şükela:  tümü | bugün
 • ankara halim şaşmaz ortaokulu'nda sosyal bilgiler öğretmeni olan acun karadağ, darbe girişimi sonrası khk ile ihraç edilen öğretmenlerden birisi. fetö'cülerle uzaktan yakından ilişkisi olmayan sol görüşlü bir öğretmen.
  işimi, okulumu, öğrencilerimi geri istiyorum diyor ve akepeye direniyor.
  acun karadağ, hoca görev yaptığı okulunun önünde öğretmenliğine iade edilene kadar oturma eylemi yapacak.
  ya hep beraber ya hiç birimiz, ya taraf olacağız ya bertaraf.

  http://www.gucluanadolugazetesi.com/…orum/8580.html
 • haklı ve masum olmanın gücüyle direnen; işini, öğrencilerini geri alacağı güne dek durmama azminde olan eğitim-sen üyesi meslektaşım.
 • eğitim-sen üyesi olduğu için öğretmenlikten uzaklaştırılan 20 yıllık öğretmen acun karadağ oturma eylemi başlatmak için gittiği altındağ ilçesi halil şaşmaz ortaokulu kapısında, öğrencilerinin ve velilerin gözleri önünde sürüklenerek polislerce göz altına alındı. ona destek için gelen farklı kurumlardan çok sayıda kişi göz altına alındı.

  şu da anlaşıldı ki öğretmenleri haksız yere işten atan devlet, öğretmenlerin kendi okulları önünde direnişe geçmesinden, öğrencileri ve velileri ile iletişim kurmalarından çok korkuyor. ülkenin bütün okullarında bu direniş ateşi yayılır diye en basit hak arama mücadelesine acımasızca saldırıyor: https://www.facebook.com/…/videos/1825328871042036/
 • haklılığını ispat etmeye çalışan bir öğretmen.

  haklı olmayan hiç kimse böyle bir eyleme kalkışmaz... ama hak ne demek, o değişken bir durum artık. yani eğer tarafınız belli ise hemen hemen her konuda haklı olabilirsiniz; değilse vay başınıza gelenlere...
 • acun karadağ gözaltına alındı. sebebi ise hiç bir hukuki gerekçesi olmadan öğretmenlikten atılması. ekmeğini, işini ve öğrencilerini istiyor. direniyor. ve okulu önünde oturma eylemi yapıyor. hak, hukuk özgürlükten bahsedenler bu güzel insanı gözaltına alıyorlar.
  acun karadağ'ın suçu ne?
  hiç bir suçu yok. öğretmenlikten akepe kararıyla ihraç ediliyor. tek suçu olsa olsa akepe muhalifi sol görüşlü bir insan olmak. diğer ihraç edilenlerden bir farkı yok.
  akepe kamudan muhalif ayıklıyor. ülkenin tüm okullarını imam hatip yaptıkları yetmedi, tüm okulları mahalle mektebine dönüştürüp, tüm öğretmenleri de imam yapacaklar. tüm bunlar için acun karadağ gibi insanları okullardan atmaları gerekiyor. ohal kapsamında da bunları gerçekleştiriyor.
  ahlak ve hukuk eksenli olmayan akepe hükümeti bunu başaramayacak.
  gözaltılar, gözüstüler, gözünün üstünde kaşın var demelerle onurlu insanları ezip geçemeyeceksiniz.

  ya hep beraber ya hiç birimiz.
  ve

  susmayın sustukça sıra hepinize gelecek.

  acun karadağ göaltına alındı.
 • acun karadağ gözaltından salındı. yarın kendisi yine, ekmeği, işi, öğrencileri için okulunun önde 12:30'da eylem yerinde olacaktır.
  her gün gözaltına alınsa da acun karadağ kadın başına direniyor.
  bu ülke insanları senden çok şey öğrenecek acun karadağ.
  mücadeleye devam.
 • saat: 12.30
  yer: halim şaşmaz ortaokulu
  etkinlik: emeği ve hakkı gasp edenlere karşı direniş.
 • kendisini korumakla görevli polisin senin kalemin kılıçtan daha keskin dediği öğretmen.
  korkuyorlar.
  diren acun öğretmen.