şükela:  tümü | bugün
  • faytoncu câni mayfa'ya verdikleri haracın halktan tahsilidir.

iyi oluyor gerçi.
  • en azindan haftasonlari istanbul'un daglarindan ork tumenleri seklinde akin akin gelip adanin ve doganin amina koyan, copunu yerde birakan, neden cop atiyorsun dediginde kavga cikaran, bisikletle teror estiren, carsida adim atacak yer birakmayan, amina kodumun yamyam ve comar gunubirlikcilerinin bir kisminin dahi gelmesine engel olacaksa 20 lira da olsun.

populizm yapmayin lan gunubirlikciler, adalilar icin farkli fiyatlandirma var; onlar durumdan memnun.

adalilara kac lira oldugunu soran arkadaslar icin ulker link fiyat tarifersi.
  • ehonomi çoh eyi, çoh şühür dedirten.
  • adalar da sonuçta istanbul'un bir ilçesidir. masrafı ne olursa olsun diğer ilçelere göre daha yüksek ücret alınması saçmalıktır. insanlar burada yaşıyorsa, sen de yaşamalarına izin veriyorsan, onları istanbullu sayıyorsan o zaman ücreti diğer ilçelerle aynı yapacaksın ki şehir merkezine bir sürü ilçeden de daha yakın burası, birçok ilçeden de eski bir yerleşim yeri.

edit: günü birlikçi argümanına katılmıyorum. gördüğüm kadarıyla esas kalabalık yapanlar yabancı turist günü birlikçiler onlar da zamlardan etkilenmez.

edit: adalarda ikamet edenlerin daha ucuza yolculuk etmesi yine olumluyken ben herkes için ücretin aynı ve daha düşük olması gerektiği görüşündeyim. her ilçeye ayrı fiyatlandırma yapılırsa saçmalık olur. adaların özelliği olabilir ama her ilçenin semtin de özelliği var. işin içinden çıkılmaz.
  • jason rolley 11 entry girmissin. hizli afise olmussun.
  • lan daha geçenlerde "şu adalar vapur bileti astronomik bir fiyata sahip olsa da çomarlar gidemese" diyordum
    10 lira da az ama hiç yoktan iyidir. 50 lira olsa fena olmazdı

adalarda yaşayanlara özel bir fiyatlandırma yapılmalı tabi
  • adada oturanlara üzüldüm. geri kalanlar için inşallah 45 lira olur da gidemezsiniz az olmuş diyorum.
    ben en son o vapura 3 sene önce bindim. bakın ister inanın ister inanmayın türkçe kelime sadece büfeciden işittim. içerisi bağırarak konuşan suriyeli doluydu.adaya indim dondurmacıların önünde suriyeliler kuyruktaydı. ortalık mülteciden geçilmiyordu. çoluk çocuk tombalak gelmişler. bağıranlar, ağlayanlar, kavga eden çocuklar. her yeri de kaplamışlar.
    dönerken yüzmeyi göze alamayıp yine bindim, yine aynı güruh.

ada'da oturanlara gerçekten üzülüyorum. sessiz sakin bir köşesiydi istanbul'un ama adalılar kendileri mülteci artık.
  • biraz daha fiyatı yüksek yapsalardı adalardaki çöp turist sayısı düşerdi.
  • az bile. 2 liraya gidilen ada mı olur? adalar'a değer katan zamdır.

hakkı 30 tl'dir ama neyse yavaş yavaş.