şükela:  tümü | bugün
  • cumhuriyet halk partisinin başlattığı adalet yürüyüşün 18. gününde gerçekleşen olaydır. chp'ye ait iş makinesi ve araçlar sakarya'nın serdivan ilçesinde cengiz filiz isimli bir vatandaşın arazisine izinsiz giriyor. konaklama yapmak için yerleri ayarlamaya çalışıyorlar vatandaş da izinsiz girildiği için kızıyor ve polis çağırıp grubu dışarı çıkarıyor.

haber linki
  • akp'li bir çomarın arazisinde yapılan konaklama sonrası ortaya atılan iddiadır. ne var aq sanki arazini mi yediler bir gece konaklama yapılsa ölür müsün?
  • sanırsın bağını bahçesini talan etmişler. anadolu neydi, anadolu misafirperverdi. bir zamanlar...
    gelen mesajlar üzerine edit.
    burada adamı suçlamıyorum, ya da ne bileyim yapılan doğru da demiyorum. belli ki bir yanlış anlaşılma olmuş ve çözülmüş sonra da. arazi sahibinin hakkıdır istemedigini sokmamak oraya. girdimde vurgulamaya çalıştığım şey anadolu misafirperverliği idi. sonuçta orada konaklamak isteyenler bu ülkenin vatandaşları, düşman değiller. ızinsiz girenler hatalıdır. orada konaklatmayan da kanımca dostane, misavirperverane davranmamıştır. eyyorlamam bu kadar.
  • her fırsatta hak hukuk diye gık gık eden ekşicilerin umrunda olmayan olaydır. neden çünkü o adam gariban o adam ak partili muhtemelen size göre çomar ama bakıyorsun bu adamın arazisinin gasp edilmesi önemli değil çünkü chp'li çomarlar tarafından akp'linin malının işgal edilmesi caizdir.
  • arazi chp'li birinin olsa sözlükte yer yerinden oynardi ama akpli olunca arazisine de izinsiz girilebilir, karısına da tecavüz edilebilir. işte tipik eksici solcu kafası. hepinizin zihniyetini sikeyim.
  • ohoo bold haber'de çıktıysa kesin doğrudur asdafsas
  • arazi sahinin akpli olduğunu nerden anladınız lan, müneccimler?
    olayın partili olmakla ne ilgisi var?
  • önce gasp ne demek onu öğren bu bir, sonra işgal ne demek onu öğren bu iki, sonuç olarak bir süre, en fazla birkaç saat, konaklama amaçlı kalınacak ve çıkıp gidilecek araziden. tarla değil, bahçe değil, ot yok bok yok, kıraç bir toprak parçası, al cebine sok arazini, ak çomarı.

ısrar üzerine edit: innallahi meassabirin,
    abartmaya amma da meraklı adam varmış burada, tutturmuşlar bir işgal, gasp, daha bu kelimelerin anlamını bile bilmezler, mesaj üstüne mesaj atıyorlar. adam hakkını arıyormuş da, benden daha medeniymiş de. yahu siz okuma yazma da mı bilmiyorsunuz nedir. ortada işgal yok, gasp yok, hak ihlali yok, hiçbir şey yok. allahın kıraç dağında, ortalık yerde bir toprak parçası. adamın malını elinden alıp tapusunu üstlerine geçirselerdi, üzerine gecekondu yapıp otursalardı, tarla yapıp ekselerdi anlardım. o zaman o adamın hakkını ben de savunurdum. altı üstü iki tente kurup biraz soluk alacaklardı. nedir sizin derdiniz onu anlamadım. sanırsın düşman kuvvetleri istila etti. o insanlar da bu ülkenin vatandaşları, bizim insanlarımız, adaleti de yalnızca kendileri için istemiyor. zaten adam istememiş şikayetçi olmuş, çıkıp gitmişler. ortada adaletsizlik yok, hukuka aykırı bir durum yok. sadece pis bir propaganda var. bisiktirin gidin yahu.
  • sonuç ne olursa olsun adamın arazisine izinsiz girilmiş. öyle her bulduğun boş araziye konaklama birkaç saat dinlenme için girene hoşgeldin dersek hepimizi sikerler aq.
  • polis gelmiş, daha sonra da zaten kaldırılmış . adaletin nerede olduğunu merak edenler ,aynı organizasyonu bir başka parti yapsa arsa sahibine neler yaparlardı? bunun için adalet. kimsenin ismine cismine gücüne göre değişmesin diye adalet!