şükela:  tümü | bugün
 • darbecileri, silivri mahkumlarini ve onlarin avukatlarini haddinden fazla sevindirecek ihtimal...
 • 2015 senesinde, yani 2014 seçimlerinden hemen sonra gerçekleşecek olan olaydır.
  bölünmeyi tabiiki ekonomik olaylar tetikleyecektir.
  2014 te girilecek olan emlak krizi , 2012 senesinde başlayan yabancılara emlak satışı sonrasında emlak alan yabancı fonlarında ülkeden çekilmesi ile zirve yapacak ve malesef tüm sermayesini sanayi veya teknoloji yerine taşa toprağa yatırmış olan ülkemizde 2001 krizi veya 1994 krizinden daha derin etkileri olacaktır.
  yurtdışından sermaye bulmaya çalışacak olan ak parti, yabancı güçler tarafından komşu ülkeler ile çatışmak zorunda bırakılacak veya kemer sıkma politikalarına başlayacaktır.
  yunanistan gibi 15 sene müreffeh bir yaşam süren halkımız ise yunan halkı gibi isyanları oynayacaktır.
  (bkz: başlık parsellemek)
 • ülkedeki "adalet" ve "kalkınma" kavramları adına iyi olabilir. belki de ülke ikisine birden sahip olur böylece.
 • ak parti içinde başlayan cemaat isyanının varacaği yerdir. son bir senedir ufak ufak eski ak partili, cemaatle muhabbeti olan siyasi figürlerin yeni bir oluşum için uğraştıklarını duyuyordum, ama bugünlerde olanları görünce daha bir anlam ifade ediyor artık, ak partinin bölüneceği ve bir yavru partinin kurulacağı.
 • cemaatin siyasi arenadaki ederi %5 civarı. akp için çok da önemsenecek bir oran değil.

  gelgelelim merkez sağ ve muhafazakar demokratlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. bu kesimlerin ciddi oy potansiyeli var. akp kendi kemik kitlesini sağlamlaştırdıysa da kürt açılımı gibi adımları olumlu görülmüyor bu kesimlerde. ayrıca insanların özel hayatlarına karışıldıkça da akp ile anılmaktan imtina etmeye başlıyorlar.

  bu noktada merkez sağda lider eksikliği söz konusu. kamu oyunu heyecanlandıracak bir isim merkez sağda daha liberal bir politika iddiasıyla çıkarsa %10-15 civarında oyu götürür. asıl ayrışma da bu olur. ancak ne yakın vadede ne orta vadede böyle bir şey mümkün görünüyor.
 • son yolsuzluk olaylarından sonra çok daha erken bir vakit gerçekleşecek olaydır. 2014 başında 30-40 kişilik bir milletvekili grubu, belli partilerden de katılımlarla yeni bir parti kurarak 2015 seçimine girerek siyasetteki büyük boşluğu kapatabilir, ve kapatacaklardır.