şükela:  tümü | bugün
 • sanırsın bağını bahçesini talan etmişler. anadolu neydi, anadolu misafirperverdi. bir zamanlar...
  gelen mesajlar üzerine edit.
  burada adamı suçlamıyorum, ya da ne bileyim yapılan doğru da demiyorum. belli ki bir yanlış anlaşılma olmuş ve çözülmüş sonra da. arazi sahibinin hakkıdır istemedigini sokmamak oraya. girdimde vurgulamaya çalıştığım şey anadolu misafirperverliği idi. sonuçta orada konaklamak isteyenler bu ülkenin vatandaşları, düşman değiller. ızinsiz girenler hatalıdır. orada konaklatmayan da kanımca dostane, misavirperverane davranmamıştır. eyyorlamam bu kadar.
 • arazi chp'li birinin olsa sözlükte yer yerinden oynardi ama akpli olunca arazisine de izinsiz girilebilir, karısına da tecavüz edilebilir. işte tipik eksici solcu kafası. hepinizin zihniyetini sikeyim.
 • ohoo bold haber'de çıktıysa kesin doğrudur asdafsas
 • arazi sahinin akpli olduğunu nerden anladınız lan, müneccimler?
  olayın partili olmakla ne ilgisi var?
 • önce gasp ne demek onu öğren bu bir, sonra işgal ne demek onu öğren bu iki, sonuç olarak bir süre, en fazla birkaç saat, konaklama amaçlı kalınacak ve çıkıp gidilecek araziden. tarla değil, bahçe değil, ot yok bok yok, kıraç bir toprak parçası, al cebine sok arazini, ak çomarı.

  ısrar üzerine edit: innallahi meassabirin,
  abartmaya amma da meraklı adam varmış burada, tutturmuşlar bir işgal, gasp, daha bu kelimelerin anlamını bile bilmezler, mesaj üstüne mesaj atıyorlar. adam hakkını arıyormuş da, benden daha medeniymiş de. yahu siz okuma yazma da mı bilmiyorsunuz nedir. ortada işgal yok, gasp yok, hak ihlali yok, hiçbir şey yok. allahın kıraç dağında, ortalık yerde bir toprak parçası. adamın malını elinden alıp tapusunu üstlerine geçirselerdi, üzerine gecekondu yapıp otursalardı, tarla yapıp ekselerdi anlardım. o zaman o adamın hakkını ben de savunurdum. altı üstü iki tente kurup biraz soluk alacaklardı. nedir sizin derdiniz onu anlamadım. sanırsın düşman kuvvetleri istila etti. o insanlar da bu ülkenin vatandaşları, bizim insanlarımız, adaleti de yalnızca kendileri için istemiyor. zaten adam istememiş şikayetçi olmuş, çıkıp gitmişler. ortada adaletsizlik yok, hukuka aykırı bir durum yok. sadece pis bir propaganda var. bisiktirin gidin yahu.
 • polis gelmiş, daha sonra da zaten kaldırılmış . adaletin nerede olduğunu merak edenler ,aynı organizasyonu bir başka parti yapsa arsa sahibine neler yaparlardı? bunun için adalet. kimsenin ismine cismine gücüne göre değişmesin diye adalet!
 • solcu değilim.
  klasik ekşi sözlük yazarı da değilim.
  adam ak parti'ye oy verir mi bilmiyorum (akp demeyecek kadar da hassas davranırım.)
  ama be gerizekalı ak partili arkadaşım neden chp'yi bunla suçlayacak kadar alçalıyorsun. bomboş yol üzeri bir arazinin birine ait olduğunu olmadığını kim nereden bilecek?

  kaldı ki haberde bunu kanıtlar ne var? eyleme katılanlarla ilgili tek bir kırıntı yok fotoğraflarda. iki tane iş makinesi dışında.

  adam çık derler çıkmazlar anlarım. adam polis çağırır çıkmazlar yine anlarım ama iki iş makinesi fotoğrafıyla bana haber inandırmaya kaldırmayın.
 • (bkz: köylüleri neden öldürmeliyiz)

  ....
  köylüleri niçin öldürmeliyiz?
  çünkü onlar yanlış partilere oy verirler
  kendilerinden olanlarla alay edip
  tuhaf bir şekilde başkalarına inanırlar.
  devlet; tapu dairesi, banka borcu ve hastanedir
  devletten korkar ve en çok ona hile yaparlar.
  yiğittirler askerde subay dövecek kadar
  ama bir memur karşısında -bu da tuhaftır-
  ezim ezim ezilirler.
  ....
 • once isgalin ne demek oldugunu ogren mnk comari ondan sonra konus diyerek katildigim onerme.

  sanki gidip adamin arazisine coktuler, elinden aldilar. bir gece konaklamakla isgali baglamaya calisirsan sen bir comarsin olay bu kadar basit.

  mal sahibi arazisinde konaklanmasina izin vermeme hakkina sahip ama carpitma yapip yok chpliler araziyi isgal etmis de, polis gelmis de bilmemne diyerek algi yaratmak baska turlu bir terbiyesizlik.
 • vallahi bizim bilmem kaç dönüm arazinin, b2 ayağına komple elimizden alınmasının yanında sivri sinek vızıltısı şeklinde bir işgalidir. evet evet, gerçekten bir gecede arazisiz kaldık. işin kötüsü, polis de çağıramadık. ama bu vatandaş daha mağdur. çünkü bu işgalciler komple terörist, fetöcü ve amerikan uşağı ve ab kuklası ve dinsiz atais ve yahudi üstüne üstlük afedersiniz ermeni.