• evlenmeden önceki soyadımla bana araba hırsızını uygun gören, evlendikten sonra da diktatör olmam gerektiğini belirtten site. "araba hırsızlığından diktatörlüğe giden yol" isimli kitabımın ilham perisi.
  • ürettiği meslekler şunlardır:

--- spoiler ---

var ozname = new array("tuvalet temizlikçisi","büyük insan","kaldırım mühendisi","geyik avcısı","işportacı","işbağlayıcı","kamyon soförü","işletici","yumurta follukçusu","balıkçı","falcı","üçkağıtçı","kumarbaz","düzenbaz","rüşvetçi polis","gardiyan","çöpçü","çöpçatan","ormancı","tecavüzcü","yönetici","hırsız","arsız","uğursuz","şaklaban","boyacı","şebek","yosun avcısı","tuzukuru","kurye","hemşire","ayak işçisi","mamur","işçi","jokey","büyük insan","hipermarket işleticisi","kabzımal","hamal", "röntgenci", "uzman çavuş", "psikopat avcısı", "cadı avcısı", "popçu", "topçi", "avukat", "sinemda yer gösterici", "doktor", "dişçi", "imam", "haham", "peder", "sütçü", "artist", "rahibe", "seyis", "astronot", "çımacı", "antropolog", "vakainüvist", "diktatör", "soytarı", "işadamı", "işkadını", "tiyatro sanatçısı", "devlet bakanı", "milletvekili", "sekreter", "camcı", "manikürcü", "turşucu", "araba hırsızı", "at hırsızı", "fabrikatör", "bekçi", "mühendiz", "reklamcı", "spiker", "dj", "vj", "gasteci", "şair", "dublör", "jonglör", "banker", "çorbacı", "köçek", "çoban", "marangoz", "sapııııııkkkkk", "boş gezenin boş kalfası","halıcı")

--- spoiler ---

edit: gelen uyarılar üzerine parantezi kapattım. tüm takıntılı ekşi sözlük coderlarına selam olsun!
  • bana uygun meslek olarak kumarbazı önerdi. doktorayı bırakıp kadir inanır'ın bir filminde yaptığı gibi kumarbaz oluyorum o halde. *

videosunu da buldum:

http://www.youtube.com/watch?v=kddrcwyegkq
  • jonglör olmamı söyledi. bu bir işaret olmalı.
  • (bkz: jokey)

zannedersem tek eksimiz at.
  • adımı küçük harflerle yazınca reklamcı büyük harflerle yazınca dj olmamı isteyen hede...sabri sarıoğlu da dj olmuşsa klavyemdeki shift ve caps lock ları söküp atıyorum...
  • erman toroğlu'ya spiker yakıştırması yapmış rehber.

(bkz: kedi olalı bir fare tutmak)
  • önadımı kullanmadan üçkağıtçı, önadımı ekleyince devlet bakanı olmamı salık veren rehber.
    işi biliyor.
  • (bkz: abdullah gül)
hesabın var mı? giriş yap