şükela:  tümü | bugün
  • büyük başın derdi büyük olur tabi, millet gss'yi yapılandıramıyor, adam neleri yapılandırıyor.
  • ödeyemeyeceğinden yapılandırmıyor; daha az ödemek için yapılandırıyor. çünkü çoğunuz bunu izlerken televizyonunuzdan da şöyle bir ses duydunuz: “turabi düşüyoor!”
  • b a t a c a k s ı n ı z
  • buradan nasıl battığını anladığınızı çıkaramadım. hepimiz sürünsün istiyoruz fakat maalesef burada büyüme anlatılıyor.
  • açıklamaları eğer doğru ise neden bu hale düştüğü ile ilgili ipuçları vermiştir.

sıra ile bakalım.
    1- faktoringe girmişsen acuncum kusura bakma, artık çok geç.
    2- tl kredilerimizi dövize çevirmek istiyoruz. 32 sayılı karar ile son yapılan değişikliklerden haberi olmayan yurdum patronu yakarışı. acun bey, artık her önüne gelen döviz ile borçlanamayacak.
    3-büyümek için benzine ihtiyacım var. tipik patron söylemi. kredi alayım ama ben sermaye koymayayım.
    acun bey en önemli önceliğiniz iyi bir cfo bulmanızdır.
    yoksa kayığa binmişsiniz batıyorsunuz farkında değilsiniz.
  • burayı okuduğunu bildiğim için bir dost tavsiyesi; çok mâhir bir cfo ile hemen yarın anlaş dediğim tv’cinin borç yapılandırması.

hani isim de veririm aslında ama vereceğim isim şu an çok büyük bir firmanın totosunu kurtarmakla meşgul gelir mi bilmem.
  • umrumda olmayan olay. keşke birisi de acun ılıcalı'yı yapılandırsa da, parasız kalan kaslı adamların tropikal adada manda gibi koştuğu saçma yarışma programlarından sonsuza kadar kurtulsak.
  • şeyma subaşı gibi karısı olursa insanın daha çok yapılandırır. kadın sömürmek için yaşıyor resmen.
  • amına koyayım ne kin, ne nefret var insanlarda. sanki gelip cüzdanınızdan, kredi kartlarınızdan paralarınızı almış. haberi okumadım, nedir, ne değildir bir fikrim yok ama şu yazılanları okuyunca insan ne tepki vereceğini şaşırıyor. sene 2018, zengin nefreti bitmedi. izleme kardeşim programlarını, prim verme sevmiyorsan. ama -batıyorsa şayet- bir adamın batmasına böyle tepkiler vermek, bir psikologla görüşmenizde fayda var.
  • kaynak toton sanirim. tamam ben de cok haz etmem kendisinden ama yaptigin suc olabilir. spekule ediyorsun. olur da baslik gundem olursa davaya kadar gidebilir ucu. dikkatli olmak lazim. bu tur bilgiler sirketler icin mahrem bilgiler.