şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her ferdin talep etme hakkına sahip olduğu, keşke istenmeden adalet olsa dedirten ve içinde haksızlıklara karşı direnişi barındıran,adalet uğruna türlü çığlıkların tekrar tekrar kulaklarda yankılanmasına sebebiyet veren cümle.
 • hapisten çıkan arkadaşlarıyla kutlama yapan insan kılığındaki hayvanların ,önlerine çıkan anne kıza önce tecavüz edip sonra da sayısız bıçaklama sonucu kızın ölmesi, annenin ise ağır yaralı olarak kurtulmasından sonra 75 yıllık cezaya çarptırılması ancak ilk aftan dolayı cezalarının 36 yıla sonrasında da başbakanımızın vicdanının elvermemesi dolayısıyla yeni tck ile 7 yıl yataraktan serbest bırakılması sonrasında acılı annenin haklı isyanıyla ağzından çıkan cümledir bu.kim hangi hakla affedebilir ki bu sapıkları?hele ki devlet,masum vatandaşlarının acısıyla dalga geçer gibi bir iki oy daha uğruna nasıl böylesi zavallıca bir karara imza atabilir.sadece şimdiki başbakan da değil tabi zamanında rahşan ecevitin ve öncesinde daha birçoklarının da af çıkartması söz konusu olmadı mı?oldu.bu kadar mı basit sevdiklerimizi acımasızca elimizden alan daha hapisten çıktığı an suç işleyen,artık sağlıklı düşünmesi mümkün olmayan insanları affetmek?allahınızdan bulun demekten başka bir çaremiz olmaması,elimizden hiçbir şey gelememesi ne kadar yazık.acaba şimdi bu insanlıktan çıkmış adamları affedenlerin kızı olsaydı böylesi bir vahşeti yaşarayak ,defalarca tecavüze uğrayarak ölen o zaman da söz konusu olur muydu böylesi bir af?bu kararı alanlar başlarını yastığa koyduklarında iki dakika olsun bunu düşünüyor mu acaba ? adalet istemek için sadece para ve güce sahip olunması gerektiğini gençlere ne güzel öğretiyorsunuz.
 • hatunla problem yaşadınız. yani yatak hayatına dair bir takım işler ters gitti yada hatunu bunalttınız. sonuç olarak seks olayına bir türlü girilemiyor, hatun yatakta bir kardeşinizden farksız durumda. bir haftalık sabır, bir aylık sabır derken durum çıkmazda. bir eleman olarak son noktadasınız. ya bu ilişkiyi bitireceksiniz, yada, hatunu karşınıza alıp adalet istiyorum diyeceksiniz. yolu yok başka. ekleyip süslerim ben bu cümleyi dersen, o da mevcut.
  "devlet gibi kadınsın, kendimi azınlık gibi hissediyorum. adalet istiyorum adalet." gerçek bunlar ama.
  not: hatunun adı adaletse sıçtınız demektir.
 • kendilerini imanli müslüman(ehlisünnet'in 73 motorize cennetlik firkasi) sayan kimse bu temenniyi edemez... etmemesi lazim.

  ama biliyoruz ki bu tür özünden riyakar olma durumu türk+sünni olanlara olmazsa olmaz; alevi/insan gibi yasarlar pozitif anlamda(!) ama bunu kabul etmeyip/negatif degerlendirip kendilerini 4 avrat alan, çocuk yasinda kizlarla harem kuran araplarla dinkardesi sayip ayni cennete sahip çikarlar.

  alevi veya hristiyan dönmesi türk sünnileri (osmanli çocuklari) aksine sünni araplar nekadar sapik olsalarda inançlarinda(sapiklikta, hak yemede) samimiler.

  ulul-emre itaat farzmis; yönetenler nekadar sapik, munafik, mason bilmem ne olsalarda elinden ekmegini almiyorsa, namaz kilabiliyorsan isyan edilmez... taa muaviye ve piçi yezit'den baslayip bugüne geldik arap emir ve seyhleri, atatürk, fethullah gülen, mason demirel, gürcü tayyip vs. vs. bu yüzden basarililar. sünni olan, sünnileri yöneten herkes için geçerli bu!

  bundan dolayi zaten sözde terrorist özde asilmayan beslenen dinkardesi apo'nun basbakan olma ihtimali bile kemal kiliçdaroglu'nun chp ile türkiye basbakani olma ihtimalinden daha yüksek.
 • kaybedenler kulübü'nün son bölümünde irdelenen diyalog.
 • anamıza, babamıza, eşimize, kardeşimize, sevgilimize sokaktaki simitçiye, kapıdaki kediye, köpeğe adil olmadıkça ömrümüzün sonuna kadar isteyeyip de hak edemeyeceğimizdir.