şükela:  tümü | bugün
 • gündem yolsuzlukla çalkalanırken bu başlığa nasıl entry girilmemiş şaşırdım doğrusu .
 • çalışkan bir hırsız ifadesinin yumuşatılmış hali.
 • hem çalıp bir de calışmadan üç dönem iktidarda kalabiliyorsa bu milletten bir yol olmaz. gören göze perde gerek hem.
 • bir türlü anlam veremediğim söz.

  hayır anlam veremediğim kısmı bunu söyleyenlerin büyük bir kısmının günlük yaşamlarında herhangi bir şey çalmayan, dahası hırsızlığı ahlaksızlık olarak görüp kınayan insanlar olması. ancak siyasetçiye gelince iş değişiyor. bütün bu insanlar ağız birliği yapmışçasına bu sözü söylüyorlar. siyasetçinin çalmasını doğal bir durum olarak kabul ediyorlar.

  benim bildiğim milletvekili, milleti temsil etmek için millet tarafından seçimle görevlendirilmiş kişidir. görevinin doğal bir sonucu olarak devletin imkanlarının göreviyle ilgili olan kısmı kendisinin kontrolüne yine görevini ifa edebilmesi için verilmiştir. şimdi bu kişi kendisine sunulan imkanları görevinin dışında kendine çıkar sağlamak için kullanıyorsa bu suçtur. hırsızlık cezai yaptırımı olan bir suçtur.

  bu durumda bunu "çalıyor ama çalışıyor." sözü ile nasıl savunabilirsiniz?

  o halde bu durumu bütün devlet çalışanları için genelleştirelim.

  mesela ben öğretmenim. yarın gideyim okulda bulunan bilgisayarlardan üç beş tanesini alayım evime getireyim; ama çalışıyorum sıkıntı yok. yarın bir doktor arkadaşımız hastasının böbreğini çalsın mesela; ama çalışsın da. polisimiz oradan bir ekip otosu çeksin altına, beş on tane de silah koysun çantasına; ama çalışmayı da ihmal etmesin bu arada. hatta devletin görevlendirdiği imamlarımız da camiden halıları falan ne bulursa götürsün; ama çalışsın ki herhangi bir sıkıntı çıkmasın.

  bu mudur yani yapılması gereken? herkes böyle yaparsa daha aydınlık, daha güzel bir ülkemiz mi olacak?
  o halde davranın arkadaşlar!

  çalalım ama çalışalım!
 • sadece iki kelimenin yerini değiştirerek koskoca bir ülke değişir, lakin o iki kelimenin yeri maalesef hep sabit.

  (bkz: çalışıyor ama çalıyor)