şükela:  tümü | bugün
 • başrollerinde jeff goldblum, willem dafoe, moritz bleibtreu, derek jacobi, ayelet zurer'in oynadığı; yönetmenliğini paul schrader'in yaptığı çok ilginç film. alman, israil, abd ortak yapımı. yoram kaniuk'un romanından uyarlanmış.

  http://www.imdb.com/title/tt0479341/
 • öncelikle bu filmin aldığı 6.3'lük oy ortalamasındaki saçmalığa parmak sokmak istiyorum. izlenebilecek 2. dünya savaşı filmlerinin en iyilerinden biridir. savaş sahneleri görmeye doymuş, biraz da olayın psikolojik boyutuyla ilgilenen herkes izlesin. beğenmeyen gelsin, yüzüme tükürsün, bir daha da film falan izlemesin.

  edit: 6.1 olmuş, sürekli düşüyor, durduramıyoruz!
 • ikinci dünya savaşı'nı konu alan filmlerden en ilginci bence. jeff goldblum'un oyunculuk kalitesi üst seviyede.

  --- spoiler ---

  filmde savaş sahneleri yok gibi. daha çok psikopat subayın, adam stein'a yaptığı psikolojik eziyetleri ele alıyor. ancak bu kısmı daha dolu bekliyordum, sürekli flash backlere yer verilerek bu bölüm geçiştirilmiş gibi geldi. ancak rehabilitasyon merkezindeki hastaların yaşadığı çöküntüler ve tedavi süreçleri çok başarılı kurgulanmış. yer yer erotik, inceden inceye varoluşsal göndermelerde bulunan, musevilik inancını ciddi argümanlarla sorgulayan, sonlarına doğru ise tam bir dram halini alan, hüzünlendiren bir film. imdb'de gönül rahatlığı ile 8 verdim.
  --- spoiler ---

  bu da filmin imdb sayfası; adam resurrected
 • ikinci dünya savaşı'nı yaşlı bir palyaço olan adam stein üzerinden anlatan ve jeff goldblum'a hayranlık sebebi olan kıymeti bilinememiş film.. sadece jeff amca değil, arada bir feral child vak'ası var ki, haniyse jeff'i bile gölgede bırakıyor diyeyim.. harika oyunculuklar ve etkileyici bir hikayesi var..

  hayat güzeldir* ve piyanist* gibi mevzuya tank-top-asker düzleminden farklı bir perspektiften bakabilen filmler arasına adını altın harflerle yazdırmıştır.. ve fakat sadece bana yazdırmışsa demek, ne yazık ki hak ettiği değeri görememiştir bu film..

  muhakkak izlenmeli, izletilmeli..
 • imdb puanın bu kadar düşük olmasına anlam veremediğim etkileyeci br film.
 • yahudi soykırımı-nazi almanyası temalı filmler içinde konusu ile ayrı bir yere oturan film.
 • mükemmele yakin güzellikte bir film.