şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 25 gün süren yürüyüş ve yürüyüşün ardından bugün yapılan miting, hükümet tarafından tınlanmadığı için etkisiz olacaktır. yürüyenler yürüdükleriyle kalıp istatistiklere geçmekten fazlasını elde edemeyecekker.

  yürüyüşe akp seçmenininden katılım olsaydı yürüyüşün sonuçları çok farklı ve umut verici olabilirdi. aksine akp seçmeni gözünde yürüyenler pkkcı, fetöcü görünüyor. özellikle hdp'nin yürüyüşe destek vermesi ve hdpli vekillerin kılıçdaroğlu ile kol kola yurumeleri akp seçmeni tarafından çok olumsuz karşılandı.

  bu durumda yürüyenler karşı taraftan kazanım yapamadıkları için kendileri çalıp kendileri oynamış oldular.
 • tepkiler toplumun sigortasıdır.
  sesini çıkarmadığın her an kazık daha bi derine saplanır.
 • mitinge katılan yaklaşık 2 milyon kişiye tek tek akp seçmeni olup olmadıklarını sorduktan sonra, alanda akp seçmeni olmadığı sonucuna varan ve tahlil yapanları gösteren başlık. huylandıklarına göre sonucu iyi olmuş.
 • akp seçmeninin gözü diye bir şey yoktur.

  bir kişi var sadece. onun iyi dediği iyi, kötü dediği kötüdür. bir kişi, bu yürüyüşe "terör destekçiliği" dediği için akp seçmeni de terör destekçiliği olarak görüyor. aynı kişi deseydi ki "biz de bu yürüyüşe destek veriyoruz, çünkü adalet herkese lazım" bütün belediyeler destek vermek için yarışacaktı.

  bu böyle değil diyorsanız eğer, sağınıza feto'nun, solunuza da putin'in fotoğraflarını koyun. sonra ufak bir after/before yapın zihninizde, sonra da çay doldurun.
 • chp'li veya hdp'li değilim. chp de, hdp de, karşı olduğum birer burjuva partisidir. ama ülkemizde artık açık diktatörlük koşullarının yerleştiği bir ortamda, yasalara aykırı şekilde sonuçlanan ve şaibeli olduğu kuşkusu üzerine yapışan bir referandum sürecinin ardından teyyip rejimi'nin, meşruiyetinin giderek daha fazla insan tarafından sorgulandığını göz önünde bulundurduğumuzda, bu saatten sonra akp'lilerin ne düşündüğü önemsiz hale gelmektedir. çünkü gerçekte, yani fiilen, akp'liler artık çoğunluk değildir. 2 500 000 mühürsüz oyun sahibi olarak casper ve sülalesinin ne düşündüğü ise hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. toplumun genelinin desteğini alamayan, ekonomiyi düzeltemeyen, tek başına iktidar olduğu halde pek çok alanda artık yetersiz kalmaya başlayan politik iktidar seçim hilelerine başvurarak iktidarda kalabileceği bir ortamı her zaman bulabileceğini sanıyorsa yanılıyor.

  milletin sırtındaki bu kleptokrasi kamburu artık halkın canına tak etti. bu yürüyüşün bir sonuç olmasını bu bağlamda beklemeyiniz. bu muhtemelen bir başlangıçtır.
 • hükümet tarafından bundan sonra kemal beye kardiyo kemal denecektir hepsi bu. belkide üzerine siyah adalet yazan tişörtler giyip dolaşmalı insan.
 • chp ne kazandi? apolitik biri olarak soyleyeyim, teror belasi ile ugrasilirken artik mesrulugunu kaybetmis hdpliler ile birlikte olunarak saglam bir kin biriktirdiler.

  akp nin surekli olarak kullandigi, teroru dolayli olarak destekleme suclamasina beyinsizce canak tuttular.

  ulkede oy kullanarak milletvekili sectigini zanneden zavallilarin, siyasetcilerin ucu onlara dokunan konularda nasil kesip bictiklerini gormelerini sagladi, bir nebze.

  kemal fetoden iceride olup 1 yıldır yargilamasi yapilmayanlar icin yurumedi, ne zaman yurudu kankasi milletvekilleri iceri alindiginda.

  tayyip 15 temmuz sehitlerini diger sehitlerden ayri tutuyor, daha dogrusu ayricalik tanıyor. ya da en basitinden fetocu ogretmenler affedilmedi ama pkk destekciligi kanitlanan ve hatta bilinenler goreve iade...

  akilli bir secmen bu ulkede oy kullanmayacagini, milletvekillerinin halkin degil siyasetcilerin temsilcisi oldugunu, gunu kurtarma, cukkalama, g.tu saglama almadan baska bir ise yaramadiklarini gormeli. bakin bu vekilleri siz secmediniz, m.vekili adaylarini listelere siz koymadiniz, hiçbirini tanimadan oy kullandınız, bazılarını tanisaniz da tanimasaniz da, nefret dr etseniz listede ilk siraya koymussa parti lideri, s.ke s.ke onu sececeksiniz. su sistemde kemal bir hic, mesela kemali oraya baykal koydu, halk secmedi kemali. su chp nin on secim muhabbetine de hastayim. kim ne kadar adamini getirirse o listeye ilk siradan giriyor lan, birakin su particiligi dangalaklar.
 • karşıt görüşte olmama rağmen, saygı duyduğum, duymak zorunda olduğum mitinge, pkk'lıların ve fetöcülerin katılımıyla dağ fare doğurmuştur. masumların kanına giren, ülkeyi ele geçirmek için her hainliği, şerefsizliği yapan it sürüleri için benim nazarımda "adalet" yoktur. adelet kelimesini kullanmaları bile ironinin alasıdır. bu iki örgütün şehit ettiği askerlerin, polislerin, öğretmenlerin, doktorların, işçilerin kemikleri sızlamıştır.
 • herkes biliyor ki hiçbir değişikliğe neden olmayacaktır.
  ama olumlu yanı yok mu? tabi ki var. o da muhalefetin de ülke gündemini belirleyebileceğidir.
 • her ne olursa olsun kılıçdaroğlunun bu yürüyüşü yıllar sonra bile hatırlanacak unutulmaz bi yürüyüş olmuştur. bundan 200 sene sonra bile tarih kitaplarında bu olaydan bahsedilecek ve 200 sene sonra bile birilerinin kafasında bu tarihi olayla bi ışık çakacaktır.

  bu tür hareketlerin, düşüncelerin, fikirlerin her devirde topluma etkisi yüksek olmuştur. v'nin de dediği gibi.

  (bkz: fikirlere kurşun işlemez)