan" çok para kazanmış futbolcuları, oyuncuları, şarkıcıları, müteahhitleri, medya çalışanlarını ve hatta kanal sahiplerini ikna edebilirler çünkü burjuva ahlakı denen şey ancak birkaç jenerasyon boyunca sermayeyi ellerinde tutan ailelerde bulunur. bu ahlakın en vitrinlik taşıyıcıları da ailenin kadınlarıdır. "çok köklü aileler" denilen şeydir "cemiyet" hayatını oluşturan ve bu grubun kadınları "en asil püriten benim" yarışına girerek 16.louis gibi pozlar vermekten geri durmazlar. o nedenle manavdan alınan meyve gibi özenle seçilirler. kısacası, bohem veya medyatik tiplerle takılıp anneleri gibi kadınlarla evlenmeye mecburdur "çok köklü ailelerin" mirasyedi iş adamları. (tekrar ediyorum burada bu insanlar hakkında olumlu bir yargıda bulunduğum düşünülmez umarım zira bu kadınların zavallıkları ayrı, instagram'da verdiği birkaç pozla bu kadınlardan biri olduğunu sanan kadınların zavallılıkları ayrı bir derttir).
  • bedelli askerlik isine el atmasini istedigim medya ustadi, is adami, girisimci ve vizyoner.
  • sevgili eşini instagram fenomeni diye başarılı ilan etmiş de bu çok emek gerektiren bi başarı değil ki kusura bakmasın. instagram fenomeni olabilmenin denklemi basittir:
    birincisi şeyma subaşı güzel ve seksi bi kadın. burning man'da attığı hikayeler oldukça cüretkardı mesela. her ne kadar etiketlerle dekoltesini kapatmış olsa da.
    ikincisi şeyma subaşı'nın oldukça lüks bi hayatı gözler önüne sermesi. giydiği kıyafetler, arka plandaki görsel buram buram lüks bi hayat kokuyor.
    kusura bakma acun ama ben burada bi başarı göremiyorum. bu paranın gücüdür.
121 entry daha