şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rte'yi suçluyordunuz, "belirli bir kitlenin oyuna güvenip ülkeyi bilinmeze götürüyor" diye; sonra, bir yerlerden (kim bilir hangi "yumuşak karnınız" sebebiyle diyet ödediniz) "ne idüğü belirsiz bir aday" devşirdiniz; durmadınız, "ekmek için, allah rızası için" oy istediniz; şimdi de üslubunuzu mu benzettiniz?
  işbirlikçisiniz..

  gitmiyorum "kemallettin", hadi gel de sen götür..

  (bkz: oy vermemek/#39017833)
  (bkz: 10 ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçimi/#43715222)
  (bkz: cumhurbaşkanlığı seçimini boykot edecek suser'lar/#43577797)
 • yıllardır beklediğim usluptu, keşke zamanında sayın bahçeli'nin ya da kılıçdaroğlu'nun yapıcı uslubu takdir görseydi de bunlara gerek kalmasaydı ama maalesef ki ülke insanının eski saray tebası olmaktan kaynaklı sert uslup sevdası; iyi hatiplik tutkusu olayı bu noktaya getirmiştir.
  bir kere bunu önce akplilerin takdir etmesi lazım. büyük ustaya güven sonsuz değil mi; geniş tabanlı teveccüh göreceklerinden şüphe mi var. keşke oy kullanma oranı % 100 olsa da çoğunluğun temayülü ortaya çıksa; yıllardır baraj bu ülkenin en önemli demokrasi sorunudur diye bağırmadık mı?
 • sonunda türkiye nin hak ettiği üslubu tutturmuş kendisi.
  biraz daha dayılanırsa belki başbakan bile olabilir.
 • içine tayyip kaçmış kemal kılıçdaroğlu beyanı... büyük kaçmış...

  "adam olun lan! ...mına korum tatilinin de denizinin de!" diye devam edecek sandım.
 • çok iyi demiş, helal olsun.

  adam gibi sandığa gideceksiniz, kadınıyla erkeğiyle, adam gibi.
  'oy verecek kimse yok kie', 'aman hepsi aynı', 'yea tamam da bu adam gitse yerine yönetecek lider mi var allasen' diye diye bu ülkenin ağzına sıçtığınız gibi şimdi de gidip adam gibi oyunuzu basacaksınız diyor eğer bu memleketi biraz düşünüyorsanız.

  battı tabii, batar. bu adam, insan oldukça batırdınız çünkü. 'yürüyen merdivene ters binen adam ülke mi yönetecek puhahahaha'lar mı dersin, 'lider karizması yok aaabiii'ler mi dersin, 'ssk'yı batırmış adamdan ne olur'lar mı dersin, adamın her bokuyla dalga geçen kimler.

  şimdi de çıkardığı adaya burun kıvırıyor herkes. tiplere bak. 2010 referandumuna evet demiş adam şimdi ekmeleddin ihsanoğlu'na şeriatçı diyor anasını satayım.

  adam sert yönetse partiyi 'tayyipleşiyor', yok çok sesliliğe izin verse 'lider değil'. bunu söyleyenler de ssö gibi ne idüğü belirsiz, politikadan siyasetten bihaber, tek bildiği şive yapıp iki komiklik yapmak olan bir zata çatır çutur oy verenler.

  çok iyi demiş tekrar söylüyorum, az bile diyor. biraz duruşunuz olsun, azıcık susup da şu memleketin akıbeti için birlik olalım demek yerine hergün farklı zırvalarla muhalefeti paramparça etmeye çalışanlara az bile.
 • tamam abi sandığa gidiyoruz oyumuzu da ekmek için ekmeleddin'e veriyoruz cevabını mı bekliyor acaba ? önlerinde konuştuğu kitle kahve milleti insanından hallice olunca uslup serte kaçmış biraz.olur o kadar sırtına bir havlu verin terlemiştir zaar
 • kılıçdaroğlu, sandığa gitmemenin ülkenin geleceğine dönük yaratabileceği olumsuz sonuçları gördüğü için biraz da sert çıkarak bu haklı isteğini dile getirmiştir. ileride mutlak otoriter bir rejim istemeyen herkesin çözümün sandıktan geçtiğini bilmesi gerekir. seçim eşit şartlarda yapılmıyor doğru. oy vermeyi düşündüğünüz kişi ile ilgili şüpheleriniz de olabilir. ancak oy vermeyi düşünmediğiniz kişiyle ilgili şüpheleriniz yoksa sandığa gitmek için önemli bir sebebiniz var demektir.

  ayrıca: (bkz: anayasa değişikliği %69 ile kabul edildi yalanı/@fauna)
 • eşşşek gibi vereceğiz reis. hüllloooooğ.