şükela:  tümü | bugün
 • olasiliksiz kitabi ile oha dedirtmis amerikali yazar.
  yakisikli bi de: http://www.improbablebook.com/about-fawer.html
 • olasılıksız'la* aklına, duyarlılıgına, kalemine hayran bırakmış yazar.

  son sayfalarını avaz avaza bır heyecanla okuyup kapağını kapattıgınız an gozlerinizin doldugu, icinizi aydınlatan, mutlu eden tek bir kitabın yazarı simdilik.

  "amerikalı yazar. pennsylvania üniversitesi işletme bölüm mezunu. sony music, j.p. morgan'da operasyon şefi olarak görev yaptı. ilk romanı olasılıksız 5 dile çevrildi. eşi meredith ve çocukları; phineas'la ve bir sürü akvaryum balığıyla birlikte brooklyn'deki evinde yaşamakta." (edebik.com)
 • olasılıksız'ı bıtırdıkten sonra okudugum en ıyı romanlar sıralamasına neil gaiman'ın tahtını sallayarak en ust sıralardan gıren, nacizane hayranlıgımın kisisel olarak da delice buyudugu yazar. kac yazar var ki sen "kıtabınızı cok begendım, baska bir projenız yok mu" dıye mail atınca, onlarca dile cevrilip dunyaca okunan bır romanın yazarı olarak yayınevlerınden onay bekliyorum, bana sans dile diye cevap atsın.

  ote yandan ılk elden duyumlara gore ıkı kıtabı hazırlık asamasında olan insan:

  "the first is called empath(y) and it’s about empaths. the second is called dorothy of manhattan and it’s a sequel to the wizard of oz."
 • arka kapağında da yazdığı gibi bitirmek için yarını bekleyemeyeceğiniz olasılıksız ile hayranlık uyandıran yazar.şahsen çok ilgi duymadığım matematik ve olasılık gibi konuları mükemmel bir hikaye ve anlatım diliyle birleştirerek uzun zamandır okuduğum en güzel kitaplardan birini yazmıştır.tavsiye ve takip edilesidir.
 • üstün yetenekli, iş dünyası geçmişli stanford dan mba li yazar. ilk ve şimdilik tek şaheseri için (bkz: improbable)
 • olasiliksiz kitabının yazarı.

  yazara mail atmıştım kitabı okuduktan sonra, ilk kitabınızı (olasılıksız) çok beğendim babında. ve cevap gelmişti çok teşekkür ederim, türkiye'den benimle bağlantıya geçen ilk okurum sensin diye. türkiye'deki basımında kitabın kapağını nasıl tasarladılar merak etmiş ve benden rica etmişti yollar mısın bi fotoğrafını diye. o zaman koyu sarımsı bi kapaktı. böyle sanal ortamdan bi anı işte. elektronik postama geri dönmesi beni çok heyecanlandırmıştı açıkçası.
 • genelde iki kitabı birden okumaya başlayan maymun iştahlı okurlardan iseniz şayet benim gibi, bu yanlışı yapmayın çünkü olasılıksız başka bir kitapla okunmayı hazmedemeyen diğerini sollayan nitelikte bir yapıt.
  kitabın içi de dışı da çekici olduğundan 472 sayfa olmasının hiçbir caydırıcılığı yok diyebileceğim eser-ül ala yı yazan şahıstır.
 • istatistik yuksek lisansını yarıda bırakmıştır.
 • olasılıksız kitabının ''zamanın ötesinden'' gelen yazarı..

  --- spoiler ---

  laplace şeytanı adam fawer
  --- spoiler ---
 • değişik kitap ve alışveriş sitelerine göre yakın zamanda empati isimli kitabıyla ingilizceden önce türkçe olarak okurunun karşısına çıkacak yazarmış kendisi. hepsiburada com'a göre kitap piyasaya sürülmüşken d r'a göre 2 nisanı beklememiz gerekiyormuş. ideefixe'de haberi bile yok. bekleyelim görelim.

  http://www.hepsiburada.com/…9925&productid=kapril13
  http://www.dr.com.tr/…ok.aspx?work_no=0000000252743
hesabın var mı? giriş yap