şükela:  tümü | bugün soru sor
 • haklı ve masum olmanın gücüyle direnen; işini, öğrencilerini geri alacağı güne dek durmama azminde olan eğitim-sen üyesi meslektaşım.
 • eğitim-sen üyesi olduğu için öğretmenlikten uzaklaştırılan 20 yıllık öğretmen acun karadağ oturma eylemi başlatmak için gittiği altındağ ilçesi halil şaşmaz ortaokulu kapısında, öğrencilerinin ve velilerin gözleri önünde sürüklenerek polislerce göz altına alındı. ona destek için gelen farklı kurumlardan çok sayıda kişi göz altına alındı.

  şu da anlaşıldı ki öğretmenleri haksız yere işten atan devlet, öğretmenlerin kendi okulları önünde direnişe geçmesinden, öğrencileri ve velileri ile iletişim kurmalarından çok korkuyor. ülkenin bütün okullarında bu direniş ateşi yayılır diye en basit hak arama mücadelesine acımasızca saldırıyor: https://www.facebook.com/…/videos/1825328871042036/
 • haklılığını ispat etmeye çalışan bir öğretmen.

  haklı olmayan hiç kimse böyle bir eyleme kalkışmaz... ama hak ne demek, o değişken bir durum artık. yani eğer tarafınız belli ise hemen hemen her konuda haklı olabilirsiniz; değilse vay başınıza gelenlere...
 • saat: 12.30
  yer: halim şaşmaz ortaokulu
  etkinlik: emeği ve hakkı gasp edenlere karşı direniş.
 • "velilere "teog sınavı öncesi çocuklar huzursuz oldu" diyorlar. o zaman teog sınavına 3 hafta kala başarılı, onları sınava en iyi hazırlayan öğretmeni neden işten attınız? orada oturmama izin verip olay çıkarmasaydınız çocuklar okul çıkışı gelir sorularını sorarlardı. ben de anlatırdım. siz çocukları değil siyasi çıkarlarınızı düşünüyorsunuz. çocukları siyasete alet ediyorsunuz. çocukları ve bu ülkeyi bizim gibi öğretmenler düşünür. siz değil..." demiş öğretmen.

  polis de en iyi bildiği işi yaparak ortalıkta "terörist, bayrak yaktı, örgüt üyesi" laflarıyla sivil faşistleri kışkırtmaya çalışıyor.

  sınıf bilincine sahip emekçi büyük lokmadır. dikkat edin de boğazınızda kalmasın.
 • işini geri isteyen bir öğretmen, bugün '' işimi,ekmeğimi,öğrencilerimi geri istiyorum'' yazılı bir kağıt açarken okulunun ve öğrencilerinin önünde gözaltına alınmıştır. umarım bir gün işine ve öğrencilerine geri döner.
 • açlık grevine başlama kararını duyurmuş: http://inadinahaber.org/…ag-aclik-grevine-basliyor/

  bir diğer açıklaması için: https://twitter.com/…okak/status/801167732150398976
 • (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=nmmkqirgft0)

  haklıdır ve kazanacak.
 • bir halka direnişi öğreten öğretmenlerimizden yalnızca bir tanesi. nuriye gülmen ve semih özakça ile birlikte akp'nin fetö soruşturmasını mazeret ederek oluşturduğu sıkıyönetimvari ohal'in kararnamelerinden biriyle açığa alınan öğretmenimiz bir nesle "teslim olmayacağız" demeyi öğretiyor.

  halkın büyük bir kısmı yapılan bu darbevari ohal kararnamelerine karşı "öğrenilmiş çaresizlik" içindeyken öğretmenlerimiz direnişin en güzel örneğini sergiliyor.