şükela:  tümü | bugün soru sor
  • zaman zaman sabit fikir'de kitap elestirilerini gordugum hanim. kimmis neymis diye baktim, soyle bir biyografi cikiyor karsimiza. "1988 yılında ığdır'da doğdu. ilköğretimi ve liseyi ankara'da bitirdi. daha sonra istanbul'a taşınarak, halen devam ettiği istanbul üniversitesi auzef sosyoloji bölümü'ne başladı. daha önce turizm sektöründe reklam bölümünde çalıştı. şu anda bir inşaat firmasında yöneticilik ve şantiye asistanlığı yapıyor."

    simdi bu 88'li kizimizda oz guven masallah tavan yapmis. elmas sahin'in "bilince vuran dalgalar" kitabi ile ilgili "dünya edebiyatına damgasını vuran iki edebi eserin anlatımına da ister istemez edebiyat giriyor ama zaman ve dalga kavramlarına biraz fazla takılan şahin, kendi kendisini ve keşfettiklerini tekrardan kurtulamıyor" diye buyurmus.

    yahu nedir bu ozguven. sen ne yaptin da insanlarin yaptiklarini bu kadar kolay elestiriyorsun. once sen yaz birseyler, kendini tekrar etme. ondan sonra boyundan buyuk islere karis. tabi biraz da bu kose veren gazetelerin sucu. bu kalibrede insanlar olsa olsa kitap tanitim yazisi yazar. elestiri dunyanin her yerinde kendini ispat etmis insanlar zanaatidir.
  • işsizlikten edebiyat yazarlığını mesken etmiş hissi uyandıran, eleştirmen demeye zorlandığım ama onun "sabit" bir yerde duramadan yazıp durduğuna bakılırsa eleştirmenimsi kişi.
  • ev sıcaklığıyla ve harika mezeleriyle bilinen zula meyhanenin ortağı, oradan oraya koşturan, bir koltuğunun altına on karpuz sığdıran edebiyat sever, insan sever kişi.