şükela:  tümü | bugün
 • haklı ve masum olmanın gücüyle direnen; işini, öğrencilerini geri alacağı güne dek durmama azminde olan eğitim-sen üyesi meslektaşım.
 • haklılığını ispat etmeye çalışan bir öğretmen.

  haklı olmayan hiç kimse böyle bir eyleme kalkışmaz... ama hak ne demek, o değişken bir durum artık. yani eğer tarafınız belli ise hemen hemen her konuda haklı olabilirsiniz; değilse vay başınıza gelenlere...
 • saat: 12.30
  yer: halim şaşmaz ortaokulu
  etkinlik: emeği ve hakkı gasp edenlere karşı direniş.
 • işini geri isteyen bir öğretmen, bugün '' işimi,ekmeğimi,öğrencilerimi geri istiyorum'' yazılı bir kağıt açarken okulunun ve öğrencilerinin önünde gözaltına alınmıştır. umarım bir gün işine ve öğrencilerine geri döner.
 • (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=nmmkqirgft0)

  haklıdır ve kazanacak.
 • bir halka direnişi öğreten öğretmenlerimizden yalnızca bir tanesi. nuriye gülmen ve semih özakça ile birlikte akp'nin fetö soruşturmasını mazeret ederek oluşturduğu sıkıyönetimvari ohal'in kararnamelerinden biriyle açığa alınan öğretmenimiz bir nesle "teslim olmayacağız" demeyi öğretiyor.

  halkın büyük bir kısmı yapılan bu darbevari ohal kararnamelerine karşı "öğrenilmiş çaresizlik" içindeyken öğretmenlerimiz direnişin en güzel örneğini sergiliyor.
 • direnişini anlatıyor.
 • bugünlerde rahatsızlığı nedeniyle direnişine evinde devam eden eğitim emekçisi. direnişi de yaptığı meslek gibi bize öğretiyor. haksız yere hiç alakası olmadığı halde ihraç edilen birisi ne yapmalı? insanın başına gelmeden bu soruya cevap vermesi gerçekten güç. acun öğretmen ise en onurlu ve zor yolu seçti. bir gün tüm öğretmenler görevine dönerse bilin ki bunda acun öğretmenin de payı vardır, hem de büyük payı. işini, ekmeğini, hakkını bir an önce alır umarım.
 • kendisi ankara ilinin altındağ ilçesi, halim şaşmaz ortaokulunda görev yapar idi.
  tam da insanın ve özellikle kadının değer bulduğu cumhuriyet rejiminin bu topraklara merhaba dediği 29 ekim gününün sene-i devriyesinde bir khk ile görevinden alındı.
  o, bunu, kaderin bir belirlenmişliği sayıp boyun eğme zaafına düşmek yerine, haksızlığın şahikası olduğunun ayrımında davranarak direnmeye karar verdi.

  nerede uğradıysan haksızlığa; orasıdır mücadele alanın.

  okulunun önünde başladı direnişe.
  hakkını; öğrencilerini istedi.
  gözaltısı, gazı, copu ile koşup geldi muhatabı.
  hastanelik oldu acun ablamız.

  sonra, yüksel caddesinde başladı hakkını aramaya. kendisi gibi, bir gecede nereden çıktığı belirsiz (aslında fazlasıyla ortada olan) khk marifetiyle işlerinden, öğrencilerinden uzaklaştırılmış arkadaşları semih özakça ve nuriye gülmen ile devam etti direnişine.

  tüm bunlar ankara'da oldu.

  belki, istanbul'da yaşayıp da kendisine bir merhaba demek, hazır nergis mevsimi de gelmişken öğrencilerinin yerine bir demet çiçek vermek isteyen vardır.

  bugün istanbul'da. kalkedon meydanı'nda.

  çiçekleri ve çocukları hep yanında olsun.