şükela:  tümü | bugün
198 entry daha
 • bence insanların yanlış kafayla izlediği film. bu film bir bilim-kurgu değil. bu film bir aksiyon filmi değil. bu film, bir dram filmi ve hayata karşı insanın kendini sorgulamasını anlatıyor. tıpkı arrival gibi.

  --- spoiler ---

  bazı suserler, gereksiz aksiyon sahnelerine takılmış. örneğin, aydaki uzay korsanları muhabbetine. oradaki aksiyonun tek nedeni, o zamandaki olayların nasıl oluştuğunu anlatmak. bunu şey gibi düşünün, 1960lar yapımı bir filmde 2000leri anlatıyorlar ve insanların cep telefonları ile konuştuklarını göstermek gibi. yani oradaki aksiyonun tek amacı size insanlığın nasıl bir hal aldığını göstermek. aynı şekilde roy'un kuzey kutbu savaşı'nda 3 yıl savaştığını söylemesi gibi. neden savaşıldı, kimler savaştı, kim kazandı vb. soruların hiçbir önemi yok. konu o savaşın olması değil, sadece böyle bir savaşın yaşandığını anlatmak.

  aynı şekilde neden uzaydaki bir deneyde bir primat var? konu o değil arkadaşım, sadece o zaman içerisinde böyle deneylerin yapıldığını anlatmak. ha, şeyi anlarım bak. dersin ki, "arkadaş niye gidip geminin kaptanı ölüyor orada?" buna lafım yok. bence de saçma.

  film, bir insanın çevresindeki ve yaşantısının değerini anlamasını anlatıyor. sadece bu. baba ve oğul hikayesi de aynı şekilde sadece yan ürün. esas ürün, yaşadıklarımızın değerini biliyor musun? saçma mı, e biraz. ama filmin konusu bu, yapacak bir şey.

  --- spoiler ---

  ben beğendim açıkçası, biraz ağır bir film ama izlenmesi taraftarındayım. brad pitt yaşlanmış ama ruhsuz bir adamı bence çok iyi oynamış. gerçi bunu oynamak ne kadar zor o ayrı tartışma konusu. 7.5/10
 • bilim kurgu uzay filmi çekelim diye film çekmişler.

  senaryoyu daha başından itibaren üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyorsunuz.

  hele o uzayda primat çıkma sahnesine kahkaha atacaktım o kadar yapay sırf aksiyon olması için konmuş ki.

  film boyunca filmin sonunda sanki evrenin sırrını çözecekmiş gibi bir kasıntılık mevcut olsada sonunda hiçbir cacık olmuyor.

  hele birde o uzay korsanları ve onların o lastikli bildiğin lunaparktakine benzer olan arabaları yokmu.

  şimdi bu filmin ne gereği vardı ki.

  hem gereksiz hemde öyle bir zamana denk geldi ki tam joker gibi bir filmle aynı zamanda vizyona girmesinden dolayı iyice gereksiz yerini aldı.yine iyi ve tek zamanda girseydi yine abartacak kişiler artardı ilgi çoğalacağından ama şimdi tamamen zararına bir iş olmuş çıkmış.

  yalnız bu vasat filmi bile beğenenler varmış başlıkta cahil her yerde cahil bre sinema cahilleri sizi.

  zaman öldürmek istiyorsanız gidip mal mal izleyin
  yoksa zaman kaybı.

  yukarıdaki mallara bakmayın yani her boka kılıf uydurmaya çalışmış bok gibi film lan davar.
 • 4dx ine gitmeyin bel ağrısı yaratıyor
6 entry daha