şükela:  tümü | bugün
  • "1 profesör 8 akademisyenin olduğu yere hukuk fakültesi tabelası asılması bizim için üzücü" demiş malum şahıs.
    kaynak

sormazlar mı adama şahsiyet yoksunu, fakülteleri kim açıyor?
    sormazlar mı bu fakülteleri açanlara bunları demeye maçanız var mı diye?

bakan bozuntusu, hakimlik ve savcılık sınavında cübbesini uzun adama ilikleyenlere torpil yaptığınızı da açıklasana fakülteleri açıklayacağına..
    menzil şeyhinin elini eteğini öpen adam hukuk dersi veriyor, vay be güzel ülkeme bak.

yargılanacaksınız, ve zamanında ben bu ülkenin adalet bakanıydım şimdi ne oldum diyeceksiniz.
    kaçış yok.
    bu kadar atanamayan insanın, niteliksiz eğitim gören öğrencinin ahı var üzerinizde.
  • allah belanı versin kılıçdaroğlu demeyi unutmuş
  • derece yapıp mülakatta elenen hakim/savcı adaylarını listelemek istemem, ufak bir aramayla bulabilirsiniz.
    ayrıca cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile açılan üniversiteleri de listelemek istemem, siz bulabilirsiniz.

çünkü birkaç saat alabilir, bulmak değil! listelemek... yahu siz gelmeden önce bu ülkede hukuk fakültesi vardı, almanya’daki üniversiteler gibi değer görüyordu. dünya sıralamasında her sene bir öncekinden daha iyi oluyordu. siz geldiniz ve bu haldeyiz.

t: kendi başkanının yaptığı eylemlerden bihaber kişinin beyanı.
  • üzülmek için biraz geç oldu sanki.

t: öz eleştirinin dozunu fazla kaçırmış kişi beyanı.
  • sayın bakanımız da bu durumdan rahatsız ve üzüntü duyuyorsa çözümü kimden bekleyeceğiz diye sormak istediğim açıklamadır.
  • pardon bakanım bir daha hukuk fakültesi açmam.
  • kılışdar gün geçmiyor ki ülkenin tüm kurumların anasını lavicerde boyamasın.
    kılışdarın ssk'yı batırdığı gibi eğitim kurumlarını da batırdığının göstergedisir.
  • bim gibi hukuk fakültesi açılıyor maşallah.
  • devran döndüğünde zamanında demiştim demek için kayıt altına almak dışında bir önemi olmayan demeç. ama hepinizin ne olduğunu iyi biliyoruz ve günü gelince hatırlayacak ve hatırlatacağız.
  • hakim, savcı, avukat cübbelerinde düğme yok, beyin yoksunu seni.

t: hukuk fakülteleriyle uğraşılacağını hissettiğim açıklama.