şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öncelikle (bkz: acun ılıca'yı tek cümleyle anlatmak)
  acun ılıca"lı" ile ilgili birçok olumsuz yorum yapılmış .keşke önce dikkat edip imla hatasına değinseydik. ama görünüyor ki acun düşmanlığı gestalt kuramı'nı hatırlatıyor.
  şimdi soruyorum kardeşim bu adam ne yaptı size zorla mı izletti programlarını
  başarılı olması aşikar ama halen bunu kabullenmeyenler için aklıma şu hikaye geldi .

  "ormanda yaban eşeği ile tilki otun rengi konusunda tartışıyolar. eşek otun renginin kırmızı,tilki ise yeşil olduğunu iddia ediyor. tartışma büyüyüp, kavgaya dönüşüyor ve biribirini yaralıyorlar. ormanda huzur ve sükuneti bozdukları için aslan kralın huzuruna çıkarılıyorlar.

  her ikisi ifadelerini verip, birbirinden davacı oluyorlar. aslan kral her ikisini iyice dinledikten sonra eşeğe berat,tilkiye hapis cezası veriyor.

  tilki haklı olarak itiraz edip,aslan krala otun rengini soruyor. aslan kral tereddütsüz yeşil diyor. tilki, madem otun rengi yeşil ve ben iddiamda haklıyım. eşeği berat ettirip, bana ceza vermeniz haksızlık değil mi diye serzenişte bulunuyor.

  aslan kral tilkiye dönüp,” eşekle tartıştığın için seni suçlu buldum” diyor.

  acun'un yaptığı programları eleştirebiliriz
  acun'un siyasi görüşünü eleştirebiliriz
  acun'un programlarının hangi amaca hizmet ettiğini oturup tartışabiliriz
  acun'un bilinçli izleyici kitlesine ne kadar hitap ettiğini eleştirebiliriz

  ama başarısını kabullenmeyenler kendi ego havuzunda boğuluyorlar.

  acun'un akrabası milletvekili
  acun yandaş
  acun ona buna yaranarak buralara geldi
  acun'un şansı vardı
  acun tek başına hiçbir şey değil
  vs. vs. vs.

  değil kardeşim değil acun ılıcalı'nın daha düne kadar şu an yanında çalıştırdığı sanatçıların peşinden koşup ağızlarından bir kelime alıp magazin haberi yapmak için nasıl çabaladığını unutmadık .
  acun hırslıydı acun inandı. annesi de yok babası da. tek başına güçlü
  acun dün ne ise bugün bin misli daha güçlü olsa da aynı acun.
  adam eğitime katkı sağlıyor
  adam tv kanalları satın alıyor
  adam bir gecede ülkenin yarısını bir programa bağlayabiliyor
  adam dünya standartlarındaki sanatçıların kendisinin yaptığı programlara katılımlarını sağlıyor

  kimse kusura bakmasın ama acunu sevmemek ile ilgili girilen entry'de yanlış yazılmış soyadını bile görmüyor üstüne durmadan eleştiriyorsak bu acun düşmanlığı bitmeyecek gibi geliyor

  not : işim var
 • yaptığı işin halkı uyutarak gerçek gündemden uzaklaştırarak düşüncesiz ve cahil bir topluma en büyük katkıyı verdiği için olabilir mi sevgili yazar
 • halkın gelişmemiş zevklerinden nemalanan akıllı bir asalaktır.
  kazandığı para açısından kendisini takdir etmek, kendisinden iğrenmeye engel değildir.

  programlarını milyonlarca insanın izliyor olması bir şey değiştirmez; zira bilindiği gibi "milyonlarca sinek yanılıyor olamaz.
 • daha once hakkinda soyle biseyler karalamistim.

  (bkz: #75436263)

  acun akilli bir adam. turk halkini , isteklerini , tepkilerini cozmus ve ona gore davranan bir adam . fakat bu durum onun dogru yaptigi anlamina gelmez.
 • (bkz: başarı osuruk gibidir ve sahibi dışında herkesi rahatsız eder)
 • düşmanlık değil kıskançlıktır ve sadece acun ılıcalı için değil, bir şekilde, niteliklerinin, bilgi birikiminin, zeka seviyesinin... üzerinde yaşam standardına sahip olmuş herkese karşı geçerlidir.

  bunun kıskançlık olduğunu kendine itiraf edemeyip, düşmanlık gibi daha havalı bir kelime ile tanımlamak kompleksten başka bir şey değildir.

  ulan sanki, hepimiz zamanında acun ılıcalı gibilerin gördüğü fırsatları gördük, değerlendirme şansımız vardı da yüksek etik değerlerimiz nedeni ile değerlendirmedik ve şu anki durumumuzdayız.
 • kedi uzanamadığı ete... hikayesi. düşman olanlara bakıyorum. siz evde oturmuş göbeğinizi kasırken adam anasının gözüne gidip program yapıp ev gecindiriyordu. bugün geldiği yere deli gibi çalışarak geldi. siz de kaldirsaydiniz kıçınızı siz de birer acun olsaydınız