şükela:  tümü | bugün
 • lat, yildizlara, to the stars
 • * garm in elinden çikmiş en muhteşem eser..
 • insanı felakete sürükleyen bir çalışmadır. ağırdır.
 • her dinlediğimde cthulhu mitosu ve mitos da olsa okuduğum hikayelerde bu uğurda can vermiş yazarları, bilimadamlarını anımsatır.*
 • astral bir yıldız kristalleri seyahati.

  la masquerade infernale'in erotizmi altında, ortaçağ halusinojenleriyle titreyip modern dünyanın çehresiyle, gezegenlerden gezegenlere, yıldız kümelerinden bir başkasına süzülürsünüz. tek gerçeklik ise yalnızlığınızdır. evrenin bireyin ruhunda kümelenmesidir.
 • nazarımda bozburun'da ki mekanların* tartışmasız en güzel, en içten, en lezzetlisidir. mezelerinin, balığının, tatlısının lezzetlerini anlatmak maalesef buradan mümkün olmayacak -nitekim gidip denemelisiniz-, ancak içtenliğinden azıcık dem vurabilirim sanıyorum.

  efendim şöyle ki burası öyle samimi bir mekandır ki, siparişleriniz masanıza ulaşıp, siz yemeğinize yumulduktan sonra aşçı tek tek masalara gelip halinizi hatrınızı, yemeğinizden memnun kalıp kalmadığınızı sorar, afiyet diler. ama bunu o kadar içten yapar ki, insana arkadaşının evinde yemek yiyor hissiyatı verir; sizin 'balık çok güzelmiş elinize sağlık' cümlenize cevaben 'evet ya ben de pişirirken çok beğendim, içime sindi' diyebilir.

  bir de anlatmadan edemeyeceğim, ama nasıl anlatacağımı da bilemediğim efsane garson berhan abla vardır burada. her insanın ölmeden önce mutlaka tanışması gereken insanlardan biridir berhan abla*. öyle ki tatlı sohbetiyle alır götürür, samimiyetiyle gönülleri fetheder, süpriz çıkışlarıyla koparır, şak diye yapıştırdığı cevaplarıyla kendine hayran bırakır berhan ablamız.

  uzun lafın kısası, olur da bozburun'a yolunuz düşerse ad astra'ya uğramadan, yemeğini, tatlısını yemeden dönmeyin derim. yalnız önceden rezervasyon yaptırmaya dikkat edin, çünkü maalesef bu şirin mekanın deniz kenarında topu topu dört adet masası var. rezervasyonsuz deniz kenarında masa bulma ihtimaliniz ise oldukça düşük. demedi demeyin...
 • amethystium'un harika eseri. kanımca yapılmış olan en iyi müzik eserlerinden biri.
 • 1997 yılında çıkan "la masquerade infernale" albümünde yer alan arcturus şarkısı. 7 buçuk dakika sizi alır götürür başka yerlere. özellikle gözleriniz kapalı bir şekilde dinlerseniz kendi kendinize düşündürtür.