şükela:  tümü | bugün
4155 entry daha
 • gece instagramında yapılan yorumları okuyup eğlendiğim, ne iş yaptığından emin olamadığım insanımsı. ayrıca adam evlendi ya. lütfen adamın soyadını ona göre yazalım (bkz: acun subaşı).

  ayrıca (bkz: çok hastalıklı ruhlar annecim)
 • insanlara yeni eşini zorla sevdirmeye çalışırken komik duruma düşen kimse.çırpınırken batışını gördükçe allah kimseyi koluna takıp gezdirdiğiyle sınamasın diye dualar ediyor, durumuma şükürler ediyorum.gerçi sen neysen yanındaki de o oluyor yani çok da şey yapmamak lazım
 • sahip olduğu kanalı tv'den sildiğim ve bu işlerden anlamayan anneme "çekmiyor" diye yalan söylediğim. hahaha.

  kendisi profesyonel bir kimseden ziyade çalışıp doğru ilişkilere yatırım yapmış azimli bir esnaf gibidir. hakiki iş adamı dediğimiz kişi hacı sabancı filan gibi adamlardır ki bu gibi gerçek patronların ailelerine dahil olan kadınlar zorla saygı duyun diye milletin gözüne sokulan kadınlar olmazlar. (bunu daha ağır bir biçimde ifade edebilirdim).

  koç'ların eşlerini biliyor muyuz mesela? ya kızlarını? sosyal medya üzerinden servetlerini nasıl harcadıklarını paylaşıyorlar mı? bununla haber oluyorlar mı? olurlar mı?

  hacı sabancı'nın acun ılıcalı'nın düğününe gidip poz vermesi ama yıllarca birlikte olduğu kadını aynen ılıcalı gibi kendi ailesine dahil edememesi durumu özetliyor.
  yani acun ılıcalı ve karısı sınıfsal olarak birbirlerine yakın ailelerin çocuklarıdır. davul dengi dengine olmuştur yani.

  işbu entry'de mirasyedi iş adamları övülmemiş, böyle patronlar klas ve seçkin insanlardır dolayısıyla hayatlarını birleştirdikleri kadınlar da saygındır algısı benimsenmemiştir. mesele tamamen sınıfsaldır ve varlıklı aileden akan para kimseyi otomatikman saygınlaştırmaz. ancak burjuva ahlakına sığınarak saygınmış gibi görünmeleri konusunda baya destek sağlar.
  bu nedenle "zengin koca" arayan kadınlar mirasyedi iş adamlarını değil de ancak "sonradan" çok para kazanmış futbolcuları, oyuncuları, şarkıcıları, müteahhitleri, medya çalışanlarını ve hatta kanal sahiplerini ikna edebilirler çünkü burjuva ahlakı denen şey ancak birkaç jenerasyon boyunca sermayeyi ellerinde tutan ailelerde bulunur. bu ahlakın en vitrinlik taşıyıcıları da ailenin kadınlarıdır. "çok köklü aileler" denilen şeydir "cemiyet" hayatını oluşturan ve bu grubun kadınları "en asil püriten benim" yarışına girerek 16.louis gibi pozlar vermekten geri durmazlar. o nedenle manavdan alınan meyve gibi özenle seçilirler. kısacası, bohem veya medyatik tiplerle takılıp anneleri gibi kadınlarla evlenmeye mecburdur "çok köklü ailelerin" mirasyedi iş adamları. (tekrar ediyorum burada bu insanlar hakkında olumlu bir yargıda bulunduğum düşünülmez umarım zira bu kadınların zavallıkları ayrı, instagram'da verdiği birkaç pozla bu kadınlardan biri olduğunu sanan kadınların zavallılıkları ayrı bir derttir).
 • bedelli askerlik isine el atmasini istedigim medya ustadi, is adami, girisimci ve vizyoner.
348 entry daha