şükela:  tümü | bugün
  • şu habere göre efsanevi freddie mercury'nin ölümünden önce vokali olduğu ingiliz rock grubu queen, kuzey amerika turnesi için adam lambert'i vokal olarak seçmiş.

asla bir mercury olamayacak ve queen'in apayrı bir yeri olduğu için önyargılı olmaktan kendimi alamıyorum.
  • olmamış.
    hayır, adam lambert'in nasıl bir yetenek olduğunu biliyoruz.
    american idol'daki mad world performasından sonra ailecek aşığı olmuştuk herifin.

hem adam lambert gibi üstün bir yetenek için hem de freddie mercury'nin anısı için kötü olacağını düşünüyorum.
  • dedikoduları uzun süre önce rock dünyasını sallamış haberdir. gerçek mi hayal mi göreceğiz. malum tv programından tanıyorum yeni vokali. boş bir adam değil. lakin kim gelirse gelsin queen eksik olacak..bu 2 kere 2 eşittir dört benim için.
  • bu konu ile ilgili zamanında şunu söylemiştim:

(bkz: #27338501)

görüşlerim aynı paralellikte devam etse de; adam lambert çok başarılı bir vokal. kaldı ki, paul rodgers'tansa kendisini yeğlerim. paul rodgers zamanındaki durağanlık da adam lambert'le birlikte kaybolmuş gibi. nitekim youtube'da canlı performansları izlediğinizde * bu görüşe kapılıyorsunuz.
  • bunlari canli canli izlerken yaziyorum. dusun konserdeyim, hem de queen ama ben sozluge yaziyorum. yani olmamis.freddie'nin yerini 1000 tane adam dolduramaz, dolduramiyor.
  • brian may'e göre "a gift from heaven" cennetten bir armağandır.

https://www.youtube.com/watch?v=bva7rlnqhvq
  • yil 2019, hala deli gibi konser turnesi olan ve gayet de satan bir olay olmustur. vokali superdir adam lambert’in, tabii ki freddie hayranlarini freddie’nin ikiz kardesi olsa o bile tatmin etmez ama bence bu devirde en iyisi bu. hazir diger iki queen uyesi de hala muzik yapabiliyorken mahrum kalmiyoruz onlardan da.
  • muhtemelen efsane bir gruba vokal olmanın ağırlığını adam lambert'in omuzlarında hissettiği olaydır.

judas priest dahi ses rengi, vokal tekniği olarak bir rob halford klonu olan tim ripper owens'ı almaktan başka çare görememişken, adam'ın bir freddie mercury klonu olmaması dezavantaj olarak kabul edilebilir.

bu tip biri daha mı faydalı olurdu? kim bilir?

https://www.youtube.com/watch?v=gwppczuyks0

(bkz: thomas crane)