şükela:  tümü | bugün
  • haklı ve masum olmanın gücüyle direnen; işini, öğrencilerini geri alacağı güne dek durmama azminde olan eğitim-sen üyesi meslektaşım.
  • eğitim-sen üyesi olduğu için öğretmenlikten uzaklaştırılan 20 yıllık öğretmen acun karadağ oturma eylemi başlatmak için gittiği altındağ ilçesi halil şaşmaz ortaokulu kapısında, öğrencilerinin ve velilerin gözleri önünde sürüklenerek polislerce göz altına alındı. ona destek için gelen farklı kurumlardan çok sayıda kişi göz altına alındı.

şu da anlaşıldı ki öğretmenleri haksız yere işten atan devlet, öğretmenlerin kendi okulları önünde direnişe geçmesinden, öğrencileri ve velileri ile iletişim kurmalarından çok korkuyor. ülkenin bütün okullarında bu direniş ateşi yayılır diye en basit hak arama mücadelesine acımasızca saldırıyor: https://www.facebook.com/…/videos/1825328871042036/
  • haklılığını ispat etmeye çalışan bir öğretmen.

haklı olmayan hiç kimse böyle bir eyleme kalkışmaz... ama hak ne demek, o değişken bir durum artık. yani eğer tarafınız belli ise hemen hemen her konuda haklı olabilirsiniz; değilse vay başınıza gelenlere...
  • saat: 12.30
    yer: halim şaşmaz ortaokulu
    etkinlik: emeği ve hakkı gasp edenlere karşı direniş.
  • "velilere "teog sınavı öncesi çocuklar huzursuz oldu" diyorlar. o zaman teog sınavına 3 hafta kala başarılı, onları sınava en iyi hazırlayan öğretmeni neden işten attınız? orada oturmama izin verip olay çıkarmasaydınız çocuklar okul çıkışı gelir sorularını sorarlardı. ben de anlatırdım. siz çocukları değil siyasi çıkarlarınızı düşünüyorsunuz. çocukları siyasete alet ediyorsunuz. çocukları ve bu ülkeyi bizim gibi öğretmenler düşünür. siz değil..." demiş öğretmen.

polis de en iyi bildiği işi yaparak ortalıkta "terörist, bayrak yaktı, örgüt üyesi" laflarıyla sivil faşistleri kışkırtmaya çalışıyor.

sınıf bilincine sahip emekçi büyük lokmadır. dikkat edin de boğazınızda kalmasın.
  • işini geri isteyen bir öğretmen, bugün '' işimi,ekmeğimi,öğrencilerimi geri istiyorum'' yazılı bir kağıt açarken okulunun ve öğrencilerinin önünde gözaltına alınmıştır. umarım bir gün işine ve öğrencilerine geri döner.
  • acun karadağ'ın çığlığını duyun.

--- spoiler ---

direnişimin 15. günü. 10. kez gözaltına alındım. saat 12: 30 da alındım 15: 00 te bırakıldım.

polis kolumu bükerken "bu yaptığınız zulümdür. kime hizmet ediyorsunuz? "diye bağırdım. karşıdan bir kadın sahibinin sesiyle bağırdı"millete olabilir mi?" diye. ben de bağırdım "hangimiz millet? ben millet değil miyim?" ama biliyoruz gerçeği ;akp' ye oy verenler millet vermeyenler terörist. peki partizan kadın. sana da peki. zira seninle konuşmadan oynanan oyunu anlamayacaksin. bi gün umarım sohbet etme imkanımız olur.

biraz sokağın başına çıkardıklarında bir erkek sahibinin sesi bağırdı "vatan haini bunlar". vatan haini dediğin öğretmen bu vatanın çocuklarını egitiyor 20 yıldır. amcaya da bir şey diyemiyorum. ayak üstü emperyalizmin ve onun uşaklarının oyunlarını nasıl anlatayım. saniyeler içinde bu vatanın bütün kurumları tek tek satılırken kendisinin rahat rahat oturduğunu; ruhunun bile duymadığını nasıl anlatayım. gördüğüne, kulağına söylenenlere inanarak ve hiç düşünmeyerek, okumayarak asıl onların vatana ihanet ettiklerini saniyeler içinde nasıl anlatayım? peki amca sana da peki.

bu günlerde ailesi veya kendisi bir biçimde cemaate bulaşmış olanlar fetocu olmadıklarını ispatlamak için ağızları köpürerek bize saldiriyorlar. iktidara yaranmaya ve ihbar edilmemeye çalışıyorlar. sizi de korkularınızı da anlıyorum. işte ben bu yüzden korkusuzca okulumun önüne geliyorum hergün. çünkü halka vatana ihanet etmedigimden eminim.

arkamdan arabaya kadar koşturan birşey yapamamanin acısı ve aczi gözlerine yansıyan öğrencimin adını burada yazmıyorum. çünkü pisliginizi çocuğa bulaştırıp onu tehdit edeceğinizi biliyorum. işte bu çocuk varya onun aklına vicdanina kurban olun.

size de teessüf ederim okulda haklı olduğumu bilip de korkudan susanlar. iki patavatsiz kadar olamadınız.

şimdi buradan yetkililere sesleniyorum. bir gecede nasıl sorgusuz sualsiz adımı listeye yazdiysaniz, yine bir gecede işimi ekmeğimi öğrencilerimi geri verin. size bir hafta süre. yanlışınızı düzeltmez beni öğrencilerime kavusturmazsaniz 5 aralık pazartesi açlık grevine başlayacağım.
    --- spoiler ---
  • açlık grevine başlama kararını duyurmuş: http://inadinahaber.org/…ag-aclik-grevine-basliyor/

bir diğer açıklaması için: https://twitter.com/…okak/status/801167732150398976
  • (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=nmmkqirgft0)

haklıdır ve kazanacak.