şükela:  tümü | bugün
  • zamanında televizyonlarda her gün gasp olaylarını izliyorduk.

ne oldu sonra, günlerce televizyonlarda gasp ile ilgili haberler izledik, medyada aracılığı ile bir kamuoyu oluştu ve kanunda güncelleme oldu. olaylar çat diye kesildi, çünkü gereken ceza tahsis edilmeye başlandı.

son zamanlarda da şiddet ve hırsızlık ile ilgili haberlerde artışlar oldu, fakat devlet tarafında alınan bir önlem ya da yapılan bir geliştirme yok.

(bkz: #100585317) entry'sini okuyunca insanlığımdan utandım.

bizim ne pahasına olursa olsun, gerekli mecrilere gerekirse binlerce dilekçe göndererek, bu işin peşini bırakmamız gerekiyor.

başka türlü çocuklarımıza daha güzel bir ülke bırakamayacağız, arkamıza dönüp baktığımızda kendimizden utanacağız.

bu işe öncülük edebilecek arkadaşlar varsa, taslak metinler oluşturalım, bu metinleri göndermemiz gereken yerleri sosyal medya, vs. aracılığı ile günler boyunca herkese duyuralım, bu işin başka çaresi yok.

hepinizden destek ve yardım bekliyorum.
  • asgari %40 oranında kişi çıkıp ''bu goministe bak halkı örgütlüyor'' diyecek bir toplumda yaşadığımız için pek olası değil bence. yine de bir ümit ben varım.
    edit : ben varım dediğim anda okuduğum haber.
  • akp döneminde mümkün olmayandır.

bu ülkenin ana muhalefet partisinin genel başkanı yumruk yedi, yumruğu atan kişi serbest bırakıldı.

ya şaka yapıyorsunuz ya da gerçekten safsınız.

akp iktidarda olduğu sürece bu ülkeye adalet gelmeyecek. adalet sadece kadın ismi olarak kalacak.

aslında haklarını da yemeyelim, adaleti bazen güzel sağlıyorlar. mesela, git savcılığın önüne, meclisin önüne, kaymakamlığın önüne bağır;

'insanlık onuru işkenceyi yenecek' diye. ters kelepçe yersin, kimse senden haber alamaz.

ya da iktidarı ve erdoğan'ı ağır eleştir, şafak operasyonu ile evinden alırlar.

ne demişler, yiğidi öldür, hakkını yeme.